PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Podlaczenie wzmacniaczy do Blaupunkt NX



krzychu996
29-11-2014, 18:39
Witam
Staralem sie znalezc odpowiedz w internecie ale zakonczylo sie to niepowodzeniem.
Niedawno zmienilem mojego mondeo ml3 na mk4 i pomyslalem jz fajnie by bylo przeniesc wzmacniacze do nowego auta. Jako ze w mk3 glosniki maja inny rozmiar jestem zmuszony kupic nowe poniewaz obecne sie bardzo slabej jakosci. Problem jest w tym iz nie chce zmieniac obecnego radia poniewaz ma nawigacje oraz ladnie wyglada. Wiem ze zapewne jest mozliwosc podlaczenie wzmacniaczy w jakis sposob do Blaupunkt NX.
Posiadam dwa wzmacniacze 2 kanalowe ktore byly podpiete kablami audio RCA tak wiec czy istnieje mozliwosc przerobienia badz kupna jakiegos adaptera ktory zmieni gole kable z oryginalnej instalacji na takie ktore bede mogl podlaczyc do aktualnych wzmacniaczy?

Z gory przepraszam za brak polskich znakow poprawie to tylko jak bede mial dostep do wlasnego komputera.

Pozdrawiam

vanderdrwal
30-11-2014, 23:16
Cześć,

w skrócie to masz dwie opcje:

1. Konwerter sygnału głośnikowego do RCA - zamiast np. tylnego kanału - niestety jakość dźwięku jest taka sobie.
2. Wyprowadzenie RCA bezpośrednio z radia - wyższa szkoła jazdy, najlepiej powierzyć radio, komuś kto ma w temacie duże doświadczenie.

W chwili obecnej również jestem na etapie planowania audio w mk4 i postanowiłem zrezygnować z fabrycznego radia na poczet czegoś, co wyszło z fabryki już z gniazdami RCA.

Twój problem jest bardziej złożony, ponieważ ja rezygnuje jedynie z kiepskiego 6000 CD.

krzychu996
02-12-2014, 02:16
Dzieki za odpowiedz w takim razie zostaje znalezc odpowiednia osobe ktora wyprowadzi RCA z radia poniewaz napewno zostawie seryjne radio.
Ogl. Pytajac jakie glosniki byscie polecali na przod oraz tyl ? W tym aucie planuje nie wsadzac skrzyni do bagaznika.

Alecki
02-12-2014, 10:32
A jakich rodzajów muzyki słuchasz? Jakiego sprzętu używasz w domu? Jesteś z niego zadowolony? Czy często masz słuchaczy na tylnej kanapie (którym zależy na dobrym dźwięku)?

krzychu996
03-12-2014, 18:16
Co do sluchaczy to tak zazwyczaj mam kogos z tylu i zalezalo by mi by ten dzwiek byl jednak lepszy od standardowych. Lewy tylni glosnik i tak juz powoli chyba umiera wiec bede musial go zmienic. Co do muzyki to prawde mowiac wszystko, lubie dobry glebokie niskie tony aczkolwiek wysokie tez musza byc zaznaczone.
W starym mondeo z przodu gralo JLaudio z tylu alpine modeli nie pamietam. Teraz nie chce zejsc napewno na nizszy poziom.

okrut
04-04-2015, 13:28
Witam wszystkich
Czy udało się komuś rozgryźć temat wyprowadzenia rca tego radia. Zawsze istnieje możliwość podpięcia procesora dźwięku, ale to dość spory wydatek i niekoniecznie super jakość po konwersji z wysokiego napięcia na niskie i znowu na wysokie. Może ktoś zna jakiegoś magika od elektroniki na dolnym śląsku , co by wyprowadził czincze przed końcówkami mocy?
Pozdrawiam

porkis
04-04-2015, 19:24
Tu masz sprawdzonego majstra
https://www.facebook.com/pages/Passca-Sound-Service/311635532203167

okrut
05-04-2015, 09:46
Ok. Dzięki. Po świętach zadzwonię i zobaczymy czy coś poradzi

bani
22-05-2015, 11:04
Ok. Dzięki. Po świętach zadzwonię i zobaczymy czy coś poradzi

i jak udalo sie cos zdzialac? Bo tez jestem zaintresowany.

okrut
22-05-2015, 22:52
Udało. Zamiast wyprowadzać pre out grzebiąc w jednostce zamontowałem procesor dźwięku. Konkretnie audison bit one. Stwierdziłem, że tak będzie lepiej. Jak będę się pozbywał auta, to wyciągnę i zamontuję do następnego. Nie sądzę żeby następne miało wyjścia na wzmacniacz. A choroba audio zostaje... ;)

Alecki
25-05-2015, 10:21
Podłącz jakieś inne źródło dźwięku do bitone'a po cyfrze, a usłyszysz, co on potrafi :)
...uprzedzam, że nie będziesz chciał grać na NX'ie.

okrut
25-05-2015, 11:08
...uprzedzam, że nie będziesz chciał grać na NX'ie.

No właśnie tego się obawiam ;-) ale pewnie i tak tak zrobię

kivlov
08-06-2015, 20:49
Cos więcej powiesz o efektach? Masz jakieś zdjęcia jak podlączone?