PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Sprawność świec żarowych, zwarcie



swiezy_sorbent
08-12-2014, 12:40
Witam,

Napotkałem problem - dwukrotnie przepalił się bezpiecznik : F11, jeśli dobrze odczytałem ->(11 / 20 A / Układ zapłonowy, sterowanie silnikiem, Ogrzewanie silnika – diesel)
Podejrzewam, że któraś świeca żarowa jest padnięta i robi zwarcie. Jak sprawdzić ich sprawność ? Bo dostęp tam jest tragiczny aby odkręcić te kapturki.

Jeśli ktoś ma pomysł co innego mogło być przyczyną przepalenia tego bezpieczenika proszę o odpowiedź. Moje mondeo to rocznik 1999, sedan

Świece wydają sie być w sumie ok, bo auto odpala. Sprawdziłem przewód który dostarcza do nich prąd. Nie podobała mi się na nim izolacja (zdjęcie). Obwinąłem to na nowo taką gumową taśmą izolacyjną i mi ją przytopiło po próbie. Co to oznacza ?
http://s5.ifotos.pl/img/izolacjaj_whwanph.jpg

Pozdrawiam

ratmed24
08-12-2014, 15:04
Kolego sprawdź podgrzewacz paliwa czy spięcia nie robi- po prostu wyciągnij wtyczkę co do niego dochodzi, bo taki przypadek znam
1- auto odpala bez problemu?
2- kontrolka świec żarowych świeci przy odpalaniu?
3- w którym momencie ten bezpiecznik pada?podczas jazdy?przy rozruchu - opisz?
Co do świec żarowych to wyciągnięcie ich mi zajmuje max 30min :) nasadka 8 do nakrętek, 12 nasadka do samych świec, przedłużka i grzechotka i sprytne palce i uważaj nakrętek nie pogubić przy odkręcaniu, świece odkręcaj z wyczuciem na ciepłym silniku, profilaktycznie możesz aku odłączyć w czasie roboty, jedyne co można przesunąć żeby dostęp był lepszy to kable te nad pompą wspomagania, co do świec - uwalona nie będzie działać/grzać ale nie powinna zwary robić prędzej bym szukał w kablu zasilającym źródła usterki i go wymienił zamiast taśmami owijać

---------- Post added at 13:54 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/134540-Mondeo-1-8TD-ciężko-pali tu jeszcze poczytaj o świecach ;)

---------- Post added at 14:04 ---------- Previous post was at 13:54 ----------

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/134940-Fotka-przewodu-grzania-%C5%9Bwiec-jaka-cena-przewodu
tu jeszcze temat o samym przewodzie zasilania świec- oraz napisałem tam jak można tanio nowy wymienić nie kupując ori za 140zł ;)

swiezy_sorbent
08-12-2014, 16:06
Witam - dzięki za zainteresowanie :)

1- autko pali po zagrzaniu świec żarowych (3x) ładnie
2- Po przekręceniu zapłonu pokazuje się i gaśnie gdy podgrzeje. Sprawdzę jescze czy podczas rozruchu
3- Upala go podczas jazdy, jadę i nagle ciach gaśnie cały samochód. Zmiana bezpiezpiecznika i jest OK

BolekLodz
08-12-2014, 17:48
Stawiałbym na podgrzewacz. Napięcie na świece idzie po załączeniu zapłonu przez jakąś minutę, lub dwie. Jeśli bezpiecznik pada po minimum kilku minutach, to widocznie podgrzewacz jest jakoś uszkodzony i robi zwarcie gdy się zagrzeje.
Wymiana świec nie jest dużym wyzwaniem.
Akurat dzisiaj u siebie sprawdzałem jak grzeją, bo od jakiegoś czasu mam problemy z rozruchem.
Tak można sprawdzić samodzielnie ich sprawność:
https://www.youtube.com/watch?v=-kvmcl19tjc
Ja robię to trochę inaczej. Przykręcam przewód do świecy, drugą część do bieguna + na akumulatorze, a samą świecę łapię kombinerkami za gwint i przykładam razem z kombinerkami do minusa na akumulatorze. Tak się człowiek nie poparzy w razie czego.

