PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] końcówki wtrysków do TDDI 90 koni - MONDEO



djnoise
24-10-2014, 21:03
Witam koledzy....

Dziś to jak potrzebuje waszej pomocy ewentualnie porady.

Okazało się że moje auto straciło moc, zaczęło szarpać, a przy przyspieszaniu wyczuwalna jest nierówna praca silnika.

Po wstępnych oględzinach okazało się ze padł wtrysk, konkretnie 3. Mój zaprzyjaźniony mechanik wyjął wtrysk i wsadził do takiej maszynki aby sprawdzić jak wtrysk rozpyla. Okazało się że nie rozpyla, a raczej strzyka i to tylko z 1 otworku. Wiec końcówka wtrysku nadają się do wymiany. Sprawdził też resztę wtrysków, okazało sie że są w troszkę lepszym stanie, ale z jego doświadczenia (a koleś ogarnia w zasadzie tylko diesle rożnych marek wiec ma o tym pojecie) mówi że są na wykończeniu. Może się okazać ze pochodzą jeszcze 2,3 max do 10 tys i na pewno padną tak jak ten jeden.

Chciałem was zapytać czy ktos z was wymieniał już końcówki w tych wtryskach? Za ile udało sie wam dostać takie końcówki, ja na allegro widzę za około 150 w górę rożnych marek, jest i Delphi ale juz Bosh kosztuje 200zł za sztukę. A może istnieją jakieś sensowne zamienniki w rozsądnych cenach??

Druga opcja jest kupno używanych i sprawdzenie ich przed zamontowaniem na tym "jego urządzonku do testowania". Co o tym sadzicie?

I juz ostatnie pytanie. Czy w Mondeo TDDI występują te same wtryski w wersji 90 i 115 konnej??


pozdrawiam
Marek