PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Jak sprawdzić czy kierownica została założona poprawnie?



michsokol1983
15-10-2014, 13:31
Witam,

Koledzy jak w temacie, od jakiegoś czasu mam problem z ESP, po dopaleniu autka i przejechaniu paru metrów odpala mi się kontrola ESP i przyhamowuje mi jedno koło. Wszystko znaki na niebie i ziemi wskazują że przy wymianie dwumasy założono mi odwrotnie kierownicę. Czy istnieje jakaś możliwość sprawdzenia tego faktu bez rozbierania całej kierownicy itd? Jak macie jakieś inne pomysły co to może być to dajcie znać.

Pawel_M
15-10-2014, 13:44
Czegoś tutaj nie rozumiem... Jeżeli miałeś wymieniane koło dwumasowe to co do tego ma kierownica ?? Przecież żeby wyjąć skrzynię kierownicy nie ruszasz... Ogólnie to wystarczy podpiąć się pod komputer i sprawdzić co pokazuje czujnik skrętu przy kierownicy ustawionej na wprost do jazdy. Jeżeli kąt skrętu jest inny niż 0 należy wykonać adaptację.

michsokol1983
15-10-2014, 17:39
tak powiedział mi osoba wymieniająca dwumasę, coś kombinowali chyba z maglownicą i możliwe że źle złożyli...

BlackHawkRobert
16-10-2015, 11:48
Witam mam podobne objawy i błąd czujnika skrętu kierownicy kąt większy niż 15 stopni czy muszę wymienić czujnik czy wykonać kalibrację i jeśli tak to czym i jak ?

Żelek
16-10-2015, 13:45
wykonać kalibrację i jeśli tak to czym i jak ?



Ogólnie to wystarczy podpiąć się pod komputer i sprawdzić co pokazuje czujnik skrętu przy kierownicy ustawionej na wprost do jazdy. Jeżeli kąt skrętu jest inny niż 0 należy wykonać adaptację.

;)

BlackHawkRobert
22-10-2015, 11:27
a jak wykonać adaptację ?

Żelek
22-10-2015, 17:04
a jak wykonać adaptację ?

komputerowo ustaw kąt skrętu 0 stopni nawet jak kierownica bedzie krzywo, odkrec ja załoz na wprost ewentualnie ustaw mniej wiecejna wprost ile to mozliwe i reszte skorygujesz drazkami podczas ustawiania zbieżności.