PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIV] Dziwne dzwięki podczas dodawnia gazu.



PiotrekM
19-12-2014, 22:01
Witam, otóż moje mondeo ma już przejechane ponad 170tys. i podczas zwiększania obr. zaczął wydawać siebie dziwne dzwięki, domyślam się, że to dwumasa, ale znajomi straszą, że turbina pada.. Może ktoś z Was miał już styczność z czymś takim i powie mi co jest nie tak.. (Film poniżej)

PS. Używał ktoś z Was jakichś srodków do czyszczenia wtrysków w 2.0TDCi mk4? ;) Będę bardzo wdzięczny!



https://www.youtube.com/watch?v=oCJF_tYgT4w&feature=youtu.be

PS2. Szukałem na forum podobnych rzeczy ale nie znalazłem..
Pozdrawiam!

kuba01a
19-12-2014, 22:55
Kolego to jakieś łożysko. Może napinacz. Zobacz na to tak ni to wygląda. Turbina albo działa albo sie zaciera calkiem i gwizda a u Ciebie słychać rzegot. Szukaj cos na paskach. Może lozyska w alternatorze lub cos podobnego

PiotrekM
20-12-2014, 17:02
Właśnie myślałem o łożysku paska alternatora, bo plastik na silniku po odpaleniu dostaje sporych wibracji, tak jakby kołko alternatora latało i je powodowało..
Dzieki bardzo

PiotrekM
13-01-2015, 21:50
Panowie, a moze to łożysko oporowe? Nie miał nikt podobnego problemu? Dodam, że wsteczny czasem ciężko wchodzi..

CODY_21
15-01-2015, 14:58
Zdejmij pasek z alternatora i uruchom silnik jak będzie ciszej to koniec alternatora .Można lub da się wymienić łożysko w alternatorze ale jak zobaczyłem jak chcą to zostawić to lepiej kupić nowy lub używany .

rockybalboa
16-01-2015, 08:11
jak zdejmie pasek alternatora, to mu się dtc pokaże. lepiej podjedź do warsztatu, który ma stetoskop i sprawdzi Ci łożyska.

hałas od łożyska oporowego powinien się zmieniać przy wciskaniu/puszczaniu pedału sprzęgła. zmienia się?

PiotrekM
18-01-2015, 16:58
Dobra, dziękuje za zainteresowanie tematem, problemem okazała się rolka napinacza ;) Po wymianie rozrządu wszystko gra i tańczy. PS. Producent zaleca zmiane rozrządu przy 200tys km, ale u mnie przy lekko ponad 170tyś pasek trzymał się dosłownie na włoskach.. Dlatego sugeruje nie trzymać się zaleceń producenta.

inqo
23-01-2015, 14:34
Dobra, dziękuje za zainteresowanie tematem, problemem okazała się rolka napinacza ;) Po wymianie rozrządu wszystko gra i tańczy. PS. Producent zaleca zmiane rozrządu przy 200tys km, ale u mnie przy lekko ponad 170tyś pasek trzymał się dosłownie na włoskach.. Dlatego sugeruje nie trzymać się zaleceń producenta.

Potwierdzam, mi przy 185kkm posypały się ząbki paska i zmieliły mi się popychacze :) 3000zł w plecy :)

---------- Post added at 14:34 ---------- Previous post was at 14:29 ----------

oczywiście, producent mówił o 200kkm PRAWDZIWEGO przebiegu ;-D

Paolo
23-01-2015, 21:21
PS. Producent zaleca zmiane rozrządu przy 200tys km, ale u mnie przy lekko ponad 170tyś pasek trzymał się dosłownie na włoskach.. Dlatego sugeruje nie trzymać się zaleceń producenta.

O ile ma nalatane 170 tys., nie jeden wymieniałem przy przebiegu 200 tys. potwierdzone i jakoś żaden nie trzymał się na włoskach.

PiotrekM
01-02-2015, 19:16
3 letnie auto kupione w Niemczech, od 1 właściciela miało zrobione 110tyś km. Także myślę, że jest to realny przebieg, tym bardziej, że wnętrze auta wygląda b. dobrze. Kwestia paska i tego jak auto było użytkowane. Niektórym mogły się trafić mocniejsze sztuki.

inqo
01-02-2015, 22:51
Moje trzyletnie też z Niemiec miało tylko 158kkm a pasek poszedł przy 180kkm. Odpowiedz sobie sam ;-) 110kkm? :hehe: