PDA

Zobacz pełną wersję : [MK3 TDCI] Nie pokazuje predkości po wymianie skrzyni biegów



neh
10-10-2014, 01:10
Witam
Wymieniałem skrzynie biegów (mondeo mk3 TDCI, 2002rok, 5b) i po owej wymianie licznik przestał pokazywać prędkość.
W starej skrzyni miałem wkręcony czujnik prędkości, w nowej w tm miejscu była wkręcona oryginalna zaślepka. Mechanik przełożył czujnik ze starej do nowej w miejsce wykręcanej zaślepki, jednak licznik mimo to nie pokazuje prędkości. Pozostałe wskaźniki działają (poziom paliwa, temp, obr. )

Czy jesli skrzynia miała wkręcona zaślepkę, to czy mogę przypuszczać ze pochodzi z auta, gdzie prędkość jest czytana z innego "nadajnika" niz czujnik w skrzyni, np z czujnika obr. koła?

Co mogę zrobić w tej sytuacji, żeby wszystko działało?

Dzieki za pomoc

Tvardy
10-10-2014, 01:15
W nowszych prędkość jest "brana" z czujnika ABS a nie z VSS.

neh
10-10-2014, 01:28
Czyli u mnie oryginalnie prędkość była brana z VSS a teraz pewnie mam skrzynie od polifta, gdzie czyta z ABS?
Mogę jakoś to ogarnąć, żeby działało?

Wikar2
12-10-2014, 01:12
Jakbys znalazl magika, ktory to ogarnie to daj znac - umozliwi to wlozenie skrzyni 6B do przedlifta.

Paolo
12-10-2014, 13:52
Nie ma możliwości, już nad tym siedziałem, potrzebny by był PCM od polifta i cała wiązka elektryczna ale nie da rady bo w przed lifcie za pracę wtryskiwaczy odpowiada ICU a nie sam PCM jak w poliftach. Moim zdaniem za dużo zabawy, w skrzyni brakuje wianka do czujnika VSS, w starej zaraz go widać jak się wyciągnie czujnik. Szukać dobrej skrzyni z czujnikiem i przełożyć.

jeycoob
15-04-2017, 19:46
Witam po wymianie skrzyni biegów nie działa prędkościomierz zamontowałem skrzynie od 1.8 16v a ja mam 2.0 16v w nowej skrzyni zamiast czujnika prędkości była zaślepka więc wziąłem mój stary czy ten czujnik mógł się uszkodzić w momencie gdy podczas jazdy zblokowało mi skrzynie ? I do tego wariuje czujnik paliwa pika cały czas raz wskazuje że mam na 400km paliwa za minute spada że rezerwa i na 40km i za chwile spowrotem.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

jeycoob
15-04-2017, 20:23
Odnowie temat ponieważ mam ten sam problem czy oznaxza to ponowną wymiane skrzyni czy można ten wianek przełożyć ze starej skrzyni ?

RadkoR
16-04-2017, 00:07
Masz skrzynię z polifta fabrycznie bez czujnika. Przełożenie czujnika nic nie da ponieważ inny jest mechanizm różnicowy (brak na nim koronki, z której czujnik VSS odczytywał prędkość). Pisał o tym kiedyś Paolo tutaj: http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/148444-Skrzynia-bieg%C3%B3w-przek%C5%82adka-poliftowej-w-miejsce-przedliftowej?p=3011082&viewfull=1#post3011082

Po założeniu skrzyni z polifta i zamontowaniu czujnika w miejsce zaślepki nie będzie odczytu prędkości, brak koronki na mechanizmie różnicowym, przełożenie mechanizmu też nie możliwe gdyż z przedlifta jest za wyskoki o parę milimetrów i blokuje się po skręceniu skrzyni.

jeycoob
16-04-2017, 00:43
Wiec następny wydatek niestety nie wymieniał bym ale podczas jazdy komputer wariuje strasznie przez ten czujnik dzięki za odpowiedź