PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] wibrator od 80 km/h



pokrak
29-01-2015, 17:56
Cześć.

Mam spory kłopot.
Auto zamieniło się w wibrator.
Kilka razy wywarzałem koła. Po wyważeniu zawsze jest dobrze, za każdym razem jechałem na autostradę i też było dobrze. Następnego dnia trasa 400km i znowu trzęsie. Wulkanizator rozkłada ręce, twierdzi że felgi i opony są dobre.
Naprawiłem zawieszenie, wymienione amortyzatory, łączniki, końcówki i łożysko.
Jednak nadal wibruje nadwozie i kierownica.
Opony kupione u wulkanizatora 2 lata temu.

Macie jakieś pomysły?
Czy jest możliwe uszkodzenie kordu w oponie bez oznak na zewnątrz.

Pozdrawiam.

Paweł

werwer
29-01-2015, 18:01
A łożysko podpory półosi?

bartekk
29-01-2015, 18:03
Dużo rzeczy może powodować takie drgania, ale dziwne, że po wyważeniu kół przez chwilę jest dobrze.

A nie masz przypadkiem drugiego kompletu kół, żeby sprawdzić czy na nim objaw jest podobny? Zamieniałeś koła miejscami, czy coś się zmienia?

---------- Post added at 17:03 ---------- Previous post was at 17:02 ----------


A łożysko podpory półosi?

Albo też sama półoś.

pokrak
29-01-2015, 18:49
Łożysko podpory pól osi dobre bez luzu.
Wymieniłem wszystko co miało jakikolwiek luz.
Dwa łożyska z przodu są nowe, to co teraz wymieniałem to było na gwarancji.

Właściciel serwisu oponiarskiego mówił ze kord może być pęknięty, oczywiście zanim poinformowałem go że opony są od niego.
Umówiłem się z nim że po naprawie podjadę do niego.
Opony: Hankook, nie pamiętam jaki model.

Wikar2
29-01-2015, 19:15
Sprawdz jeszcze poduszki silnika.

cinal7
02-02-2015, 16:57
Sprawdź miejsce przylegania koła do piasty. Ja również borykałem się z problemem bicia. Po kilku próbach wyważania zawiozłem felgi do prostowania, gość powiedział że nie jest to wina krzywych felg a brudu na feldze w miejscu przylegania felgi. Po wyczyszczeniu jak ręką odjął.

kojot310
03-02-2015, 06:50
U mnie drgania powodowało przednie łożysko koła :hehe:.Jeśli upierasz się przy kołach wymien na chwile na kpl letnich a jak nie posiadasz pożycz od kogos znajomego na chwile i przejedz się, jesli objawy ustąpią wina kół jeśli nie szukaj innej przyczyny

pokrak
04-02-2015, 18:55
Jestem po dwóch wizytach u wulkanizatora (od ostatniego posta).
Za każdym razem efekt jest taki sam. Po wywarzaniu kół jadę na jazdę próbna (autostrada, obwodnica Poznania) i jest idealnie.
Następnego dnia wracam z pracy i już wibruje. Do pracy jeżdżę tą samo drogą co na jazdy próbne.
Przed wczoraj wywarzali koła 2 godziny, dzisiaj wibruje przy prędkości koło 120km/h.
Właściciel twierdzi że dzieje się coś z oponami, mówił że być może pękło opasanie, kord itp.

Dodam że dwie opony straciły geometrię, zamiast zarysu okręgu maja kształt jaja.
Opony kupiłem nowe w zakładzie do którego jeżdżę na wywarzanie. Jestem ich klientem od 2007roku.

Jutro mam wyjazd do rodziny i przejadę koło 500km. Jeżeli znowu bedzie wibrator to w poniedziałek składam reklamację.

Czy ktoś składał reklamacje na opony?

Paweł.

skamil89
04-02-2015, 19:11
Czy ktoś składał reklamacje na opony?

Paweł.
jak składałem ze mi opony wyją.Ich odpowiedz była taka ze opona była wyząbkowana i to wina może byc zawieszenia amortyzatorów,itp i gwarancji nie uwzględnili.Próbuj

Disizmi
05-02-2015, 08:19
Też składałem reklamację...po jeździe po autostradzie na boku jednej opony pojawiło się delikatne wybrzuszenie - oddałem do wulkanizatora gdzie kupowałem opony, wysłali do producenta, po miesiącu przyszła opona z ekspertyzą producenta...Reklamacja nie uwzględniona, mechaniczne uszkodzenie opony...według producenta musiałem wjechać na krawężnik...ciekawe gdzie na autostradzie...
Producent zasugerował mi, że jak się nie zgadzam z ich opinię to mogę wysłać do centrum badawczego w Olsztynie na płatną ekspertyzę...Zrezygnowałem bo gra nie warta świeczki - koszt opony to 250zł, a ekspertyzy pewnie gdzieś koło 400zł... :boshe: