PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Upalone końcówki radia(chyba)



Jędrzej
14-12-2014, 01:14
Witam,
Czy jest jakiś inny sposób na potwierdzenie diagnozy upalonych końcówek w radiu niż podłączenie innego? Ze wszystkich głośników dobiega delikatne charczenio-drżenie (jakby coś wpadało w rezonans) ale tylko przy pewnych dźwiękach (dlatego wykluczam odklejenie się membrany czy inne problemy z samymi głośnikami bo według mnie charczenio-drżenie wystepowałoby wtedy cały czas - ale mogę się mylić bo żaden ze mnie ekspert;p). Pewna osoba poleciła mi sprawdzenie radia pod tym kątem, gdyż miała podobną sytuacje z subwooferem tyle, że w Audi A8 z 2007. Panowie w serwisie najpierw wymienili nieszczęsny subwoofer, który okazał się Bogu ducha winny i jako przyczynę wskazali upalone końcówki samego radia. W moim cudownym mondeo z radiem, okablowaniem oraz głośnikami nie było nic robione - to co wyjechało z fabryki jest po dziś dzień w drzwiach i desce.

Jeśli ktoś miał podobne problemy i sobie z nimi poradził, bądź ma jakieś pomysły i chętnie się nimi podzieli to byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuje za wszelką pomoc w rozwiązaniu tej zagwozdki i przepraszam za błedy wszelakiego rodzaju :P
Pozdrawiam:)