PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem z zimną skrzynią



muto
31-10-2006, 11:47
Witam ponownie :metal

Ostatnimi czasy, gdy temperatura spadła trochę zaczęły się problemy z wbiciem 2 biegu zaraz po odpaleniu. Czasami trzeba użyć sporej siły i czasami zgrzytnie :zly: Gdy jest ciepło tego problemu nie ma.

Zakładam, że trzeba wymienić olej w skrzyni (teraz poziom jest ok.), ale zastanawia mnie jak to się ma do założeń Forda, że oleju w skrzyni się nie wymienia. Czy nie ma problemu ze zlaniem starego?

Jak ktoś wie, to niech napisze jaki najlepiej olej wlać, by w naszych warunkach zimowych nie gęstniał za bardzo i ile go wchodzi :bigok:

A może są jeszcze inne przyczyny takiego zachowania skrzyni?

Pozdrawiam

pawelos
31-10-2006, 12:42
Zmiana oleju powinna pomoc, najlepiej zalac orginal, mi tez 2 wchodzi ociezale gdy jest zimny ale przyzwyczailem sie juz do tego :bigok:

mlopus
31-10-2006, 12:49
Ogólnie zauważam dużą różnicę w pracy dźwigni zmiany biegów po ostatnim ochłodzeniu, czyli sugerujecie zmianę oleju?

BS
31-10-2006, 12:52
ford teoretycznie nie przewidział zmiany oleju- a praktycznie podobno jakiś korek spustowy jest ... natomiast panowie w sklepie firmowym forda zrobili TAAAKIE oczy ( 8O ) jak się ich zapytałem o olej ... owszem mają, ale sprzedawany to on jest jak ktoś robi remont skrzyni - ale o wymianie nie słyszeli- tak samo jak o wymianie oleju wspomagania ... ja tam zmieniam jak się trochę wzbogacę ...

pawelos
31-10-2006, 12:54
Ogólnie zauważam dużą różnicę w pracy dźwigni zmiany biegów po ostatnim ochłodzeniu, czyli sugerujecie zmianę oleju?

Nie powinno zaszkodzic :)

robas
31-10-2006, 12:54
siemka.czy te zgrzyty to tylko na 2 biegu,czy tez na jakims innym.u mnie bylo to samo na trojce,i :wall: ,niestety,padl synchronizator.na razie jezdze tak dalej ale niedlugo kumpel sprowadzi mi cala skrzynie to od rau wymienie.jak koledzy pisali na forum,i jak sam sprawdzilem nie oplaca sie wymieniac samego synchro.mam nadzije ze u ciebie to nie synchro,bo wpadiesz w koszty,kolezko,pozdrawiam :beer:

pawelos
31-10-2006, 12:57
siemka.czy te zgrzyty to tylko na 2 biegu,czy tez na jakims innym.u mnie bylo to samo na trojce,i :wall: ,niestety,padl synchronizator.na razie jezdze tak dalej ale niedlugo kumpel sprowadzi mi cala skrzynie to od rau wymienie.jak koledzy pisali na forum,i jak sam sprawdzilem nie oplaca sie wymieniac samego synchro.mam nadzije ze u ciebie to nie synchro,bo wpadiesz w koszty,kolezko,pozdrawiam :beer:

Zgrzyty przy zapinaniu biegu a ciezko wchodzaca dwojka na zimnym to dwie rozne sprawy :)

muto
31-10-2006, 21:03
Zgrzyty przy zapinaniu biegu a ciezko wchodzaca dwojka na zimnym to dwie rozne sprawy :)

Nie tak do końca :terefere:
Jak skrzynia jest ciepła, to biegi chodzą całkiem dobrze, ale jak zimna, to jest problem z 2 :dres: Wchodzi ona z dużym oporem i dzisiaj po raz drugi mi zgrzytnęła :wall: - zawsze na zimno.

lyssy
31-10-2006, 21:23
Problemy z wbiciem dwójki "na zimno" tomoże być wada konstrukcyjna skrzyni.

Ford opisuje to w biuletynie technicznym: problem polega na różnej rozszerzalności temperaturowej obudowy i któregoś wałka, co skutkuje "zacinaniem się" tego wałka dopóki skrzynia się nie zagrzeje. Problem występuje w skrzynkach MTX75 podukowanych do 05.97, przy spadku temperatur poniżej 0 stopni. Solucja to wymiana jakiejśtam podkładki na cieńszą.

Tutaj (http://lyssy.webpark.pl/temp/mk2_skrzynia.pdf) szczegóły.

... zresztą u mnie też ten problem występuje - a wózek niby z 05.98... :wall:

Yarecki
31-10-2006, 21:50
U mnie jest dokladnie to samo - utrudnione wrzucenie 2 na zimnym silniku. W tym biluetynie podaja czas wymiany podkladki 0,2 h, ale zeby to zrobic to trzeba rozebrac skrzynie. Chyba trzeba bedzie sie nauczyc z tym zyc.

devilisch
01-11-2006, 02:37
u mnie jest ten sam problem ale juz sie przyzwyczailem :banan:

art110377
01-11-2006, 02:56
Mam i ja...
Od jakiegoś tygodnia zaczęła dawać o sobie znać. :zly:

BB
01-11-2006, 10:50
to i ja sie podepne tyz mam taki problem ale da sie z tym żyć :)

Andreeee
01-11-2006, 12:06
Witam. Ja też zauważyłem utrudnione wrzucenie 2 biegu. Nie jest to jednak zbyt uciążliwe (na razie) i nie wymaga włożenia zbyt dużej siły. :banan:

Jarmur
01-11-2006, 12:25
U mnie jest dokładnie taka sama sytuacja. Po przejechaniu paru kilometrów problem znika. A już się wystraszyłem że to coś poważnego. :)

Esperal
01-11-2006, 12:55
I ja dołaczę do grona "mających problem z 2 biegiem" :)
Na poczatku mnie to trochę irytowało, ale juz się przyzwyczaiłem i z całą odpowiedzialnościa stwierdzam, że da sie z tym ży i od tego się nie umrze :satan:

Exodos
01-11-2006, 13:38
A ja się tak zapytam: gdzie jest ten korek spustu ?? I gdzie jest miejsce na wlanie tego oleju, jaka specyfikacja i ile tego tam wlać ??

themOn
01-11-2006, 14:13
u mnie jest problem z wrzucaniem "jedynki" jak jest zimny :)

muto
01-11-2006, 16:54
...skutkuje "zacinaniem się" tego wałka dopóki skrzynia się nie zagrzeje. Problem występuje w skrzynkach MTX75 podukowanych do 05.97, przy spadku temperatur poniżej 0 stopni...
... zresztą u mnie też ten problem występuje - a wózek niby z 05.98... :wall:

Ja mam 12.97, więc jak widać z tą datą coś nie tak, albo montowali jeszcze stare zapasy :zly:

A może ktoś wie jak problem 2 biegu przy zimnej skrzyni ma się do jej trwałości?? Czy przez takie ciężkie chodzenie nie padnie jakiś synchronizator lub coś innego w skrzyni :getsome:

krzysieksa
01-11-2006, 17:43
U mnie też gdy temperatura spadnie poniżej ) lub jest w granicach 0 st.C to ciężko wchodzi 2 bieg - ale nigdy jeszcze nic w skrzyni nie zgrzytało (nawet jak auto toczy się powoli na parkingu do przodu, bez najmniejszego oporu i zgrzytu wrzucić można wsteczny).
Też sie przyzwyczaiłem do tego, że dwójka na zimnej skrzyni ciężko wchodzi. Ja robię tak:
Na jedynce rozpędzam się do 20 km/h sprzęgło i dwójka nie daje sie odrazu wrzucić więc tak trzymam i po kilku sekundach wchodzi :D Gdy skrzynia jest ciepła biegi wchodzą normalnie :)

Też się kiedyś pytałem o wymianę oleju w skrzyni to w ASO Forda wywalili gały i powiedzieli, że olej w skrzyni jest ten sam dożywotnio i się go nie wymienia.

Ale jak się zaleje jakiś rzadszy olej do skrzyni czy nie bedzie latem problemów ze smarowaniem skrzyni i czy nie pojawią się wycieki oleju ze skrzyni ?????????

muto
01-11-2006, 17:51
Ale jak się zaleje jakiś rzadszy olej do skrzyni czy nie bedzie latem problemów ze smarowaniem skrzyni i czy nie pojawią się wycieki oleju ze skrzyni ?????????

W zasadzie, to nie myślałem o zalaniu oleju o innej specyfikacji niż oryginalny. Olej u mnie ma 9lat i jakoś mam wątpliwości, czy nie stracił swoich parametrów.

