PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIV] Wzrost spalania na biegu jałowym z 0,5l/h do 1,7l/h



babel186
28-10-2014, 12:07
Witam. Dziś rano zaobserowałem lekkie podniesienie się obrotów, co spowodowało wzrost spalania na biegu jałowym 0,5l/h do 1,7l/h\.
Wcześniej pomyślałbym że własnie rozpoczeło się wypalanie filtra DPF'a aczkolwiek wczoraj zrobiłem ok 400km a po drugie nie mam filtra bo wyciełem w bardzo dobrej i znanej firmie w Gdanku. Teraz mam pytanie czym może być to spowodowane?, Czy może ma zależność od rozrzodu bo mam zrobione 172846km i jeszcze mam oryginalny, kompci mi na czarno gdy wcisne gaz do konca np. przy wyprzedzaniu, czy ewentualnie wtryski;/

dirk79
28-10-2014, 13:55
A iak silnik się rozgrzał to wróciły do normy?

Boogeyman
29-10-2014, 12:45
Tak jak napisal kolega Dirk79, musisz sprawdzic czy na cieplym silniku wartosci sa takie same. Rowniez nie mam DPFa, a pomiary na cieplym silniku, z wylaczona elektronika wykazuja 0,5-0,7 l/h.
Natomiast rano, przy zimnym silniku i przy wlaczonych swiatlach notuje wartosci od 1,2l/h do 1,5 l/h. Przypuszczam ze gdybym wlaczyl ogrzewanie szyb i lusterek osiagnalbym Twoj wynik.
Moj Mundek rowniez kopci po zmianie biegu i przy ostrym gazowaniu - DPF jednak duzo tego zatrzymywal. Moj obecny przebieg to 81 000 km.

babel186
01-11-2014, 15:06
Niestety nie. Po osiagnieciu temperatury okolo 90stopni dalej jest to samo.

---------- Post added at 14:06 ---------- Previous post was at 14:04 ----------

No wlasnie gdy jest zimny to rzecz jasna ze beda wyzsze wyniki. Moj ma 173tys km. Dopiero wraca mi jak dobrze go przegonoe wtedy jest ok ale za chwile ok5 km przejechane znowu wraca do podwyzszonych wartosci. Latam od mechanika do mechanika i nikt nie wie w czym jest problem.

Boogeyman
05-11-2014, 13:13
Nie wiem, gdzie wycinales filtr, ale mysle ze bez problemu mozesz tam podjechac i zrobia Ci podstawowa diagnostyke za darmo. Ja tak mam w firmie z Kosakowa, jezeli cos mnie niepokoi to tam jade i sprawdzaja co jest nie tak.

kot_79
07-11-2014, 16:48
Może niezbyt udolnie wykastrowali DPFa z softu? Sprawdź poziom oleju czy ci nie przybyło.

babel186
18-11-2014, 14:52
A wiec, po wymianie rozrzadu oraz pompy wody wszystko wrocilo do normy. Okazalo sie ze juz ktos grzebal przy rozrzadzie i juz byla pora na wymiane przy okazji wydalo sie dlaczego ubywalo mi plynu chlodniczego. Okazalo sie ze ktos jakis mechanik przy wynianie pomoy wody nie zalozyl uszczelki. Takze wszystko jest ok dzieki za pomoc, Panowie;)

maniunio
24-11-2014, 17:19
Witam,
Podepnę się przy okazji do tematu.
Powiedz mi kolego gdzie w Gdańsku wycinałeś DPF i jaki był tego koszt.
Pozdrawiam,