PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIV] Wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy



Arkadiuszk
31-12-2014, 21:06
Witam.
Jestem posiadaczem Mondeo MK4 z silnikiem 1.8 TDCI 125KM.
Od pewnego czasu miałem wyciek płynu z obudowy termostatu przy bloku silnika. Po wymianie tego elementu (całość przykręcana do bloku silnika) wyciek ustał, ale przy jeździe na trasie zaczęło wywalać mi płyn przez zaworek w zbiorniczku wyrównawczym (nie przez korek tylko przez otwór-odpowietrznik od dołu zbiornika). Sprawdziłem wentylator, jest OK, żeby wyeliminować uszczelkę pod głowicą zrobiłem test na zawartość spalin w układzie chłodzenia, spalin brak, płynu nie miesza z olejem i odwrotnie. Na zegarach wskazówka pokazuje cały czas temperaturę delikatnie przed środkową kreską. Co może być przyczyną? Czy może być tak, że np. termostat został włożony odwrotnie i się nie otwiera, czy może po prostu jest uszkodzony? Którą stroną powinien być włożony (czy ta strona ze sprężyną ma być od strony bloku silnika czy odwrotnie)?
http://www.ford-esklep.pl/environmen...5f18767a29.jpg
A może przyczyną jest np. czujnik temperatury lub coś zupełnie innego?
Spotkał się ktoś może z czymś takim?

Tomasz
01-01-2015, 10:12
Sprężyną w stronę bloku.Sprawdziłbym korek zbiornika wyrównawczego. Może nie dział w nim zaworek i robi się zbyt duże ciśnienie w układzie, a wtedy wywala płyn w najsłabszym miejscu.

nesiasps
25-06-2016, 11:08
Co do tego korka zbiorniczka wyrównawczego - kupiłem mk4 i mam wrażenie że zbyt lekko się dokręca - praktycznie bez oporu - czy tak powinno być? Poziom płynu na minimum i stąd moje pytanie?

CzarekJ
26-06-2016, 15:27
Wymień ten korek i będzie z głowy.