W silnikach nawet jak się robi 1kkm rocznie i tak po 1-2 lat należy wymienić olej

Marq
01-11-2006, 18:54
ford teoretycznie nie przewidział zmiany oleju...

Bartek też tak myślałem, ale ostanio stwierdziłem, że byłem chyba w błędzie, bo będąc ostatnio na kompie popytałem o parę spraw, między innymi o olej w skrzyni i się okazuje, że Ford jednak przewiduje zmianę oleju w skrzyni, co każde 200.000 km. A co 30.000 zaleca jedynie sprawdzenie jego stanu i uzupełnienie. :)

muto
01-11-2006, 19:21
...Ford jednak przewiduje zmianę oleju w skrzyni, co każde 200.000 km...

Tylko, że olej się wymienia nie tylko ze względu na przebieg, ale także starzenie, co jest często popełnianym błędem przy samochodach gdzie wymiana jest np. co 30 tyś - znam osobę, co nie wymienia od 4 lat, bo ma dopiero 25tys 8O
Nie doczytałeś przypadkiem co ile lat powinno się go wymienić??

BB
01-11-2006, 19:34
A ja się tak zapytam: gdzie jest ten korek spustu ?? I gdzie jest miejsce na wlanie tego oleju, jaka specyfikacja i ile tego tam wlać ??


exodos my niestety mamy mk1 i niemamy spustów a w mk2 niewiem czy są ale wiem gdzie jest wlew :satan: jak sie polożysz pod furke od przodu to na skrzyni widać śrubę na klucz ampulowy i to jest to tedy się wlewa olej a żeby go wylać to trza go wyssać jakąś pompką czy czymś i tą sama drogą wtłoczyć nowy, a co do marki to tylko bym originał lał a cena to chyba 60zł za litr a niewiem ile tam wchodzi tego

11lukasz
02-11-2006, 09:23
Jak 99.9% wszystkich problemow wystepuje on w 99.9% Mondkow.

U mnie tez, to jest, dlatego dwojke wrzucam dwiema rekami, wtedy lepiej wchodzi.... :terefere:

Nie padla odpowiedz, co z tym zrobic - rozumiem, ze wymiana oleju jest pewnym rozwiazaniem, ale nie koniecznie moze pomoc.

Juz ktos pytal - czy nie bedzie coraz gorzej z ta skrzynia???

przyczepnosci!

BS
02-11-2006, 09:27
cena oleju oscyluje w rejonie 60 zeta za litr - wchodzi z tego co wiem 3 litry...

daro81
04-11-2006, 17:02
w moim mondku ( 1.8 , 04.97) sa te same problemy, a od pewnego czasu pojawil sie dziwny zgrzyt na dwojce.
Zgrzytniecie jest krociutkie i wystepuje tylko przy pierwszym wrzuceniu dwojki po uruchomieniu silnika. A najdziwniejsze jest to ze nie zgrzyta podczas wrzucania biegu, tylko juz podczas jazdy mniej wiecej przy tej samej ilosci obrotow. Myslicie ze to moze byc cos powazniejszego?

pozdrawiam
daro

vMZe
04-11-2006, 17:13
No więc powiem Wam - wymiana oleju nie pomoże :satan: Wymieniony jest (przy okazji) i dalej dwójka ciężko wchodzi. Ale za to mam drugą skrzynię w garażu.

muto
04-11-2006, 22:46
No więc powiem Wam - wymiana oleju nie pomoże :satan: Wymieniony jest (przy okazji) i dalej dwójka ciężko wchodzi. Ale za to mam drugą skrzynię w garażu.

A możesz powiedzieć ile tego oleju wchodzi do skrzyni i czy lałeś oryginał, czy może coś innego?

vMZe
04-11-2006, 22:59
2,7 LTR weszło i zalałem Shellem

muto
04-11-2006, 23:27
2,7 LTR weszło i zalałem Shellem

Dzięki za odpowiedz :)
U mnie jeszcze decyzja nie zapadła co do wymiany oleju, ale ciągle mnie męczy, że olej się starzeje i to jest niezdrowe dla skrzyni.

Ja jednak byłbym bardziej za oryginałem. Jak się zdecyduję przed końcem zimy, to dam znać jakie zmiany u mnie i będziemy mogli porównać :boks: