PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] czy to koniec żarnika ksenonu czy odbłyśników?



tomdar
12-12-2014, 14:04
Odkąd mam auto, nie tykałem świateł (poza wymianą postojowych z przodu tydzień temu) Wydaje mi się, że światła słabiej świecą, zwłaszcza przy mokrej nawierzchni.
Barwa wydaje się normalna, bez fioletowego odcienia. Nic nie mruga, nie nie gaśnie. Wczoraj specjalnie klosze od zewnątrz umyłem (spryski nie dawały różnicy) i dziś było ciut lepiej ale jednak jakby ciemniej.
Czy to może być znak powolnego końca żywota żarników czy odbłyśników, które poprzedni właściciel regenerował. Może jakaś inna przyczyna o której słyszeliście.
Czy żarnik kończąc swój żywot świeci na fioletowo lub mruga? Czy obniża swoją ilość dawanego światła czy przepala się nagle jak tradycyjna żarówka? .
Proszę o podpowiedzi gdzie szukać problemu.

ghostu
12-12-2014, 15:25
Niestety czeka Cię kupno nowych palników.Te które masz dają marne światło ze względu na wiek.U mojego zięcia w mdo tak właśnie było.O ile było bez opadów w nocy,to jeszcze coś tam widział,ale w trakcie deszczu...jazda po omacku,albo na pamięć jeśli się zna drogę.Kupił nowe 2szt i śmiga jak ta lala.Widoczność nocą nawet w deszczu luxus.Wiem,to spory wydatek,ale tak to jest z ori xenonami.

tomdar
12-12-2014, 20:02
Dzięki. Czyli wystarczy sama wymiana palników (żarówek). Polecacie oryginalne osramy czy philipsy?

abadon
12-12-2014, 20:07
około 250 PLN za sztukę z tego co pamiętam (wymiana parami) i robisz to praktycznie "raz w życiu" bo nie padają jak zwykłe halogeny.
To nie jest tak strasznie dużo.

Oczywiście można zapłacić i 700 i więcej za sztukę jak chcesz bardziej "niebieskie" światło, ale normalne palniki o naturalnej barwie tyle nie kosztują.

tomdar
12-12-2014, 21:13
i robisz to praktycznie "raz w życiu"No właśnie muszę się dokształcić w tym zakresie aby coś kupić. Z jakimi firmowymi mieliście styczność i możecie polecić?
Edit. Gdzieś wyczytałem, że żarniki Philipsa potrafią paść po roku. Na stronie Intercarsu znalazłemwięc te 3 osramy. Co powiecie?

Osram 66240 XENARC 4150k
Osram 66240 XENARC Cool Blue Intense 5500k
Osram 66240 XENARC Night Breaker Unlimited 4350k

abadon
13-12-2014, 18:19
Nie pamiętam kto produkował moje ale żadna znana firma. Podobno producent na pierwszy montaż do różnych aut i made in USA. Działają z 2 czy więcej lat już bez problemu.