PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Mondeo Strasznie kopci po dodaniu gazu



PawelMk
19-11-2014, 13:05
Witam.Mam problem z mondziakiem otóż :
Auto odpala normalnie ładnie od strzału,na obrotomierzu na wolnych obrotach wskazówka minimalnie faluje (trzeba się dobrze przyjrzeć żeby to zobaczyć.)i przy wciśnięciu gazu na 3000 obr auto kopci że nic nie widać na parkingu.Dodam że podczas jazdy auto jest żwawe moim zdaniem turbina się załącza.Sprawdzałem olej w silniku ,nic nie ubyło.Silnik 90 km 2.0 tddi.Bardzo proszę o pomoc jaka może być przyczyna?czy ktoś ma jakiegoś speca mobilnego z komputerem diagnostycznym w okolicach płocka?

Wikar2
19-11-2014, 13:18
Na jaki kolor kopci?

PawelMk
19-11-2014, 13:31
Siwy , taki siwo-biały

daman0629
19-11-2014, 18:01
Zrobiły się niższe temperatury i taki objaw moim zdaniem jest normalny.Chyba że w lecie też tak miałeś no to faktycznie coś może być nie tak.

PawelMk
19-11-2014, 18:12
Zrobiły się niższe temperatury i taki objaw moim zdaniem jest normalny.Chyba że w lecie też tak miałeś no to faktycznie coś może być nie tak.
Tak wiem kolego że są niskie temperatura ale to na pewno nie od tego (dieslem jeżdzę już od ponad 20 lat)

Dodam jeszcze że właśnie przed chwilą próbowałem go odpalić i nic.Tylko kręci a nie odpala.
Świece żarowe wymieniane wszystkie 4.Może to wina sterownika świec czy jakiegoś bezpiecznika(ten przy silniku ok)?Jak najszybciej samemu to sprawdzić?

Wikar2
19-11-2014, 18:37
Sprawdz miernikiem czy masz +12V na swiecach po zaplonie.

dirk79
20-11-2014, 00:18
Sprężynka miga?

PawelMk
20-11-2014, 11:35
Sprężynka miga?

Po przekręceniu zapłonu miga i gaśnie(tak jak to się działo zazwyczaj wcześniej)
Co do napięcia na świecach to jest 11 V(11 v pewnie dlatego że wczoraj go trochę kręciłem , i tak nie chciał załapać)

Wikar2
20-11-2014, 12:47
Na tych 3000rpm rowno chodzi jak kopci?

Tylko na zimnym?

kuba01a
20-11-2014, 16:49
moze byc iż wlałeś dupne paliwo. wygląda mi to na to jak by nie przepalało paliwa do konca. poczytaj sobie o kolorze dymu ;)

PawelMk
20-11-2014, 22:55
Paliwo jest dobrej jakości.Co do obrotów to na początku wariowały w przedziale 800-1100.Zgasiłem odpaliłem i delikatne drganie wskazówki pomiędzy 850-900(dodam że na ciepłym silniku) na zimny tylko kręci i nie odpala.Jutro jestem umówiony z kolegą ma szczytać błędy zobaczymy co będzie.

PawelMk
22-11-2014, 18:06
witam po podłączeniu komputera wyskoczyły następujące błedy:
P1659 - sterownik usterka zasilania
P007F - i nie mam opisu
Proszę o pomoc czego to może być wina?

sokoleokoo2
23-11-2014, 11:40
Witam,

Na moje oko wtyczka od pompy lub przekaźnik pod Aku ew. siada pompka elektryczna pod autem (tylko 115ka)

PS. jak będziesz sam robił to uważaj ja wczoraj robiłem wtyczkę pod siedzeniem - ręce zgrabiałe od zimna i śrubę mocującą ukręciłem ;(

PawelMk
23-11-2014, 13:37
Witam,

Na moje oko wtyczka od pompy lub przekaźnik pod Aku ew. siada pompka elektryczna pod autem (tylko 115ka)

PS. jak będziesz sam robił to uważaj ja wczoraj robiłem wtyczkę pod siedzeniem - ręce zgrabiałe od zimna i śrubę mocującą ukręciłem ;(

Kolego który przekaźnik przy aku (chodzi o te takie 2 co są,takie kostki przykręcone?)?Mam silnik 90km

sokoleokoo2
23-11-2014, 13:55
Musisz wytargać aku, tam jest jeden przekaźnik (pod rusztowaniem akumulatora - wredny dostęp) - opisywałem już na forum i dałem nr zamiennika za 6pln - w 90 też go masz, nie masz tylko pompki pomocniczej (aczkolwiek niektórzy podobno mają) - gdyby coś to zostaje wtyczka pompy.

Dodatkowo może po prostu dolałeś mega fatalnego paliwa, i takie głupoty wychodzą, kiedyś na BP nalałem to dramat był, kręcić się nie chciał, i bardzo kopcił mixol i lukoil rozwiązał sprawę.

PawelMk
23-11-2014, 14:33
Musisz wytargać aku, tam jest jeden przekaźnik (pod rusztowaniem akumulatora - wredny dostęp) - opisywałem już na forum i dałem nr zamiennika za 6pln - w 90 też go masz, nie masz tylko pompki pomocniczej (aczkolwiek niektórzy podobno mają) - gdyby coś to zostaje wtyczka pompy.

