PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Kto ma nawigację i jaką? Co polecacie? A jaki Laptop



Bert_777
28-10-2006, 20:50
Witam.
Zmieniam firmę i kupują mi auto, laptopa i komórkę. Czy może ktoś może mi polecić jaką wybrać:
Nawigacja - może Palm? Jeżeli tak, to jaki? Coś, co będzie świetnie działało w aucie ale także sprawdzi się jako komórka? Czemu nie? Nie lubię wielu urządzeń.

Laptop - jaki? Wiem, że musi mieć WIFI, nagrywarkę DVD... Co jeszcze? Będzie służył do prezentacji ale i trochę do grafiki.

O auto nie pytam. Poradzę sobie :)))

rc23
28-10-2006, 20:55
Jak palm z telefonem to szukaj HP

Bert_777
28-10-2006, 20:58
Tak, tylko jalo kompletny "lejek" (laik) szukam tych co mają, sprawdzili w boju i mogą coś polecić.

fuel111
28-10-2006, 21:42
Polecam Eten

andrzej_men
29-10-2006, 00:30
Jesli chodzi o laptokato polecam coś takiego:
http://allegro.pl/item137180266__nowy_dell_d620_coreduo_1gb_dvdr_nv_ quadra_gw_vat.html

Ewentualnie szukaj innej firmy ale z podobnymi podzespolami, podstawa to 1Gb ramu, i dobra grafika ATI albo Nvidia (nie integra na pł gł.) bo wspominales coś o grafice i prezentacjach...hmm co jeszcze moge powiedziec...załatw mi też taką pracę!! :terefere:

P.S- co robisz zawodowo? :)

gnacik
29-10-2006, 00:33
mam akurat takiego Dell-a tylko ma troche wiekszy dysk i moge go polecic z pelna odpowiedzialnoscia - maszynka naprawde wymiata :pc:

Bert_777
29-10-2006, 12:48
5.000 to drochę drogawo. Myślałem raczej o 3.500.

W poprzedniej firmie też miałem Della. Rzeczywiście są niezłe. Ten mój zastępował także kaloryfer :)

Veinard11
31-08-2007, 14:15
Witam :)

Jesli chodzi o "PALMOFON" to z cala odpowiedzialnoscia polecam SPV M300 ktorego mam (od dwoch lat) i co za tym idzie jego nastepce z szybszym procesorem i juz windows mobile 6.0.

Swietnie sprawdza sie jako TEL, PALM, maly komp i NAWIGACJA ( ja mam wgrane TOMTOM a odbiornik zakupiony na allegro bezprzewodowy. w nowych modelach juz est wbudowany.

Jeszcze sie nie bawilem ale w ciemno polecam tez ASUSA P55 :)

Co do laptopow to ASUS RULEZ !!!! jesli z wiekszych tzn od 15,4" to seria W1 i nastpne.

a z malych o ile pamietam W5

aktualnie mam 12" FujitsuSiemens, Wazy 1,3 kg i jest swietny
ok 4000zl ale gdybym mial 1000 zl wiecej bylby to 12" asus

pozdrawiam :pub:

marcin_s18
31-08-2007, 14:26
szukasz palmtopa (nie żadnego Palma...) lookaj na www.pdaclub.pl
szukasz laptopa lookaj na www.forum.laptopy.info.pl

Jak PDA to albo PDA albo PDA z funkcją telefonu, tj. palmofon.

Jak laptop to bierz coś z core 2 duo, min 1 giga ramu, a grafa to zależy czy chcesz grać - chociaż ja na zintegrowanej bez problemu cisne w NFSU2, Quake III. A z firm to IBM, Dell, wysoki HP. I zależy co ci potrzeba- albo dobry akumulator, albo waga...bo nieraz to sie może wykluczać wzajemnie :)

Wierzba
31-08-2007, 14:48
ja korzystam an codzień z HP Compaq NX8220
bardzo dobry komputer- panoramiczny ekran, grafika ATI, 1 GB ramu,
najnowsze wersje mają już Centrino Duo

polecam HP- nigdy nie zawiodłem się na tych komputerach a miałem już ich sporo, w domu pracują dwa HP'eki non stop wyłączane hmm od święta ;) albo jak wyjeżdzam na urlop ( a nie byłem od dwóch lat...) i nic im się nie dzieje ;)

nie polecam jakiś "bezfirmówek, albo składaków" najlepiej sprawdzone marki- a HP ma akurat dobre laptopy ;)

Bert_777
31-08-2007, 23:52
Musze Wam powiedzieć, że wtedy (a to już prawie minął rok) zdecydowałem się na HP nx6110. HP dlatego, że miała taki moja Żona i strasznie mi się podobał (miękka klawiatura, 4-godzinnna bateria, usztywniany szkielet, WIFI, nagrywarka DVD itp.) Muszę Wam powiedzieć, że mój ówczesny DELL w porównaniu do HP wypadał jak FSO 1500 przy Mondeo.
Różnice? Proszę. Jeżeli przed złożeniem DELLA nie wyszedłem z Windowsa, to po otwarciu był albo zawieszony i gorący jak patelnia, albo witający informacją o wątku krytycznym. A HP? Jeszcze (a to już 10 miesięcy!!!) go nie wyłączałem!!! Poprostu zamykam, wkładam do torby i idę. Jak mi jest potrzebny, to otwieram i nadal mam wszystkie okna z jakimi pracowałem przed złożeniem go. Ludzie, co ten komputer ze mną przeszedł to historia. Nawigowałem sie nim przy -20C - działał, latem zostawiłem na słońcu w ogródku, po czym nie można było sie do niego dotkąć, tak był gorący - działał. Spadł - działa. Bateria wystarcza kilka, godzinnych prezentacji (DELL - ok. 1,5h). Sprzęt jest niezniszczalny. Polecam wszystkim!

Fire Crow
01-10-2007, 08:19
Jeśli chodzi o lapki, to tylko Mac Book! Nigdy Cię nie zawiedzie, a poza tym sam w może być GPSem, nie potrzebuje żadnych dodatkowych urządzeń zewnętrznych do podpinania (chyba że drukarkę) bo ma wbudowany AirPort (do neta bezprzewodowego), Bluetooth i wiele innych przydatnych gadżetów... No i jest prosty w obsłudze, nie wiesza się wcale, a w porównaniu do kompów i lapków z Windowsami to nie wiesza się nigdy :P