PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Czujnik temperatury zewnętrznej



koza
02-12-2014, 09:44
Witam, Poprzednio jeździłem różnymi autami i w każdym temperatura zewnętrzna była pokazywana od razu po przekręceniu kluczyka (np. przekręcam rano kluczyk i na wyświetlaczu jest -5 stopni C). W Mondeo MKIV, który teraz posiadam niestety jest inaczej a mianowicie po odpaleniu auta jest na wyświetlaczu np. +2 stopni C i dopiero po minucie albo dwóch termometr wskazuje faktyczną temperaturę np. -5 stopni. Druga sytuacja: podjeżdżam pod dom i wskazuje -5, wyłączam silnik na jakąś minutkę, włączam a tam jest +8 i dopiero jak zaczynam jechać to temperatura spada i po jakimś czasie dopiero wskazuje faktyczne -5. Albo MKIV ma czujnik w złym miejscu i rozgrzany silnik na postoju go ogrzewa albo mam coś zwalone. Może ktoś wie gdzie znajduje się czujnik temp. zewnętrznej ? Z drugiej strony po chwili jednak wskazuje prawidłową temperaturę a więc wychodzi na to że czujnik jest OK.

koza
15-01-2015, 12:00
Może ktoś chociaż wie gdzie w MK4 jest zamocowany czujnik temperatury zewnętrznej ?

Pablo81
15-01-2015, 14:24
czujnik jest wpięty za zderzakiem, przed chłodnicą.
Zawyżanie temp zwłaszcza w korku to standard w mk4. Swego czasu zgłaszałem ten problem na gwarancji w ASO, ale stwierdzili, że wszystko jest OK :panna: Wiem natomiast, że niektórym inne ASO zmieniały umiejscowienie tego czujnika tak aby ciepełko z chłodnicy nie "psuło" odczytów...

t.paw
16-02-2015, 01:11
inżynierowie forda tak to kiedyś wymyślili i nie mają zamiaru zmienić, nie tylko mondeo tak ma, fiesta którą posiadam ma czujnik temperatury również między belką zderzaka a chłodnicą

artsorty
28-01-2021, 23:47
Mi ostatnio też jak myślałem nieprawidłowe wartości ten czujnik pokazywał, ale to było nawet niezauważalne, aż do dziś kiedy wszystko zaczęło szaleć i pokazywać od +7 do -40, szok. Po sprawdzeniu wyszedł błąd P0073. Może ktoś wie co sprawdzić i zrobić z tym można??

Netoper
29-01-2021, 00:53
Najczęściej problem jest w tym że tam gdzie wchodzą kabelki w czujnik robi się nieszczelność i wilgoć włazi do czujnika, pomaga wysuszenie w domu czujnika i uszczelnienie np silikonem.
Kolejna przypadłość to całkowite uszkodzenie czujnika, jeszcze może być niekontakt na wtyczce czujnika.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

artsorty
29-01-2021, 21:04
Dzięki za podpowiedź, tylko jeszcze poproszę o pomoc w dokładnej lokalizacji, bo co informacja to wskazówka jest inna, a to po lewej,to po prawej stronie zderzaka, za,pod, a szczegółów brak. No i jak się dobrać do niego ;)

henq
30-01-2021, 10:50
wskazówki są inne z tego względu, że czujnik w oryginalnym miejscu niektórym strasznie przekłamywał np w korku, dlatego zmieniali umiejscowienie, nawet ASO miało kiedyś taką akcję. Zdejmij lampy i spróbuj go namierzyć powinien być pod zderzakiem jak stoisz przodem do auta po prawej stronie (zdemontuj lewą lampę powinien się ukazać)