PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] 2.0 TDCI 130KM, 2004r po liftingu, falują obroty i buczy coś w silniku(FILM)



zitermtm
26-10-2014, 15:59
Witam,

link do youtube
https://www.youtube.com/watch?v=VkT4da3Xlyc&feature=youtu.be

Posiadam FORD MONDEO mk3 2004 po liftingu 2.0 TDCI 130KM, 220tys przebiegu.
Jak na załączonym filmie falują mi delikatnie obroty i buczy coś w silniku. Jeśli odpalam go i jest zimno, silnik jest zimny to obroty nie falują ani to coś nie buczy, a kiedy tylko przejadę się nim i silnik się zagrzeje pojawią się właśnie te problemy.. Podczas jazdy nie mam żadnych problemów. Nie mam także żadnych problemów jeśli chodzi o odpalenie samochodu, nie mam problemów z przyspieszaniem, nie dymi mi.

Co to może być?
Co może być przyczyną falowania obrotów i tego buczenia?

Z góry dziękuje bardzo za POMOC.
Pozdrawiam, Piotr.

luki0123
26-10-2014, 16:48
Siemka... Też mam podobny dźwięk, który im zimniej na zewnątrz to się nasila... Jeżdżę już tak prawie rok i nie udało się zlokalizować przyczyny... A denerwujące jest to strasznie. Jedyna różnica to taka, że u mnie nie faluję obroty... Ciekawe czy jest ktoś na forum co pokonał tą przypadłość...

zitermtm
26-10-2014, 16:58
U mnie właśnie jak silnik jest zimny i jest generalnie zimno na dworze obroty nie falują ani nie słychać tego buczenia, zaś jak silnik sie zagrzeje obroty falują i zaczyna buczeć to coś.

Dawid1992
26-10-2014, 20:03
U mnie jak się rozpadło koło pasowe i je zespawali tłukło tak samo i piszczało, po wymianie koła dalej buczy jak u ciebie, ale to już wiem że napinacz, bo pasek skacze jak oszalały.

zitermtm
26-10-2014, 20:44
jestem po wymianie napinacza.

mwok
26-10-2014, 22:50
moim zdaniem mała albo duża dwumasa. raczej mała.. wystarczy zdjąc pasek i wiadomo bedzie :)

Marcinus_1
27-10-2014, 08:27
Wymien rolke na altku na taka że sprzegłem.

steell
27-10-2014, 10:22
i to powinno załatwić problem z falowaniem obrotów

Jaceksp
27-10-2014, 11:24
Mi po wymianie małej dwumasy też zaczął tak delikatnie falować jak u Ciebie, mechanior mi mówił że trzeba by właśnie wymienić jeszcze jakaś rolkę z wysprzęglikiem czy coś takiego generalnie którąś z tych rolek na pasku co jest (nie znam się na tym tylko tak opisuję co zapamiętałem :) )ale tego nie zrobiłem i obroty delikatnie falują.
Może to rzeczywiście jest przyczyna bo takie samo mam falowanie.

zitermtm
27-10-2014, 15:18
A te dziwne buczenie?

Jaceksp
27-10-2014, 15:49
Ziter a sprawdzałeś może czy jak masz falowanie obrotów co się stanie po załączeniu klimy ? bo u mnie wtedy wszystko się wyrównuje i obroty jak wryte.

A co do buczenia to tak jak kolega napisał niech mechanik zrzuci pasek i sprawdzisz czy buczy, u mnie stukała mała dwumasa przed wymianą.

zitermtm
27-10-2014, 16:45
Jacek, tego akurat nie sprawdzalem... a jesli nawet by tak bylo to co moze byc przyczyna ze bez klimy obroty faluja? Wydaje mi sie, ze to nie bedzie mala dwumasa poniewaz ona o ma taki charakterystyczny stukot.
jak w tym filmiku na youtube ---> http://www.youtube.com/watch?v=Qr__szQfGg0

U mnie tak charakterystycznie buczy jak moze jakas rolka :)

zitermtm
27-10-2014, 21:48
Sprawdzilem dzisiaj, ze na wlaczonej klimatyzacji takze mi faluja obroty i buczy to cos.