PDA

Zobacz pełną wersję : Guma czy naklejka pod magnes?



11lukasz
30-10-2006, 13:27
Witam kolegow,

panowie co lepsze: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=138214779 czy naklejka z folii?

przyczepnosci

fuel111
30-10-2006, 13:37
Myślę, że guma jest bardziej praktyczna.

krzys-68
30-10-2006, 13:40
Folia,tym bardziej ze zalozysz na czyste nadwozie i nie bedziesz juz zdejmowal i rysowal karoserii.

BS
30-10-2006, 13:43
a ja bym chyba założył jedno i drugie - a później bał się, że antena pofrunie....

11lukasz
30-10-2006, 14:49
hahahha dzieki. 3 odpowiedzi i kazda inna. Ja mam juz folie, ale chcialem rozwiaz kolegi watlipowosci co lepsze. W kazdym razie dzieki. Z tymi CB to jak z Mondeo, jak zapytasz ktore radio lepsze, to dostaniesz 10 odpowiedzi, jak napiszes, ze masz problem z Mondeo, to dostaniesz 10 przyczyn...... :metal

krzys-68
30-10-2006, 15:41
Nie jest tak zle,dostales tylko wszystkie mozliwe opcje czyli: 1;2 i 1+2 :))
Reszta czyli wybor zostawiamy Tobie wlacznie z przewierceniem dachu na antene :bigok:

11lukasz
30-10-2006, 16:09
Jeszcze sa tacy, ktorzy moga dodac, ze ani, ani to, Sama antena wystarczy...no w kazdym razie dzieki. :terefere:

WBmondeo
30-10-2006, 17:40
Jeszcze sa tacy, ktorzy moga dodac, ze ani, ani to, Sama antena wystarczy...no w kazdym razie dzieki. :terefere:
ja znam takich co chcieli farbe zeskrobac z dachu w miejscu styku z magnesem zeby antena miała lepsze masowanie,
:)) 8O

jarekson
31-10-2006, 22:05
a ja bym chyba założył jedno i drugie - a później bał się, że antena pofrunie....
Mam 1 i 2 tzn gumę oryginalną w ML-145 a folie sam założyłem i nic nie fruwa :)
Folia praktyczniejsza.

Andy
31-10-2006, 23:19
Nie jest tak zle,dostales tylko wszystkie mozliwe opcje czyli: 1;2 i 1+2 :))
Reszta czyli wybor zostawiamy Tobie wlacznie z przewierceniem dachu na antene :bigok:

Ja po wielu bojach tak zrobiłem, mam tajfuna, z przodu za bardzo hałasowała. Wziąłem wiertarkę i teraz mam ciszę :bigok:

zbyso
13-11-2006, 23:05
Myślę, że guma jest bardziej praktyczna.
Z gumą ostroznie !
Znam taryfiarza, który mocował koguta na gumie. Po letnich upałach szukał sposobu, by ją z dachu usunąć. Zawulkanizowało mu ładny kawałek :)
pzdr.

Jakub
14-11-2006, 14:54
Ja mam folię i nic się z nią nie dzieje :)

Mirron
15-11-2006, 08:56
Ja również mam kółeczko z folii wycięte i naklejone na środku dachu, na to stawiam magnesówke z ogumowaniem oczywiscie... Testowałem do 160km/h nie odleciała...
Taka naklejeczka napewno będzie lepsza niż sama podstawa z nakładką gumową... u mnie mimo stosowania dwóch rozwiązań naklejeczka jest już sporo porysowana, aż strach pomyślec co by było na lakierze...... :wall:

krzys-68
15-11-2006, 12:09
Guma do foli sie nie zwulkanizuje,a jesli nawet folia sie zniszczy to mozna drugi kawałek nakleic :bigok:

16-11-2006, 21:40
Ja mam samą gumę i nie narzekam...

krzys-68
17-11-2006, 09:47
Wszystko do czasu,ale ja nie protestuje
Z czegoś trzeba życ :))

ujemny
12-12-2006, 00:08
Wszystko do czasu,ale ja nie protestuje
Z czegoś trzeba życ :))

Sprytnie... Wkrecasz mnie w magnesowke...

Luca
12-12-2006, 00:21
Wszystko do czasu,ale ja nie protestuje
Z czegoś trzeba życ :))

Sprytnie... Wkrecasz mnie w magnesowke...

Spooookooo, da Ci special prajs :satan: :)) :)) :)) :)) :))

:metal :beer: :bigok:

ujemny
12-12-2006, 00:30
Wszystko do czasu,ale ja nie protestuje
Z czegoś trzeba życ :))

Sprytnie... Wkrecasz mnie w magnesowke...

Spooookooo, da Ci special prajs :satan: :)) :)) :)) :)) :))

:metal :beer: :bigok:

Skubany, jest dobry w te klocki.
Wiem, bo moje mkI dwa razy leczyl.

Polecki
12-12-2006, 01:13
tez sie tak zastanawialem, i mysle ze guma nie jest zla, po naklejce na 100% zostanie slad np w postaci roznicy na lakierze bo przeciez lakier jakos tam se blaknie a dach czy klape zawsze mozna spolerowac i ryski usunac, dlatego zostalem przy gumie, oczywiscie srodki ostroznosci w postaci czyszczenia miesca montazu, czyszczenia gumy a wszytko po to zeby sie pozbyc jakis drobinek piasku i mysle ze bedzie ok :)

fazerwml
30-01-2007, 12:10
ja polecam gume miałem naklejkie i był problem z usunieciem po roku

radiosystem
30-01-2007, 18:50
Ja to się Wam trochę dziwie. Jest jeszcze jeden sposób na antenę (jakąkolwiek) np. CB. W miejsce oryginalnej "radiowej" zamocować antenę np. CB i z tej jednej nowej CB prowadzić łączności jak i również (z tej CB) odbierać sygnały radiowe UKF przez duplexer (taki filtr oddzielający CB od UKF lub innej częstotliwości). Ja ze względu ,że jestem firmą trudniącą się łącznościami na innych pasmach niż CB (chociaż CB również) mam takie rozwiązanie. Jedna antena i ile przyjemności. :)

radiosystem
30-01-2007, 18:52
Ja to się Wam trochę dziwie. Jest jeszcze jeden sposób na antenę (jakąkolwiek) np. CB. W miejsce oryginalnej "radiowej" zamocować antenę np. CB i z tej jednej nowej CB prowadzić łączności jak i również (z tej CB) odbierać sygnały radiowe UKF przez duplexer (taki filtr oddzielający CB od UKF lub innej częstotliwości). Ja ze względu ,że jestem firmą trudniącą się łącznościami na innych pasmach niż CB (chociaż CB również) mam takie rozwiązanie. Jedna antena i ile przyjemności. :)

radiosystem
30-01-2007, 19:17
Ja to się Wam trochę dziwie. Jest jeszcze jeden sposób na antenę (jakąkolwiek) np. CB. W miejsce oryginalnej "radiowej" zamocować antenę np. CB i z tej jednej nowej CB prowadzić łączności jak i również (z tej CB) odbierać sygnały radiowe UKF przez duplexer (taki filtr oddzielający CB od UKF lub innej częstotliwości). Ja ze względu ,że jestem firmą trudniącą się łącznościami na innych pasmach niż CB (chociaż CB również) mam takie rozwiązanie. Jedna antena i ile przyjemności. :)

radiosystem
30-01-2007, 19:18
Ja to się Wam trochę dziwie. Jest jeszcze jeden sposób na antenę (jakąkolwiek) np. CB. W miejsce oryginalnej "radiowej" zamocować antenę np. CB i z tej jednej nowej CB prowadzić łączności jak i również (z tej CB) odbierać sygnały radiowe UKF przez duplexer (taki filtr oddzielający CB od UKF lub innej częstotliwości). Ja ze względu ,że jestem firmą trudniącą się łącznościami na innych pasmach niż CB (chociaż CB również) mam takie rozwiązanie. Jedna antena i ile przyjemności. :)