ratmed24
08-12-2014, 18:20
tylko trzeba zaznaczyć, że fabryczny podgrzewacz działa poniżej 0st C

swiezy_sorbent
08-12-2014, 19:43
I to by się zgadzało, bo problem sie pojawił na mrozach a teraz nic się nie dzieje. Odepnę go tylko pytanie dlaczego mi tą izolacje przytopiło. Obwinąłem to dziadowsko i do samej góry może dlatego.

Tylko teraz wystarczy że odłączę wtyczkę, czy go wywalić w sensie pominąć ?

ratmed24
08-12-2014, 23:31
Wtyczka czarna pod/obok filtra paliwa 2piny napewno znajdziesz tylko jak odłączysz zabezpiecz żeby nie latała luzem

swiezy_sorbent
09-12-2014, 00:39
ratmed ogromne dzieki za pomoc.
Jutro rano opinam dziada i testuje przez najbliższe dni. Odezwę się czy problem ustąpił.

Trol
12-12-2014, 01:14
Kolego sprawdź podgrzewacz paliwa czy spięcia nie robi- po prostu wyciągnij wtyczkę co do niego dochodzi, bo taki przypadek znam
Ojj, ja też, bardzo dobrze znam. Swój przypadek, taka sama akcja. Bezpiecznik kopciło i tyle. W pewnym momencie włożyłem bezpiecznik celem przejechania na drugie stanowisko w warsztacie skończyło się puszczeniem "dymka" przez podgrzewacz. Sekcja zwłok wykazała spore ilości syfu w środku. Element uznałem za zbędny i "wyrwałem chwasta" :zakrecony:
Objawy identyczne, i sądze że problem już został rozwiązany. Ale tak dla innych, niech będzie:
Zwarcie przez syf i wiekowość w podgrzewaczu paliwa powoduje przepalanie bezpiecznika "sterownie silnika".
Po wymianie bezpiecznika moze dojsc do kolejnego zwarcia. Jeżeli sytuacja się powtarza, może nastąpić wytopienie dziurki w podgrzewaczu od środka, co prowadzi do wycieku ropy, centralnie na kostkę podłączeniową owego podgrzewacza, i wtedy zwarcie robi się ciekawsze, z efektami wizualnymi :smash:
Po odłączeniu podgrzewacza polecam wykluczyć go z obiegu paliwa, ponieważ i tak nie będzie spełniał żadnej funkcji. A na deser możemy go sobie całkiem usunąć z samochodu, żeby nie psuł krajobrazu pod maską.

A, i zapomniał bym... Konieczne w takiej sytuacji jest wydmuchanie kostki przyłączeniowej sprężonym powietrzem, żeby usunać ewentualny syf i resztki ropy z niej, by sam obwód nie miał zwarcia.

GSL.AM
13-12-2014, 19:11
Witam,

Napotkałem problem - dwukrotnie przepalił się bezpiecznik : F11, jeśli dobrze odczytałem ->(11 / 20 A / Układ zapłonowy, sterowanie silnikiem, Ogrzewanie silnika – diesel)
Podejrzewam, że któraś świeca żarowa jest padnięta i robi zwarcie. Jak sprawdzić ich sprawność ? .....

....Świece wydają sie być w sumie ok, bo auto odpala. Sprawdziłem przewód który dostarcza do nich prąd. Nie podobała mi się na nim izolacja (zdjęcie).

Pozdrawiam

Świece żarowe mają inny bezpiecznik (wg Sam naprawiam... F3 80A),przypalanie izolacji i spory spadek napięcia na zaznaczonej śrubce spowodowane są złym kontaktem na zagnieceniu oczka, należy skrócić kabel jak się da i zarobić nowe oczko lub wymienić cały kabel.