PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Odłączenie aku i padnięte wskazówki w liczniku



Disizmi
25-10-2014, 01:19
Witam!
Od ponad 1,5 godziny przeszukuję forum i nie znalazłem podobnego przypadku :( Jeżeli jednak gdzieś mi umknął podobny wątek to poproszę Szanownego Admina o przeniesienie i/lub połączenie tematu :skromny:

Wczoraj skończyłem zabawę z dokładką elektrycznych szyb na tył u siebie i po podłączeniu wszystkiego działają jak należy. Jednak gdy odpaliłem auto (akumulator był odłączony przez jakieś 10-11 godzin) kontrolka ABS paliła się jakby dłużej po czym zgasła, wskazówki prędkościomierza, obrotomierza, poziomu paliwa i temperatury ani drgną, nie mruga dioda od immo w zegarku i w ogóle zegarek nie działa (ale o dziwo podświetlenie tak). Pozostałe rzeczy działają jak należy (podświetlenie zegarów, kontrolki, światła, wyświetlacze, radio, licznik km), auto chodzi jak powinno. Gdzie szukać przyczyny? Coś z masą? Bezpieczniki?
Dodam, że masę od silników szyb podpiąłem tak:
- szyby lewy tył: w nogach kierowcy do istniejącego punktu masowego na lewym progu niedaleko dźwigni do otwierania klapki wlewu;
- szyby prawy tył: do istniejącego punktu masowego na prawym progu niedaleko słupka A.

Proszę o w miarę szybką pomoc bo nie chciałbym dostać mandatu za prędkość (w nocy musiałem jechać na czuja) :hehe:

Pozdrawiam!
Disizmi

Disizmi
25-10-2014, 17:12
Problem rozwiązany. Masa do której się podpiąłem prawdopodobnie była właśnie od licznika i zegarka bo spalił się bezpiecznik F75 7,5A - prawdopodobnie lekkie zwarcie się zrobiło. Przepiąłem masy od podnośników szyb, wymieniłem bezpiecznik i wszystko śmiga jak powinno. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam!