PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] grzana boczna szyba w kombi



advadis
26-01-2015, 20:53
Chodzi mi o prawa szybe w bagazniku idzie przez nia po skosie taka nitka jak do podgrzewania szyby ale nie grzeje.
i moje pytanie czy to jest grzana szyba czy jakas antena jak sugerowal mi pewien mechanik?

jedrek2206
26-01-2015, 20:58
Zapewne masz radio z nawigacją i to jest dodatkowa antena do radia FM.

fundil
26-01-2015, 21:17
czy jakas antena jak sugerowal mi pewien mechanik?

Tak to jest antena.

gacznik
26-01-2015, 21:17
Tylko na jednej bocznej szybie w bagażniku to masz, czy po obu stronach?
Jeśli po obu to może być od fabrycznego alarmu. Zbicie szyby = przerwanie obwodu i wyzwolenie alarmu.

Disizmi
27-01-2015, 08:20
Zapewne masz radio z nawigacją i to jest dodatkowa antena do radia FM.
Niekoniecznie z nawigacją - w przedliftach były montowane "zwykłe" radia 6000CD z systemem Diversity. Mam ten system u siebie ale poprzedni właściciel wymieniał radio na jakieś 2din i później przy sprzedaży wstawił zwykłe radio 6000CD.
Radio z Diversity ma taką ikonkę anteny:
http://obrazki.elektroda.net/18_1255797674.jpg

remlen
27-01-2015, 08:23
Niekoniecznie z nawigacją - w przedliftach były montowane "zwykłe" radia 6000CD z systemem Diversity
A co to takiego? Mam to u siebie. Doczytałem, że szybciej szuka alternatywnych stacji czy co?

Disizmi
27-01-2015, 08:26
A co to takiego? Mam to u siebie. Doczytałem, że szybciej szuka alternatywnych stacji czy co?
DiversitySystem zapewniający optymalną jakość odbioru radiowego, mogą być następujące rodzaje:
•Frequency Diversity - radioodtwarzacz wyposażony jest w dwa niezależne odbiorniki radiowe - pierwszy (ten, który słychać) odbiera najsilniejszą stację nadającą wybrany program, drugi natomiast pracuje w tle i ciągle przeszukuje pasmo częstotliwości w poszukiwaniu nadajnika zapewniającego najlepszą jakość odbioru. Dla prawidłowej pracy tego systemu konieczne jest spełnienie pewnych wymagań: nadawanie przez stację sygnału komunikatów drogowych dla wybranej strefy (ARI) lub informacji w systemie RDS i dostateczna jakość odbioru. Gdy te warunki nie są spełnione, zaleca się przejść w normalny tryb pracy (FIX lub wyłączenie funkcji AF, zależnie od typu radia).
•Antenna Diversity - samochód wyposażony jest w dwie anteny (lub więcej), radio automatycznie wybiera antenę zapewniajacą lepsze warunki odbioru.

Niestety nie mam jak przetestować tego w praktyce bo jak wspomniałem mam zwykłe 6000CD -a szkoda mi wydawać minimum 150-200zł po to aby korzystać dodatkowo z drugiej anteny :hehe: