PDA

Zobacz pełną wersję : [ST220] Swap wybieraka / lewarka zmiany biegów.



Perun77
04-11-2014, 21:10
Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem ST220, autko śmiga bez zastrzeżeń, jednakże jest jedna rzecz która mnie strasznie irytuje, a mianowicie wrzucanie wstecznego biegu (wersja poliftowa, sześciobiegowa skrzynia biegów). Jeżdżąc na co dzień Fordem Transitem, by wbić wsteczny muszę dźwignąć kołnierz wchodzący w gałkę, w mondeo, niestety wsteczny jest bez kołnierza, jeżdżąc raz jednym, raz drugim, muszę cały czas się pilnować, zwłaszcza w mondeo, by zamiast jedynki nie wbić wstecznego (w transicie, do siebie i do przodu i nie ma opcji wrzucenia niechcący wstecznego). Pytanie moje jest takie, czy ktoś próbował, zaadoptować mechanizm wybieraka, z innego forda sześciobiegowego do sześciobiegowego mondeo ? Jeśli tak to prosił bym o opisanie całego zabiegu.

Venetian
09-11-2014, 15:00
Nie wiem na ile to Ci pomoże ale w moim ST220 '05 z MMT6 jest wrzucanie wstecznego z kołnierzem a u kolegi w ST220 '04 też z MMT6 jest wrzucanie bez kołnierza. Jak dla mnie wygląda na to że są dwie wersje lewarka i z dużym prawdopodobieństwem są wzajemnie kompatybilne.

Perun77
09-11-2014, 19:40
Dałeś mi dużą nadzieję, że coś się uda zrobić, bez "rzeźbienia". Widać, że późniejsze modele miały już "wygodniejszy" mechanizm, bo ja mam końcówkę 2003.