PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Błąd poduszki 51



marekvegas
18-12-2014, 21:07
Witam .Mam wymienione poduszki ,moduł ,napinacze po niewielkim dzwonie. po włączeniu zapłonu miga błąd poduszki 51. Wszystkie kable wyglądają dobrze. Samochód jest z 2005 a wszystkie części z 2004 więc powinny pasować. Dziwne jest to że po zapięciu pasów włącza się sygnał zapięcia pasów i dopiero odpięcie i zapięcie (bądź naciśnięcie odpinania) wyłącza przypominacz lampka pasów zamruga i gaśnie. Wcześniej wystarczyło nacisnąć odpinanie. Co sprawdzić i czy poduszki zadziałają przy ewentualnym wypadku przy zapalonej poduszce? Z góry dziękuję za pomoc.
Dzisiaj zauważyłem że po zapięciu pasa i ruszeniu włącza się kontrolka pasa i sygnał a jak odepnę pas to kontrolka i sygnał znika. po zapięciu włącza sie znów. Co może być nie tak. Sensor poduszek mógł być od anglika i miał inny symbol u mnie AC a tam bodaj BE lub BC. Jednak błąd 51 i dziwne zachowanie przypominania o zapięciu pasów wskazuje na jakiś problem z pasami nie poduszkami.

marekvegas
23-12-2014, 21:41
Witam. Wymieniłem sensor poduszek na identyczny jak oryginał i teraz zapala się błąd 25 czyli kurtyna pasażera .Mam auto z 4 poduszkami bez kurtyn.Sensor taki sam bez wystrzału a zapala się 25.Czy mógł być od auta z kurtynami mimo takich samych oznaczeń? Co robić dalej?. Czytałem że można zaprogramować komputerem ilość poduszek ,ale czy problem zniknie? Proszę o odpowiedź kogoś zorientowanego.

WojtasS
25-12-2014, 10:44
Mam auto z 4 poduszkami bez kurtyn.

skąd wiesz że nie masz kurtyn? szczerze to nie widziałem mondka bez kurtyn


Sensor taki sam bez wystrzału a zapala się 25.Czy mógł być od auta z kurtynami mimo takich samych oznaczeń?

skoro nie masz kurtyn, to normalne że zapala się błąd, bo nie widzi czegoś co ma zaprogramowane, poza tym skąd wiesz że bez wystrzału był? mógł być z auta z kurtynami


Czytałem że można zaprogramować komputerem ilość poduszek ,ale czy problem zniknie? Proszę o odpowiedź kogoś zorientowanego.

można zaprogramować ale to droższa impreza niż znalezienie odpowiedniego sterownika poduszek( którego znajdziesz za nawet 20zł, a podpięcie 150zł jak i nie więcej)

sterownika musisz szukać, dokładnie z takim samym wyposażeniem jakim masz mondka w sensie poduszek i rocznika najlepiej


wydaje mi się że powinieneś spróbować podmienić sam napinacz z czujnikiem zapięcia...

marekvegas
25-12-2014, 13:56
Dzięki za odpowiedź. Auto mam bez kurtyn na 100%. Sensor dobrany identyczny jak oryginał. Jak rozpoznać że jest na 4 poduszki?

WojtasS
25-12-2014, 16:13
nie da się, chyba że masz vin samochodu z którego jest moduł...