PDA

Zobacz pełną wersję : Piękny MKIV



cristoferec
28-11-2014, 21:37
Piękny stan, piękna cena + opłaty, gdzie jest hak ?

http://allegro.pl/unikat-mondeo-2-0tdci-131ps-bezowe-skory-navi-ghia-i4845475620.html

mnich80
28-11-2014, 23:01
" Nie wszystko złoto co się świeci" :) Jedz oglądaj!!!

cristoferec
28-11-2014, 23:11
Pędze ;)

Osiem
29-11-2014, 09:53
Kurka wygląda rzeczywiście fantastycznie. Walcz i daj znaka co i jak.

Stasio1948
29-11-2014, 11:11
Auto stoi w odległości ode mnie ok 10 km w miejscowości Kończyce Małe naprzeciw stacji Slo-naftu.(rozmawiałem dziś z gościem telefonicznie)
http://goo.gl/maps/Atdhj
Nie jest to komis ale gość który sprowadza i sprzedaje auta,głównie z Niemiec.Osobiście go nie znam ale mam w Zebrzydowicach znajomego blacharza samochodowego który mi pewnie coś o gościu powie.
Podjadę też auto obejrzeć-może nawet dzisiaj.Jak się czegoś konkretnego dowiem to tu napiszę.

Osiem
29-11-2014, 14:23
I to się nazywa pomoc. Szacuneczek :)

Stasio1948
29-11-2014, 15:20
Byłem,widziałem i jestem zachwycoy.
Po rozmowie ze znajomym o którym wspominałem:gość sprowadza auta głównie z Niemiec,głównie z rąk prywatnych,ma własną lawetę i opinię uczciwego.
Co do auta-auto z prywatnych rąk-jeździła nim kobieta.Auto przyjechało na kołach (ok 800 km)-rozmawiałem z gościem co nim przyjechał z Niemiec i ten twierdzi że wszystko z silnikiem OK (a co ma mówić :terefere:)
VIN WF0GXXGBBG7U27387
Auto do końca serwisowane w autoryzowanym salonie Forda prawie każdorazowo w tym samym(chyba dwie pieczątki są z innego ale to może były naprawy blacharskie (bo były)).
Lakier prawie idealny-nieco inny odcień ma przedni zderzak ale był chyba wymieniany,Malowany był przedni zderzak,błotnik przedni prawy i tylny lewy-drobna stłuczka.Na prawym tylnym błotniku między drzwiami i kołem malutka wgniotka bez uszkodzeń lakieru.Nic tego auta o ile chodzi o karoserię nie dyskwalifikuje.
Auto stoi na alu 17 z oponami Uniroyal (letnie,deszczowe) 235/45 bieżnik równiutki na wszystkich ok 4 mm.
Silnik został odpalony przy mnie z zimnego-auto stoi na dworze a temperatura była ok -3 stopnie.Załapał ładnie,wszedł na wolne i pracował naprawdę równiutko.
Auto nie ma conversa ale ma DPF.Olej był wymieniany w serwisie w Niemczech w połowie maja br przy 145kkm na co jest faktura.W ogóle z autem jest tyle najróżniejszych dokumentów serwisowych z przeprowadzanych przeglądów i napraw że głowa mała.
Wnętrze czyściutkie- skóra bez plam i przetarć.Wprawne oko może dopatrzyć się że tapicerka przednich drzwi była zdejmowana ale to w 7-letnim aucie nie powinno dziwić.Zegary świecą i pokazują przebieg 153kkm z groszami.
Ogólnie autko widać że zadbane i moim zdaniem warto by się nim zainteresować.

Nawiasem mówiąc-na oględzinach towarzyszyła mi żona moja Barbara,również właścicielka Mondeo (Mk2 TD 1998) i obejrzała wnętrze kobiecym okiem.Nie dopatrzyła się żadnych usterek (co mnie trochę zdziwiło :)))

Osiem
29-11-2014, 15:52
No to faktycznie wygląda ok. Na miejscu zainteresowanego już bym jechał :)

Stasio1948
29-11-2014, 16:43
Gdybym był trochę młodszy i miał gorsze auto niż to które mam to sięgnąłbym głęboko do kieszeni i go kupił-mimo że kolor mi nie do końca leży i ta automatyczna skrzynia biegów też (nie lubię automatów mimo że kilkoma jeździłem).

---------- Post added at 15:43 ---------- Previous post was at 15:32 ----------

Gość nie ma oporów przed sprawdzeniem auta w serwisie a w sprawie prawdziwości przebiegu i ewentualnych napraw podpowiedział mi możliwość telefonu do serwisu w Norymberdze (czytelny numer telefonu widać na jednym ze zdjęć) gdzie auto od początku do końca było serwisowane i gdzie jest cała historia tego auta.Numer VIN podałem w poście 7.Niestety nie rozmawiają tam po polsku-konieczna znajomość niemieckiego.

wild_weasel
29-11-2014, 16:58
Jeśli dobrze widzę, to sprzedający wystawia fakturę VAT-marża.

cristoferec
29-11-2014, 17:14
Jeśli dobrze widzę, to sprzedający wystawia fakturę VAT-marża.
Czyli prawdopodobny wałek na VAT ?
Gdzieś musi być haczyk, to auto jest za tanie - zarobek, koszty sprowadzenia to za ile niemiec sprzedał to auto...

Stasiu jesteś Gość ! Ogromne dzięki !
Wrzuciłem to auto z ciekawości, bo ogłoszenie jak dla mnie jest zbyt idealne w celu rozwiązania rebusa.

Osiem
29-11-2014, 17:16
Jeśli dobrze widzę, to sprzedający wystawia fakturę VAT-marża.

Siemka :) Tak szczerze, to nie wiem czemu ludzie się tego czepiają. Jedyna różnica, to Twoja strata przy odpisie Vat-u, jeżeli prowadzisz działalność. Mam to przerobione, bo nad tym czuwa moja księgowa. Śmiało można brać takie auto, jeżeli nie przeszkadza komuś brak odpisania Vat-u z faktury. Kupiłem tak 2 auta oba w porozumieniu z moją księgową i było ok. Moja księgowa na przekręty by się nie zgodziła. :)

wild_weasel
29-11-2014, 17:38
Wałek na VAT polega na czym innym - chodzi o wprowadzenie do polskiego obrotu pojazdu, od którego nie zapłacono VAT, czyli nielegalnie - może się to skończyć postępowaniem karnoskarbowym. Gdyby rzecz tyczyła się tylko braku możliwości odliczenia VATu z faktury za samochód, to dla osób fizycznych nie miałoby to żadnego znaczenia - i tak nie mogą odpisać VATu.
Tu zerknij: http://forum.opel24.com/topic/59098-opis-mechanizmu-oszustwa-na-vat-przy-sprowadzonych-autach-nie-daj-sie-oszukac/

Auto z rąk prywatnych - pytanie, czy dokumenty to potwierdzą, czy faktycznie żaden podmiot gospodarczy nie był jego właścicielem za granicą.

Osiem
29-11-2014, 17:46
Powiem tak. Jeżeli moja księgowa mówi, że można, to można. Nic więcej mnie nie interesuje :)
Na firmie mam 7 aut i księgowa pilnuje porządku. Ona wie, że ma być porządek i jak jest coś niejasne, wiem o tym pierwszy. W resztę nie wnikam. Płacę jej i wymagam :)

cristoferec
29-11-2014, 18:00
Tu zerknij: http://forum.opel24.com/topic/59098-...j-sie-oszukac/

Auto z rąk prywatnych - pytanie, czy dokumenty to potwierdzą, czy faktycznie żaden podmiot gospodarczy nie był jego właścicielem za granicą.
Myślę, że tu jest pies pogrzebany, ktoś kupi auto na "raty" i dopłaci jak go namierzą.

Kkuba
29-11-2014, 21:26
najtańsze porównywalne ghia z 2008 w automacie na mobile kosztuje 7000 ojro.
Wiadomo, że handlarze traktują swoją prace jak pasję a nie źródło dochodu :hehe:

bez Vatu zakup w de bedzie tanszy o prawie 1200 ojro - i mamy promocję

BugsDW
29-11-2014, 22:40
najtańsze porównywalne ghia z 2008 w automacie na mobile kosztuje 7000 ojro.
Wiadomo, że handlarze traktują swoją prace jak pasję a nie źródło dochodu :hehe:

bez Vatu zakup w de bedzie tanszy o prawie 1200 ojro - i mamy promocję

To nie jest 2008, pierwsza rejestracja październik 2007 - ale i tak trudno taki znaleźć w DE za mniej niż 30kzł, przed opłatami.
Gość ma wystawionych kilka aut i wszystkie naprawdę pięknie przygotowane do sprzedaży, i we wszystkich ogłoszeniach jest to samo kłamstwo - rok produkcji w danych do wyszukiwania wpisany nowszy niż faktycznie. Mnie to działa na nerwy i od razu zniechęca, bo jak się zaczyna od kręcenia to dalej jest tylko gorzej.
Dlaczego BMW 320si są w dobrych cenach to wiem, ale reszta - ciekawe.

norbi333
29-11-2014, 23:50
Powiem tak. Jeżeli moja księgowa mówi, że można, to można. Nic więcej mnie nie interesuje :)

Oczywiście,że można.Problem w tym ,że jeśli jest wałek na vacie to i tak ona nie jest w stanie tego stwierdzić.Po prostu Ty kupiłeś takie auto,a ona wrzuciła je do firmy

