PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] nie grzeje 2/3 tylnej szyby



Deryll
01-12-2014, 13:35
Witam. Jak w temacie grzeje 1/3 szyby, dokładnie po środku. Tak mi się wydaje że odjęło w pierwszej kolejności górę a po kilku dniach dół szyby.

Czy jest możliwość że coś tam nie styka? Teraz za zimno na rozbieranie pod chmurką a garażu nie posiadam. Miał ktoś styczność z podobnym problemem?

Netoper
01-12-2014, 13:39
Objaw uszkodzonych/przepalonych ścieżek, trza ustalić gdzie popękały i załatać klejem przewodzącym prąd.

Michaś_1
01-12-2014, 13:45
Ale tak samo z siebie? Jak zauważyłeś, są tam te "druciki" które grzeją. Jeśli któryś jest przerwany, to on nie przewodzi prądu i nie grzeje. Z tylną szybą jest o tyle lepiej, że nie ma konieczności jej wymiany kiedy jeden czy kilka drucików nie grzeje. Są odpowiednie farby przewodzące prąd i można nimi załatać "dziury". Ale trzeba dokładnie zlokalizować przerwę, żeby nie jechać po całej długości. Nie ma tam po co rozbierać, skoro jakiś kawałek grzeje. To jest jeden duży obwód i działa na całą szybę.

Deryll
01-12-2014, 13:46
Dzięki za odpowiedź, tylko najdziwniejsze jest to że w jednej chwili działa cała szyba, potem znika 1/3 od góry, potem 1/3 od dołu. Jakby przepaliła się któraś pojedyńcza nitka to bym zrozumiał ale po kilka na raz?

Michaś_1
01-12-2014, 13:56
No fakt, bardzo dziwne, że nagle na raz tyle zdechło.

Disizmi
01-12-2014, 14:20
A nic nie było przewożone w bagażniku co mogło rozorać kilka ścieżek naraz? Np. jakiś mebel którego róg przejechał po szybie w poprzek ścieżek? :niewiem:

Deryll
01-12-2014, 14:28
No właśnie nic takiego nie miało miejsca. Jak mówię teraz trochę za zimno na robotę pod chmurką, więc wolę na razie popytać. Mam przyciemnioną szybę i trochę to utrudnia oględziny. Zastanawiam się czy by nie odkręcić maskujących plastików i oblukać.

Netoper
01-12-2014, 14:32
Ale tak samo z siebie?
No to jest urządzenie elektryczne, nie zdarzyło Ci się że np żarówka sama z siebie się przepaliła? jak nie poharatane czymś ścieżki były no to się poprzepalały, nic nie jest wieczne :)



to bym zrozumiał ale po kilka na raz?
Innego wytłumaczenia nie ma jak przerwa w ścieżkach, masa i plus jest wspólne dla wszystkich ścieżek, więc skoro kilka grzeje to zasilanie jest OK, a te co nie grzeją są przerwane.

Michaś_1
01-12-2014, 17:01
Ale tak samo z siebie?
No to jest urządzenie elektryczne, nie zdarzyło Ci się że np żarówka sama z siebie się przepaliła? jak nie poharatane czymś ścieżki były no to się poprzepalały, nic nie jest wieczne :)
No żarówki lubią zdychać, ale żeby pół szyby tak na gwałt zdechło? Może wcześniej były ścieżki naruszone, przypadkiem np. a teraz jak poszedł prąd to w końcu "popuściły"? Nic się nie da zrobić, jak kupić farbę i pomalować ścieżki. Bo wymiana szyby to zbędny wydatek, w końcu to nie przednia.

Deryll
01-12-2014, 18:51
No i sprawa się wyjaśniła. Zdjąłem plastikową maskownicę z klapy i okazało się że ścieżki zostały przetarte przez ten właśnie plastik. Sam jestem sobie winien, wydawało mi się że on za bardzo odstaje i dobiłem go trochę. Kupiłem lakier ze srebrem do naprawy takich ścieżek i zobaczymy. Problem jest taki ze mam folię na szybie i nie wiem jak to zadziała. Jak nie to pozostanie trochę podciąć folii w miejscu łączenia przerwanych ścieżek.

Netoper
01-12-2014, 20:45
Klej musi być bezpośrednio nanoszony na uszkodzone ścieżki więc nie mogą być zasłonięte folią, przed naniesieniem kleju dokładnie odtłuścić klejone miejsca.