PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Prawidłowa praca elektronicznego sterownika turbiny, prośba o filmik.



steell
23-11-2014, 17:02
Potrzebuję zobaczyć filmik jak wygląda działanie sztangi turbo przy prawidłowo działającym sterowniku elektronicznym. Chciałbym zobaczyć odpalenie silnika i potem pracę przy dodaniu gazu. Chodzi o auto kolegi, miał ewidentnie zaciętą kierownicę, chcę sprawdzić czy sterownik działa prawidłowo. W samochodzie o którym mowa sterownik przy odpaleniu przeciąga sztangę, potem przy dodawaniu gazu wykonuje tylko minimalne ruchy. Na odpiętej sztandze jest to samo.

Tvardy
23-11-2014, 17:07
przy odpaleniu przeciąga sztangę
Czyli prawidłowo.
Jeśli by się zacinał to powinna mrugać sprężynka i błąd P132B

steell
23-11-2014, 18:35
Tak właśnie jest, sprężynka i P132B, do tego kłęby dymu. Kierownica ruszona ręcznie ale nie wiem czy sterownik pracuje prawidłowo i stąd prośba o filmik.

Tvardy
23-11-2014, 18:53
potem przy dodawaniu gazu wykonuje tylko minimalne ruchy
Też powinien wykonać ruch.
Jeśli odpiąłeś dźwignię a sterownik chodzi prawidłowo czyli wykonuje ruch to trzeba zobaczyć czy dźwignia od turbo nie zacina się?
Jeśli jest OK to w sterowniku trzeba sprawdzić wyprowadzenia na płytce sterownika szczególnie te górne.

steell
23-11-2014, 19:12
Po odpięciu sterownik i dodaniu gazu sterownik też wykonuje deliryczne ruchy na parę milimetrów, jedyny duży ruch wykonuje tylko podczas odpalania i gaszenia, z tym że mam wrażenie, ze po zgaszeniu sztanga staje w różnych niewiele różniących się pozycjach.
Kolega patrzył się u mnie i podobno /nie widziałem bo siedziałem w kabinie/ u mnie ruch przy prze gazowaniu jest wyraźny, a u niego jakieś takie dziwne krótkie szarpnięcia. Tak samo na zdjętej i założonej sztandze.

Tvardy
23-11-2014, 19:26
Wyczyść zębatki, jeśli problem dalej występuje to podmień sterownik.

steell
23-11-2014, 19:30
Przy okazji wymontuję sterownik i zobaczę co tam w środku słychać

Tvardy
23-11-2014, 19:35
No to skoro z odpiętą sztangą i po włączeniu zapłonu mruga sprężynka to ewidentna wina sterownika. Wyczyścić wszystkie tryby, sprawdzić wyprowadzenia wokół płytki(9pkt).