PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] przewod do swiec zarowych 1.8td



dorian87
30-11-2014, 11:51
Witam mam pytanie ,czy ktos z was mial taka przypadłość zęby przewód co idzie od przekaznika do swiec sie przepalal i nie dawal odpowiedniej ilosci prądu na swiece zarowe ? bo przy takich temperaturach jak teraz musze go grzac przynajmniej 2 razy . swiece sa nowe

marco2603
30-11-2014, 23:44
Najlepiej zbadać jakie napięcie dochodzi do poszczególnych świec. Tam masz taki element plastikowy, taki łącznik przewodów od świec i od przekaźnika. Jak miałem tedeka to właśnie na tym elemencie mi się grzało i był duży spadek napięcia więc po prostu go pominąłem i wszystko wróciło do normy

dorian87
02-12-2014, 10:01
wlasnie ten element mam usuniety, zrobiona zlaczke i przykrecona bezposrednio do swiec zarowych

Kondziu
02-12-2014, 12:12
Oryginalny przewód kosztuje ok 100zł, ale jeśli już masz usunięte to złącze to dobrze. To jest tylko złącze i w wielu mondkach jest to przegrzane i stawia dodatkowy opór na kablu.
Idź do pierwszego lepszego marketu bud. lub sklepu elektrycznego, kup 50cm. kabla miedzianego o podobnym przekroju, zakuj oryginalne złączki (te które się przykręca do świec, ze starego kabla) i gotowe.
Świece będą wreszcie dobry prąd dostawać. Miałem tak w poprzednim i śmigało. Koszt ok 5zł i trochę zdolności manualnych. :bigok: