PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Nierówna praca silnika/przeplatanie na LPG



maciek2109
20-01-2015, 21:21
Męczę się z nierówną pracą silnika odkąd zaczęły się chłodniejsze dni, wydaję mi się że latem tego nie było. Wtryskiwacze Hany, reduktor tomasetto. ( stare wtryski to niby właśnie hana zdemontowana z listwy ale piszę na nich eurolpg czy coś musiałbym zerknąć). Wymieniłem na dzień dobry świece ori i kable NGK i udałem się do gazownika.
Problem z nierówną pracą na LPG na Pb wszystko w porządku ładnie się wkręca na obroty od 900-2000 natomiast na LPG jest takie delikatne drżenie oraz problem z odpalaniem po zgaszeniu. Okazało się, że wtryski były zamontowane niepoprawnie, bo leżały w dół przez co mogły źle pracować . 1 wtryskiwacz przepuszczał stąd problemy z odpalaniem bo po zgaszeniu gaz schodził do kolektora i mieliśmy i lpg i pb w momencie odpalania. Wymieniłem jeden, chwile było ok i później znów wypadanie zapłonu i mieszanka.
Po przerobieniu ułożenia wtryskiwaczy poleciały kolejne 2 wtryski i znów problem z odpalaniem. Pojechałem wymieniliśmy, zrobiłem reset, mapę ustawiliśmy w trakcie jazdy, checków nie ma niby wszystko gra.
Ale czasami zdarza się przeplatanie na wolnych obrotach i takie drżenie silnika w momencie gazowania od 900-2000 obr.. i nie wiem w czym jest problem, a nie chce 5x jechać do gazownika i zawracać głowy, bo wyjdę na strasznie namolnego :p
Ale co ja poradzę, że u mnie musi zawsze wszystko działać..

Kolego,ostrożnie z wyrazami na forum.Tym razem tylko edycja.

Disizmi
21-01-2015, 08:36
Wymieniłem na dzień dobry świece ori i kable NGK i udałem się do gazownika.
A co z cewką? Wymieniałeś? Oglądałeś czy nie ma pęknięć obudowy?

krzys k-c
21-01-2015, 20:55
wejdź na lpgforum znajdź w okolicy ogarniętego gaziarza i pojedz, widzę ten nie ogarnia kuwety

maciek2109
22-01-2015, 09:41
Wymieniłem na dzień dobry świece ori i kable NGK i udałem się do gazownika.
A co z cewką? Wymieniałeś? Oglądałeś czy nie ma pęknięć obudowy?

Cewkę zmienił poprzedni właściciel, również z forum. Były problemy z wypadaniem zapłonu i po wymianie się uspokoiło. Założona ori oczywiście.

To jest najlepszy gaziarz w okolicy sprawdzałem już kilku i żaden nie ustawia mapy podczas jazdy tylko "click" autokalibracja.. Może te pozostałe 3 wtryski są jednak podróbkami.
Chciałbym wiedzieć co może być problemem.

krzys k-c
22-01-2015, 22:00
Wiesz, jeżeli hana już przepuszczała (syf-słaby filtr FL) to możliwe ze tamte tez się kończą? Nie walcz z układem zapłonowym jak na PB jest ok . Większość gaziarzy druciarzy tam widzi tylko problem a nie w swoim sposobie montażu. Wszystko wina świec, kabli , zaćmień słońca ,no i oczywiście Tuska.Przyznam się ze ja mam świece teraz 180k km ori a na lpg mogę jajko postawić na silniku,kable tez ,tylko kiedyś cewka padła i jest Beru.Zresztą sam montuje LPG i tylko na życzenie klienta wymieniam ew. jak ciężko potem jest, np silniki 20 WV Sharan , itp.. to komplecik idzie kabli i świec bo po dodaniu pojedynczej hany ciasno się robi i dzień roboty z wymiana świec. Wracając do tematu, jakoś moi klienci nie maja problemu z układem zapłonowym , jak na złość .Dziwne?A silniki na LPG pracują poprawnie.

maciek2109
22-01-2015, 22:32
Wiesz, jeżeli hana już przepuszczała (syf-słaby filtr FL) to możliwe ze tamte tez się kończą? Nie walcz z układem zapłonowym jak na PB jest ok . Większość gaziarzy druciarzy tam widzi tylko problem a nie w swoim sposobie montażu. Wszystko wina świec, kabli , zaćmień słońca ,no i oczywiście Tuska.Przyznam się ze ja mam świece teraz 180k km ori a na lpg mogę jajko postawić na silniku,kable tez ,tylko kiedyś cewka padła i jest Beru.Zresztą sam montuje LPG i tylko na życzenie klienta wymieniam ew. jak ciężko potem jest, np silniki 20 WV Sharan , itp.. to komplecik idzie kabli i świec bo po dodaniu pojedynczej hany ciasno się robi i dzień roboty z wymiana świec. Wracając do tematu, jakoś moi klienci nie maja problemu z układem zapłonowym , jak na złość .Dziwne?A silniki na LPG pracują poprawnie.

Też uważam, że nie ma się co czepiać układu WN skoro na Pb pracuje bez zająknięcia. Problem leży definitywnie po stronie instalacji LPG podejrzewam właśnie tamte wtryskiwacze. Nie ma na nich logo HANA nr jest o 1 cyferke inny niż na tych nowych i widnieje napis EUROPEGAS jak dobrze kojarzę.

krzys k-c
24-01-2015, 18:28
https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zzP3c34YZ5QA.k0IC2L-6Xbks znajdź warsztat w swojej okolicy polecany przez LPG forum, chętnie bym Ci pomógł ale za daleko ;)

maciek2109
24-01-2015, 23:43
https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zzP3c34YZ5QA.k0IC2L-6Xbks znajdź warsztat w swojej okolicy polecany przez LPG forum, chętnie bym Ci pomógł ale za daleko ;)

Najbliższy 60 km :(

krzys k-c
25-01-2015, 01:23
możliwe ze watro będzie te 120 km zrobić,raz a porzadnie

rustin
02-02-2015, 18:31
Najbliższy 60 km
To akurat masz bardzo blisko. Jeżeli dobrze zrobi to będziesz miał po problemie a spalisz gazu za 30zł.