PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] bardzo ciężko pali poniżej zera ,temperatura na plusie to od strzała



dlugi20096
21-12-2014, 18:57
witam forumowiczów ,może ktoś miał coś takiego jak ja ,kupiłem mondka z 97 roku 1.8 TD ,ciekła mi pompa wtryskowa i lały wtryski,więc przy wymianie rozrządu wymieniłem pompę ,kupiłem regenerowaną oraz wtryski,poskładałem wszystko ,ale auto strasznie kopciło , nie miało za bardzo mocy i twardo chodził silnik, więc oddałem samochód do pompiarza który stwierdził winę pompy zrobił ją ,auto jezdzi świetnie ,mało pali ,ale gdy temperatura jest poniżej zera nie chce normalnie odpalić po ok 25-30 sek kręcenia jakby chciał załapać ale nie może ,a po następnych ok 15-20 sek odpala ,dodam też że jak jest temperatura dodatnia to pali od strzała ,ale czasami lubi zgasnąć i też ciężko wtedy go ponownie uruchomić. Zauważyłem też , że jadąc wieczorem przed innym autem widzę w jego światłach że z mojego układu wydechowego wylatuje dość duża ilość pary,płynu też mi ubywa ,a wycieków żadnych nie ma ,sprawdzałem,czy to jest objaw słabej kompresji i walniętej uszczelki pod głowicą ,bo CI fachowcy u których byłem nie mają zielonego pojęcia, a ja nie wiem co dalej robić z tym autem,pozdrawiam i z góry dziekuję za jakąkolwiek odpowiedż

Tvardy
21-12-2014, 19:10
1. sprawdź świece
2. Zobacz czy serwo chodzi jak dodasz gazu to czy dźwignia się przesuwa http://www.youtube.com/watch?v=hz3NCg_9VsA
3. do sprawdzenia, ustawienia kąt wyprzedzenia wtrysku.

dlugi20096
21-12-2014, 19:31
świece nowe ,tej dżwigienki na swojej pompie nie mam ,auto było po wymianie pompy u magika ustawiał kąt wtrysku,On chce abym go zostawił u niego znowu na parę dni ,a i znowu wygoni kilka stówek bo coś wymyśli innego, a efektu może nie być żadnego,a ten ford dla mnie to już się bezcenny robi i nie wiem co mam robić czy kupić cos innego czy dalej ładować w forda

Tvardy
21-12-2014, 19:56
tej dżwigienki na swojej pompie nie mam
A turbo masz?

auto było po wymianie pompy u magika ustawiał kąt wtrysku,
Wydaje mi się, że kąt jest źle ustawiony (bądź rozrząd)
Może korektor kąta wtrysku nie domaga?

dlugi20096
21-12-2014, 20:55
turbo mam auto jak odpali to poza zwiększającymi się czasem obrotami,chodzi bez zarzutu zapitala jak trzeba 160-170 leci ,na zbiorniku od zapalenia się rezerwy tankuje 60 ltr i robie 740-750km to chyba dobrze,po wymianie rozrządu i pompy auto było u fachmana w celu ustawienia pompy ,kąta i mówi że wszystko gra,więc o co chodzi może fachmana trzeba zmienić

gossu
31-12-2014, 19:23
A boster nie leje ropy .? Jak u mnie lał to słabo odpalal tez . Filtr paliwa ? Zapowietrzanie przez podgrzewacz paliwa . Sądzę że pary idzie tyle samo co zawsze tylko takie wrażenie jest w lusterku . Tak samo miałem . Wyleciał podgrzewacz zrobiony boster wymiana swiec i działało jak nowy

---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:22 ----------

Na zbiorniku spoko robiłem 800 a chodził po 180 bez trudu

GSL.AM
02-01-2015, 22:25
..... 60 ltr i robie 740-750km .....więc o co chodzi może fachmana trzeba zmienić To raczej dużo, chyba że przy tych 160, wygląda na korektor kąta wtrysku. Pompa zdekompletowana?

Heineken
07-01-2015, 20:34
1. sprawdź świece
2. Zobacz czy serwo chodzi jak dodasz gazu to czy dźwignia się przesuwa http://www.youtube.com/watch?v=hz3NCg_9VsA
3. do sprawdzenia, ustawienia kąt wyprzedzenia wtrysku.


podepne się pod temat, mianowicie u mnie ta dziwigienka przestała działać i powiedzcie mi który czujnik odpowiada za sterowanie i jak go sprawdzić
czy na ciepłym silniku też powinna się ruszać czy tylko na zimnym?

Tvardy
07-01-2015, 20:53
dźwigienka przestała działać i powiedzcie mi który czujnik odpowiada za sterowanie i jak go sprawdzić
Silniczek pewnie się zaciął?

czy na ciepłym silniku też powinna się ruszać czy tylko na zimnym?
Jak jest zimno to działa jak ssanie.
Gdy jest ciepły z każdym dodaniem gazu wykonuje ruch i wraca.

Heineken
07-01-2015, 21:38
a to dobrze pamiętałem że przy ciepłym też coś tam się roobiło
a jak sprawdzić ten silniczek?

kilka dni temu zauważyłem, że gdy ujmiemy gazu i silnik pracuje na wolnych obrotach to te wynoszą ok 500 i silnik faluje, po przegazowaniu czasami wraca do normy

GSL.AM
09-01-2015, 22:31
.....a jak sprawdzić ten silniczek?......
Poszukać na forum, jeżeli nie silnik to może czujnik dawki(gazu) - na dźwigni od góry na pompie, opis na forum.

slawson1611
14-01-2015, 16:35
Zauważyłem też , że jadąc wieczorem przed innym autem widzę w jego światłach że z mojego układu wydechowego wylatuje dość duża ilość pary,płynu też mi ubywa ,a wycieków żadnych nie ma Witaj kolego , mi jak walnęła uszczelka pod głowicą, płynu nie ubywało za to w zbiorniczku wyrównawczym robiła się taka ruda maziasta piana(gęstawa)i wywalało ją pod korkiem zbiorniczka.