PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] wycieraczki i dziwny problem



KamilJaworzno
27-01-2015, 17:11
witajcie koledzy. w moim klekocie mam pewien problem z wycieraczkami. otóż nie działa czasowe włączanie wycieraczek... posiadam mondeo w full opcji także wszystkie czujniki mam, tylko pytanie czy sprawne. na pozycji 1 wycieraczki jadą raz i na tym koniec. na dwójce działają już bez przerwy itd. grzebałem pokrętłem i nic to nie zmienia. natomiast jak dam dźwignię w dół to działa tak długo jak trzymam w dole ( jak puszczę to wycieraczki stają w miejscu, nawet na środku szyby). nie znalazłem nigdzie dokładnie opisanego mojego problemu dlatego piszę nowy temat. poza tym nie działa mi grzany fotel kierownika i stąd moje kolejne pytanie : nie ma ktoś może maty na sprzedaż?

bartekk
27-01-2015, 17:19
Ale testowałeś to w deszczu? W przypadku czujnika deszczu nie ma tzw. czasówki. Pokrętłem reguluje się czułość owego czujnika.

Klikam z naleśnika z czerwonym dżemem.

KamilJaworzno
27-01-2015, 17:26
pół roku już tak jeżdżę i działa tak samo na deszczu jak i na słońcu. trochę mnie już to irytuje

bartekk
27-01-2015, 17:48
No to obstawiam uszkodzenie, bo u mnie czujnik deszczu działa bardzo sprawnie i wysoko go sobie cenię.

A co do grzania fotela, to musiałbyś zajrzeć pod tapicerkę i sprawdzić czy nie połamały się przewody, to częsta usterka. Na forum jest gdzieś chyba opis, jak zdjąć poszycie z fotela.

ARTi
27-01-2015, 20:29
natomiast jak dam dźwignię w dół to działa tak długo jak trzymam w dole ( jak puszczę to wycieraczki stają w miejscu, nawet na środku szyby)

To nie jest normalne zachowanie. Trudno coś doradzić, najprościej chyba zacząć od podmiany włącznika z innego Mondeo.

bartekk
27-01-2015, 20:31
Rzeczywiście - w momencie puszczenia nie powinny stawać w miejscu, tylko powrócić do pozycji spoczynkowej.

ARTi
27-01-2015, 20:33
Warto by jeszcze sprawdzić przekaźnik wycieraczek.

K162 przekaźnik – wycieraczki przedniej szyby

http://images33.fotosik.pl/683/1db28961da5adb29med.jpg

KamilJaworzno
27-01-2015, 23:41
a powiesz mi jak to zrobic? wiesz, ciężko znaleźć słabszego elektryka na tym forum ode mnie :)

KamilJaworzno
30-01-2015, 15:43
kolejna dziwna rzecz zauwazylem. jak chce zobie zajrzec do komputera to tylko raz sie da przelaczyc i potem tak jakby sie nie da i dopiero za jakis czas mozna znowu przelaczac :/ moze to ma cos wspolnego z wycieraczkami

dellfurio
05-02-2015, 18:48
Jesli chodzi o wycieraczki to zajrzyj do silniczka od wycieraczek. Sa tam 3 blaszki slizgajace sie po metalowych pierscieniach. Bardzo czesto jedna z nich peka lub wytapia sie czesc pierscienia