PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Mk3 TDDI 115 KM KRĘCI,ALE NIE ODPAL



Sławek1987
05-12-2014, 00:00
Witam Wszystkich. Jest to mój pierwszy post. Proszę wszystkich o pomoc. Kupiłem tydzień ww autko. Wszyskl było super,aż do soboty. Rano wsiadam do samochodu, próbuje odpalić,a tu nie idzie. Rozrusznik kręci normalnie,kpntolki po przekręceniu kluczyka przed próbą zapłonu zapalają się normalnie,większość gaśnie i zostają tylko te,które gasną po odpaleniu. Nie mam pojęcia co mogło się stać. Poprzedniego dnia ok.godz.23.00 autko odpalało normalnie. Po ok.7 godz.w sobotę tylko rozrusznik kręci,a nie odpala,ani nawet nie drgnie,nie zakaszle,jakby w ogóle paliwa nie dostawał. Tylko dlaczego? Po przekręceniu kluczyka nie słychać by pompa paliwa reagował. Temperatura nie mam wpływu,tak myśle, gdyż było +4 stopnie. Zastanawiam mnie czy ja mogłem namieszać coś w komputerze lub imobilajzerze. W piątek "bawiłem" się pilotem. Sprawdzałem domykanke i otwieranie okien pilotem. Sprawdzałem za.ykanie drzwi kierowcy,później pozostałych i ryglowanie. Nie jestem w 100% pewien,ale chyba wieczorem zamknąłem auto na " trzy spusty" tj.wpierw drzwi kierowcy,później pozostałe i trzymłem przycisk zamykania,aż zamrugały światła. Natomiast rano na 99% otworzyłem tylko drzwi kierowcy,wsiadłem i próbowałem odpalić. Z tych nerwów nie pamiętam dokładnie,ale tak raczej było. Pytanie czy jak wieczorem właczyłem blokade wszystkich drzwi i trzymałem zamykanie aż światła zamrugały,a rano otworzyłem tylko drzwi kierowcy i próbowałem odpalić,to czy mogłem w ten sposób włączyć jakąś blokadę blokującą zapłon? Auto zaciągnięte do mechanika,ale jeszcze przez niego nie ruszone. A może jechać do serwisu Forda by osblokowali. Nie wiem,nie znam się,więc pytam. Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam Sławek

lukaszM
06-12-2014, 11:24
Kolego, być może pompa paliwa przy zbiorniku, schyl się pod auto i walnij młotkiem w pompkę,( pod drzwiami od pasażera z tyłu), przerabiałem to w trasie 2 dni temu, wysiadłem, puknąłem i jechałem dalej - właśnie zamawiam nową.

Sławek1987
06-12-2014, 19:06
Witam. Auto jest u mechanika i w poniedziałek będzie je sprawdzał. Mam nadzieje,że to to o czym kolega pisze bo joszt nie jest duży.

AKI
06-12-2014, 19:52
jak usiądziesz to nad lewą stopą ,nie widać ale tam jest ponoć włącznik pompy,włóż głowe koło dżwigni sprzęgła i po lewej pod półką jest przycisk,może "wyskoczył"

Majsterbombka
06-12-2014, 20:25
włącznik pompy
Raczej wyłącznik uderzeniowy ale sprawdzic warto jak najbardziej:up: Choc wtedy raczej rozrusznik by nie krecił.

tompiorko
06-12-2014, 21:33
Raczej wyłącznik uderzeniowy

Dokładnie, a rozrusznik kręci ale paliwo odcina.

Majsterbombka
14-12-2014, 17:05
Sławek1987 jakies wiesci? auto sprawne?