Stasio1948
30-11-2014, 13:37
Ani to mój brat,ani swat ani znajomy.Czego się dowiedziałem to napisałem.
Z tego co wiem auto było własnością prywatną (zarejestrowane w Niemczech na osobę fizyczną) i zostało pozostawione w rozliczeniu w serwisie Forda w Norymberdze ( w tym serwisie było zakupione i tam serwisowane) skąd zostało zakupione i przywiezione do Polski.Te informacje pochodzą od sprzedającego.
Wszystkich potrzebnych informacji w sprawach budzących wątpliwości można zasięgnąć we wspomnianym serwisie w Norymberdze podając numer VIN auta (autentyczny, spisany przeze mnie osobiście z auta w dniu wczorajszym).
Więc zamiast snuć domysły (mniej czy bardziej uprawnione) nie lepiej odżałować kilka złotych na telefon?

Gdybym był zainteresowany kupnem (a nie jestem) to tak właśnie bym zrobił.

AdamZS
07-12-2014, 00:19
Auto miało przygodę z tyłu, znaczek mondeo powinien być na takiej samej wysokości co napis TDCi

Inny odcień zderzaka z tyłu od reszty
To samo z przednim

kruszyna
07-12-2014, 02:08
Auto miało przygodę z tyłu, znaczek mondeo powinien być na takiej samej wysokości co napis TDCi

Inny odcień zderzaka z tyłu od reszty
To samo z przednim

lakier na zderzakach zawsze się różni, nie ma mocnych, inaczej lakier prezentuje się na blasze, a inaczej na plastiku, jeśli np chodzi o seaty to nawet klapka wlewu się różni kolorem :)

pejotwroc
07-12-2014, 11:29
Ale w mk4 tylna klapa (przynajmniej do połowy) też jest z plastiku.

rafalmk4
15-12-2014, 23:18
Witam wszystkich, chciałbym się przyłączyć do tematu. Na początku chce zaznaczyć, że jestem na forum nowy i wszystkich serdecznie witam ;)
Zamierzam zmienić samochód i myślę nad Mondeo mk4, znalazłem pewne ogłoszenie i bardzo byłbym wdzięczny gdybyście mogli coś powiedzieć na temat samochodu oraz sprzedającego.
Link do ogłoszenia: http://allegro.pl/ford-mondeo-2-0-tdci-titanium-convers-alu-1wl-i4884215081.html

Przema
15-12-2014, 23:42
mk4 za 25 tysi? niezła promocja

rafalmk4
16-12-2014, 00:01
W opisie opisane jest ze delikatnie puka w filtr powietrza, dzwoniłem i pytałem o to, dostałem odpowiedz ze to kwestia szklanek - popychaczy i gdyby nie to, to cena była by wyższa.
Dlatego chciałby poznać wasze opinie, bo mam zbyt daleko żeby jechać oglądać bo aż ponad 600 km ...

tompiorko
16-12-2014, 00:57
W opisie opisane jest ze delikatnie puka w filtr powietrza, dzwoniłem i pytałem o to,

A pytałeś o przebieg auta?

mixol11
16-12-2014, 01:53
przedni zderzak obcy ma całkiem inny kolor (ktoś powie że plastik, ale tył takiej różnicy nie ma więc jak dla mnie przekładka),
tak jak prawy błotnik i obie lampy z prawej, na górze jeszcze ok, ale dolny nawet brudny ...

rafalmk4
16-12-2014, 08:22
A pytałeś o przebieg auta?

Tak, jakieś 220 tyś.

Robert68
16-12-2014, 09:37
Zacznij od podania nr VIN może coś wyjdzie.


Tak, jakieś 220 tyś.

217525km taki to ma na liczniku po korekcie ;)

bumblebee
16-12-2014, 10:10
W opisie opisane jest ze delikatnie puka w filtr powietrza, dzwoniłem i pytałem o to, dostałem odpowiedz ze to kwestia szklanek - popychaczy i gdyby nie to, to cena była by wyższa.
Może się nie znam ale szklanki to raczej by dzwoniły.Na "chłopski rozum" "puka"czyli wali powietrzem do filtra.Skąd?Zawór?Podpytaj KarolRS on jest "obryty",może coś doradzi.

miritmo
16-12-2014, 13:39
Napewno sprzedajacy wie co jest grane :zakrecony:
Jakby dało się naprawić za kilka stówek to by nie zastanawiał. Kupił minę i oddaje.
Realnie przecież trzeba celować od 29-30 k za to auto. Więc obcemu sie 5 k nie daje w prezencie.

kruszyna
16-12-2014, 21:43
Ale w mk4 tylna klapa (przynajmniej do połowy) też jest z plastiku.

yyy przecież to tylko taka jakby nakładka/blenda jest :) ale fakt jesto to z plastiku :)