PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Dobór rozmiaru dysz



AdrianST220
17-12-2014, 23:36
Witam, szukałem w internecie jakie dysze lpg powinny być w moim st220 oraz jaki może być rodzaj wtrysku, sekwencyjny czy full-group? Problem polega w tym,że nie kręci się do końca na gazie, około 5500obr/min kończy gdzie dopiero powinien zaczynać, dysze aktualnie mam 2.5mm. Czuję,że prawdopodobnie będę zmuszony do wymiany parownika oraz wtryskiwaczy ale chciałbym spróbować powalczyć jeszcze z tymi podzespołami.

Instalacja LPG składa się z:
sterownik:Lecho Sequel
parownik: zavoli zeta s
wtyrskiwacze; zavoli typ pan

rustin
18-12-2014, 06:17
Co do dysz to Ci nie powiem dokładnie, trzeba by poszukać. Przeważnie jest w instrukcji lpg, w stagu jest, jak nie znajdziesz daj znać to zobaczę. Dysze zakłada się też w zależności od mocy a potem ustawiasz ciśnienie aby mnoznik wyszedł dobry ale ty musisz wziąć pod uwagę, że w zavoli s jak dobrze pamiętam niżej jak 1.3 bara nie zejdziesz.
Rozumiem, że po 5.5 tys przelacza Ci na PB, czy podczas tego piszczy coś? Czy przelacza po "cichu" i tylko po kontrolce widać że jest na pb ?Czy Sprawdzales ustawienia gazu? Masz interfejs ?

SE

AdrianST220
18-12-2014, 21:29
W instrukcji znalazłem, ale nie wiem dokładniej jaki to jest wtrysk, czy sekwencyjny czy full-group, bo z tego co pamiętam dla sekwencyjnego rozmiar dyszy był na 3.0 a full-group 3.2, oryginalna dysza miała około 2.0mm i wtryski przeznaczone są niby 43km na cylinder, a u mnie wychodzi około 38km. Po rozwierceniu dyszy na 2.5 czuje już różnice, ciśnienie cały czas utrzymuje około 1.6bara. Interfejs posiadam, sprawdzałem. Mnożnik próbowałem sprowadzić na biegu jałowym 1:1.2 a podczas jazdy 1:1 i to nie za bardzo wychodzi, byłem u gazownika, powiedział,że cały przód instalacji jest do wymiany, pisałem na forach to dowiedziałem się,że wtryski są za wolne i dlatego przy 5500obr/min dzieję się tak,że powyżej tych obrotów nazwałbym to po swojemu,że silnik wyje, a nie wkręca się tak jak na benzynie, poniżej tych obrotów nie czuć różnicy przełączania gaz/pb, powyżej tych obrotów różnica jest kolosalna, bo po przełączeniu na pb wciska w fotel. Co do pytania czy przełącza się powyżej tych obrotów to nie, zostaje cały czas na gazie.