Dodatkowo może po prostu dolałeś mega fatalnego paliwa, i takie głupoty wychodzą, kiedyś na BP nalałem to dramat był, kręcić się nie chciał, i bardzo kopcił mixol i lukoil rozwiązał sprawę.

Kolego mógłbyś podać symbole zamiennika tego przekaźnika?
I właśnie przed sekundą sprawdzałem pod aku nie mam przekaźników tylko za "kielichem " od strony kierowcy 2 identyczne przekaźnikihttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR2agwt1U9Y_tlarQuzHPnLNJlaFuZKb tKBYEAJhcpLGLNWkAa2

sokoleokoo2
23-11-2014, 15:05
Za kielichem to są od ecu i od podgrzewanej szyby (2 szt) tak piszą na forum,poszukaj bo gdzieś podawałem nr tego przekaźnika - musi być w okolicy aku, aczkolwiek ten co wytargałeś to jest właśnie ten tylko nie jest od pompy. Niech ktoś potwierdzi.

Dawid1992
23-11-2014, 15:49
Jak dla mnie padła VP44 pompa, pewnie tranzystor. Zobacz czy odpali na plaku i będzie chodził. No, ale tak czy inaczej pompy VP miały złą opinie. Nie potwierdzam też tego, ale jak wszystko sprawdziłeś i jest okej to musi zapalić, zobacz czy paliwo na wtryski dochodzi, albo do pompy czy dochodzi. Jeżeli przed pompą jest, a za już nie to wiadomo co jest.

PawelMk
23-11-2014, 20:43
Jak dla mnie padła VP44 pompa, pewnie tranzystor. Zobacz czy odpali na plaku i będzie chodził. No, ale tak czy inaczej pompy VP miały złą opinie. Nie potwierdzam też tego, ale jak wszystko sprawdziłeś i jest okej to musi zapalić, zobacz czy paliwo na wtryski dochodzi, albo do pompy czy dochodzi. Jeżeli przed pompą jest, a za już nie to wiadomo co jest.

Kolego mój mondziak jest na pompie VP30.Czy te pompy też mają ten przekaźnik sterownika?
Co do wymiany pompy ,pompę wtryskową wymieniałem 5tys km temu,sterownik po regeneracji i dodam że gdy miałem padnięta pompę były zupełnie inne objawy i błędy, dodatkowo na desce była choinka a teraz ani jedna kontrolka się nie zaświeciła.Tyko wyskoczył ten jeden błąd P1659- sterownik-usterka zasilania.Dodam że dzisiaj sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i są dobre.

Dawid1992
23-11-2014, 21:56
Sory, nie dopatrzyłem że to jest 90KM

Matir
26-11-2014, 22:59
to na bank nie świece żarowe u mnie wszystkie były kaput i do -10 odpalałem samą kompresją. długo kręcąc rozrusznikiem :P

PawelMk
26-11-2014, 23:23
to na bank nie świece żarowe u mnie wszystkie były kaput i do -10 odpalałem samą kompresją. długo kręcąc rozrusznikiem :P

To nie świece.Auto zaprowadziłem do "fahowca" który stwierdził że do wymiany są wszystkie 4 wtryskiwacze(moim zdaniem to niemożliwe żeby 4 na raz wtryski padły).Koszt regeneracji 1200+300 robocizna.Coo tym sądzicie.Czy ktoś wymieniał wtryski(czy trzeba je jakoś programować)?Zastanawiam się czy nie zabrać samochodu i samemu podjąć się wymiany.

PawelMk
10-12-2014, 23:50
Cześć.Ford został naprawiony.Zostały wymienione 4 wtryski na regenerowane za śmieszne pieniądze.Auto ,a ściślej silnik pracuje jak nowo narodzony.Dodam że o wiele łatwiej zapala.Piszę to bo może się komuś przydadzą "cenne" informacje.Pozdrawiam

robo1277
15-12-2014, 21:36
Cześć.Ford został naprawiony.Zostały wymienione 4 wtryski na regenerowane za śmieszne pieniądze.Auto ,a ściślej silnik pracuje jak nowo narodzony.Dodam że o wiele łatwiej zapala.Piszę to bo może się komuś przydadzą "cenne" informacje.Pozdrawiam



a gdzie nabyłeś wtryski

gdzieś w płocku

możesz podac namiary

kuba01a
22-12-2014, 18:17
Widzę ze kolega odpuścił sobie temat po tym jak dowiedział sie jak moze swoje auto naprawić. Nie toleruje takiego czegos za bardzo. Gdy trzeba pomocy to wie gdzie szukac ale pomoc drugiemu to juz nie łaska

PawelMk
03-02-2015, 20:28
Kolego wtryski kupiłem na olx, z tego co wiem były od transita,pasują tylko jest troszkę inny kąt wtrysku i silnik głośniej pracuje i troszkę mniejsza moc(nie odczuwalne).A wymieniane w Ogorzelicach k/Płocka