PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Jak biegnie kabel zasilający pompkę spryskiwaczy szyb ??



Egon
10-10-2014, 12:58
Witam !
Problem jest tego typu ,że nie mam zielonego pojęcia jak i gdzie biegnie przewód zasilający pompkę spryskiwacza szyb. Podnosząc maskę do góry widać jak biegnie przewód którym płynie płyn od pompki do spryskiwaczy przedniej szyby. Obok przewodu na płyn biegnie jakiś przewód zasilający lecz problem w tym ,że w momencie gdy pokrywa maski się przewód ten jest ucięty.. Dodam ,że spryskiwacz oczywiście nie działa.

ratmed24
10-10-2014, 13:21
Najpierw sprawdź czy masz wpiętą kostkę zasilania w pompce a dojście do zbiornika spryskiwaczy masz od spodu zderzaka jak zdemontujesz osłonę plastikową albo najlepiej zrób fotkę tego uciętego kabla bo z chaotycznego opisu to ciężko coś logicznego wymyślić, a przewód sam by się nie uciął,
"w momencie gdy pokrywa maski się przewód ten jest ucięty" - wyjaśnij to zdanie bo jest nielogiczne

gacznik
10-10-2014, 13:26
Nie kumam za bardzo o co chodzi z tym przewodem i maską, gdzie przecięty??
Odpowiadając na pytanie z tematu. Zasilanie pompki spryskiwaczy: Pompka sprysków-> do góry w okolice prawej lampy-> przednie wzmocnienie przed chłodnicami-> za lewą lampą-> wzdłuż lewego błotnika-> wchodzi do wnętrza przez ścianę grodziową.
Sprawdź w pierwszej kolejności pompkę sprysków - ona najczęściej umiera.

Egon
10-10-2014, 14:10
oto fotka uciętego przewodu

http://images70.fotosik.pl/260/d6873c98597a0c38med.jpg

ratmed24
10-10-2014, 15:34
ta fotka to fotka maski?to chyba do góry nogami :hehe:, a tam nie idzie zasilanie pompki spryskiwaczy, to chyba od grzania sprysków ale pewności nie mam a gdzie zgubiłeś wytłumienie maski?

gacznik
10-10-2014, 15:43
Tak to są przewody od grzanych spryskiwaczy.

Egon
10-10-2014, 18:23
Wytlumienie jest tylko przy okazji robienia zdjęcia usunąłem kawałek.Heh znakiem tego czeka mnie jeszcze położenie nowego przewodu od podgrzewania spryskiwaczy.I teraz pytanie gdzie mam go podpiąć? Dziękuję wszystkim za pomoc.

ratmed24
10-10-2014, 20:15
pytanie po co to ktoś ucinał? może te spryski grzane są zepsute

Linarr
10-10-2014, 20:23
jeden kabel pod plus po zapłonie a drugi masa :skromny:

Egon
06-11-2014, 13:03
Witam !
Problem jest tego typu ,że nie mam zielonego pojęcia jak i gdzie biegnie przewód zasilający pompkę spryskiwacza szyb. Podnosząc maskę do góry widać jak biegnie przewód którym płynie płyn od pompki do spryskiwaczy przedniej szyby. Obok przewodu na płyn biegnie jakiś przewód zasilający lecz problem w tym ,że w momencie gdy pokrywa maski się przewód ten jest ucięty.. Dodam ,że spryskiwacz oczywiście nie działa.

Udało mi się wyjąć pompkę od sprysków którą podłączyłem na krótko i śmiga. Po wcześniejszym przedmuchaniu przewodów spryski ożyły :hmm: