PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Przyczyna psucia się półosi lewej



eddek
22-10-2014, 10:43
Musiałem wymienić półośkę lewą w moim Fordzie i po 800 km pojawiły się dziwne dźwięki dochodzące z okolic lewego koła. Teraz po ok. 2000 km już na 100% wiem, że to wina zakupionej półosi. Posiada luz pionowy przy przegubie wewnętrznym (co jest niedopuszczalne). Dźwięki tarcia są coraz silniejsze (takie metaliczne "kwa kwa kwa"), które są tylko na biegu. Na luzie natychmiast się ucisza. Na oryginalnej półosi miałem identyczne objawy. Teraz nie wiem, czy wina leży na zakupionym zamienniku polskim, czy coś mam nie tak w skrzyni, że mi psuje przeguby? Przypominam, chodzi o lewą stronę (krótszą).

Mortal_Kombat
22-10-2014, 19:41
A kielich przegubu w skrzyni nie ma luzu na boki? Jaką półoś kupiłeś? Jak taką jakie są na allegro po 200-300, tyle co sam markowy przegub zewnętrzny, to nie ma co liczyć na super wytrzymałość.

Pawel_M
23-10-2014, 16:05
Od dawna masz to auto ?? Uszkodzenia wew. przegubów zdarzają się bardzo rzadko. Poza tym skrzynia może popsuć półoś tylko w przypadku zerwania wieloklinu przez co tracisz napęd.

eddek
23-10-2014, 19:38
Mam go ponad 4 lata i wpakowałem w niego więcej, niż obecnie jest wart. Ford to dziadowski samochód i nigdy więcej tej marki nie kupię, ani diesla. Wracam do benzyny V6 z LPG.
Półtora roku temu już wymieniałem prawą półoś na używkę wewnętrzny + nowy zewnętrzny. Tym razem nie udało się z zamiennikiem lewej strony. Kupiłem już używkę podobno z 2006 roku i oby na rok starczyło, bo i tak sprzedam tego grata wiosną.

Wikar2
23-10-2014, 19:57
Pochwal sie jak juz kupisz Golfa.

---------- Post added at 18:45 ---------- Previous post was at 18:43 ----------

Jak bardzo trzeba byc ograniczonym zeby po kilku usterkach w Mondeo nazywac 'gownianymi' wszystkie samochody marki Ford?

---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:45 ----------

Skrzynia moze rozwalic polos niekoniecznie tylko zerwaniem wieloklinu... tutaj akurat i tak nie ma sensu sie rozpisywac bo kolega bardzo madrze usuwa skutki bez usuniecia przyczyny a potem rozpacza, jaki to zly samochod kupil...:zakrecony:

---------- Post added at 18:56 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

No i oczywiscie glownym wyznacznikiem stanu polosi jest rocznik pojazdu, z ktorego zostala zdemontowana... w ten sposob mozesz kupic ich tone i wcale nie musi byc dobrze.

---------- Post added at 18:57 ---------- Previous post was at 18:56 ----------

No i oczywiscie glownym wyznacznikiem stanu polosi jest rocznik pojazdu, z ktorego zostala zdemontowana... w ten sposob mozesz kupic ich tone i wcale nie musi byc dobrze.

damian1903
23-10-2014, 20:37
No i oczywiscie glownym wyznacznikiem stanu polosi jest rocznik pojazdu, z ktorego zostala zdemontowana... w ten sposob mozesz kupic ich tone i wcale nie musi byc dobrze.
chyba przebieg a nie rocznik

Pawel_M
23-10-2014, 21:32
Pochwal sie jak juz kupisz Golfa.

---------- Post added at 18:45 ---------- Previous post was at 18:43 ----------

Jak bardzo trzeba byc ograniczonym zeby po kilku usterkach w Mondeo nazywac 'gownianymi' wszystkie samochody marki Ford?

---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:45 ----------

Skrzynia moze rozwalic polos niekoniecznie tylko zerwaniem wieloklinu... tutaj akurat i tak nie ma sensu sie rozpisywac bo kolega bardzo madrze usuwa skutki bez usuniecia przyczyny a potem rozpacza, jaki to zly samochod kupil...:zakrecony:

---------- Post added at 18:56 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

No i oczywiscie glownym wyznacznikiem stanu polosi jest rocznik pojazdu, z ktorego zostala zdemontowana... w ten sposob mozesz kupic ich tone i wcale nie musi byc dobrze.

---------- Post added at 18:57 ---------- Previous post was at 18:56 ----------

No i oczywiscie glownym wyznacznikiem stanu polosi jest rocznik pojazdu, z ktorego zostala zdemontowana... w ten sposob mozesz kupic ich tone i wcale nie musi byc dobrze.

W jaki jeszcze sposób skrzynia może uszkodzić półoś ??

Wikar2
23-10-2014, 23:45
Np. moze miec luzy na lozyskach dyferencjalu -> prowadzi do szybszego zuzycia polosi.

eddek
24-10-2014, 09:38
W jaki sposób mogę stwierdzić, że łożyska dyferencjału są uszkodzone? Czy mogły się uszkodzić od wjechania na wysoko krawężnik? Wtedy też pojawił się problem z półosią i rozwaliło mi łożysko koła.


Jak bardzo trzeba byc ograniczonym zeby po kilku usterkach w Mondeo nazywac 'gownianymi' wszystkie samochody marki Ford?
Kilka usterek to nie problem. Tu jest ich cała masa, nawet tak dziwne jak pęknięta na pół nakrętka koła i urwane szpilki. O droższych nawet nie będę wspominać. Jedynie turbina jeszcze nie ruszana była (poza czyszczeniem).

gnieciuch
24-10-2014, 12:53
Czy mogły się uszkodzić od wjechania na wysoko krawężnik? Wtedy też pojawił się problem z półosią i rozwaliło mi łożysko koła.

może tu leż przyczyna - obadaj czy coś się nie uszkodziło w zawieszeniu i lecą półosie

a na poważnie to mogło ulec uszkodzeniu:
- kolumna McPersona
- amortyzator krzywy
- skrzywiona piasta
- skrzywiony wahacz
- skrzywiona któraś tuleja
- cokolwiek skrzywione w zawieszeniu i już psuje półośki

- u mnie przeguby poleciały jak miałem ugięty wahacz, pęknięte jedno łożysko w wewnętrznym prawym (to akurat rozwaliło wszystkie 4 po ok 300km)

Ford to dziadowski samochód i nigdy więcej tej marki nie kupię, ani diesla. Wracam do benzyny V6 z LPG.
no ja też innego nie kupie :) robię fordami ok 70 tyś rocznie i jakoś nie narzekam :) - to już mój trzeci :)

---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:03 ----------

jest jeszcze opcja że przy tym wjeździe na krawężnik zabezpieczenie półosi mogło zerwać się i zepsuć lub wyżłobić ten rowek i to daje popalić nowej części

eddek
24-10-2014, 19:32
jest jeszcze opcja że przy tym wjeździe na krawężnik zabezpieczenie półosi mogło zerwać się i zepsuć lub wyżłobić ten rowek i to daje popalić nowej części
Trafna sugestia, jutro będę wymieniać na używkę, to przyjrzę się temu. Dzięki za konkretną odpowiedź.

Pawel_M
24-10-2014, 19:58
jest jeszcze opcja że przy tym wjeździe na krawężnik zabezpieczenie półosi mogło zerwać się i zepsuć lub wyżłobić ten rowek i to daje popalić nowej części
Trafna sugestia, jutro będę wymieniać na używkę, to przyjrzę się temu. Dzięki za konkretną odpowiedź.

Czasami warto dołożyć i mieć święty spokój niż kombinować po 10 razy z używkami...

eddek
26-10-2014, 20:55
Po wymianie nastąpiła cisza. Na liczniku 274k km. Ciekawe ile wytrzyma, bo jak za kilka tygodni problem powróci, to oznaczę wymianę skrzyni.
Żadnych wyszczerbień nie wyczułem pod palcem.

Pawel_M
26-10-2014, 21:44
Jeżeli założyłeś używkę, to na dwoje babka wróżyła, będzie jeździło albo za chwilę się rozpadnie i znowu będziesz psioczył na auto jakie to gów...o

eddek
27-10-2014, 09:09
Poważnie miałem kupić Fordowską półośkę za 1600 zł? To nie Focus, że nowa półoś kosztuje ok. 500 zł.

gnieciuch
28-10-2014, 10:52
Poważnie miałem kupić Fordowską półośkę za 1600 zł?
e tam nie słuchaj :) ja mam w swoim półosie od diesla ze szrotu za 70 zł/szt - tylko przegub zewnętrzny nowy - zamiennik za 80 zł
jak na razie zero problemów, i już 12 tyś zrobiłem :)

może jakąś zleżałą kupiłeś, lub zanieczyszczoną i podrdzewiałą w środku - różnie to bywa

Pawel_M
28-10-2014, 21:51
Poważnie miałem kupić Fordowską półośkę za 1600 zł? To nie Focus, że nowa półoś kosztuje ok. 500 zł.

Nowa z zamiennika kosztuje koło 200-300zł....

eddek
01-11-2014, 19:08
Poważnie miałem kupić Fordowską półośkę za 1600 zł? To nie Focus, że nowa półoś kosztuje ok. 500 zł.

Nowa z zamiennika kosztuje koło 200-300zł....
Właśnie taka "nowa" rozpadła się po 800 km, o czym pisałem.