PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Wyciek płynu chłodniczego



marcino961
05-11-2014, 21:17
Witam. Problem pojawił po przejechaniu ok 35 km,temperatura w połowie i podczas stania na pasach zauwazylem delikatne parowanie spod maski (ogrzewanie było wyłączone). Po zatrzymaniu się na parkingu otworzylem maske a i zobaczyłem uciekający płyn tak jakby pod mały ciśnieniem mniej więcej poniżej bagneta od oleju, po chwili zaczęło tylko delikatnie cieknac .Płynu uciekło ok 1,5 litra. Na drugi dzień uzupelnilem ten ubytek i przejechalem ok 30 km, wycieku juz nie było ani żadnego ubytku. Od dłuższego czasu mondek miał trudności z dogrzaniem silnika .po przejechaniu kilku nawet kilkunastu km dopiero lapal temperaturę w połowie ale szybko ja tracił przy wolnej jeździe czy po włączeniu ogrzewaniu ,wiec po wycieku odrazu udalem się do mechanika. Zdiagnozowali awarie dużego termostatu (ciągle otwarty), został on wymieniony i mondek odrazu ladniej łapie temperaturę i podczas włączonego ogrzewania temperatura nie spada ale nie mieli pojecia z kat ten wyciek. Po naprawie udalem się w prubna przejażdżkę w jedna stronę (40 km) wszystko w porządku żadnego wycieku, natomiast gdy wrocilem zauwzylem minimalne kapanie w drodze powrotnej miałem włączone ogrzewanie . Jak myślicieli co może być przyczyna? Mam w planach wymianę jeszcze małego termostatu .

darkseed
09-11-2014, 17:43
Jakiś czas temu miałem podobny problem,na dodatek nie mogłem zlokalizawać wycieku,okazało się że była pęknięta obudowa małego termostatu.

mariusz łukasiak
11-11-2014, 19:59
witam
czesto siadają przewody nad podstawą oleju dochodzące do chłodniczki podstawy olejowej.Drugim słabym punktem jest pompa wody na ośce połączonej z pompą wspomagania.