PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Śruba wpadła do komory silnka



elemencik
31-01-2015, 16:32
Witajcie koledzy dziś podczas rutynowej kontroli płynów i sprawdzania dolotów wpadła mi do komory silnika śrubka( z przodu gdzie jest dolot) nie wypadła na ziemie więc gdzieś tam siedzi. Szukałem jej już w każdy możliwy mi sposób. Pytanie do was jakie może szkody ona zrobić w tym miejscu, czy jest tam coś co może ta śrubka zniszczyć?

kgorka
31-01-2015, 16:55
Magnes na druciku i kombinuj ewentualnie dmuchac powietrzem, no chyba ze wałek był tak ustawiony ze zawor otwarty i wpadła do komory spalania a wtedy problem.

Wikar2
31-01-2015, 18:22
Wpadla do dolotu? Jak nie to pewnie lezy gdzies w okolicach pompy/rozrusznika/sankach, nikt nie da Ci gwarancji, ze nic sie nie stanie ale akurat z tej strony ruchomych elenentow brak...

werwer
31-01-2015, 18:47
Tak jak kolega wyżej pisze - mi ostatnio wpadł klucz -mała nasadka 8 w okolice pompy wtryskowej powyżej filtra i ..... siedzi tam pewnie do dzisiaj - paskudne miejsce na zgubienie czegoś, a widziałem jak tam wpadła :)
Jeśli nie widziałeś że leci do dolotu, to sprawdź to miejsce jakoś, proponuje dobre światło i jakieś lustereczko :)

elemencik
31-01-2015, 19:35
Do dolotu nie wpadła na pewno bo już był założony. Wpadła w plątaninę węży itp. Wpadła na wysokości Pompy CR i już nie spadła na ziemię.

werwer
31-01-2015, 20:10
A to zmienia postać rzeczy :) jedź do sklepu i kup sobie nowa jak ci potrzeba a o tamtej zapomnij :)

rajman
01-02-2015, 11:47
Do alternatora się nie przyczepila?

tapatalk @ X+

elemencik
01-02-2015, 19:51
A wiesz nie sprawdziłem, lecz wydaje mi się to mało możliwe alternator jest pod drugiej stronie silnika.

rajman
02-02-2015, 08:13
Zdziwił byś się jak te srubki lubią przelecieć na druga stronę silnika ;), ale fakt ze nie doczytalem ze upadła w okolice dolotu, stąd faktycznie do alternatora daleko. Na osłonie pod silnikiem nie leży?

tapatalk @ X+

steell
02-02-2015, 18:53
Zapomnij o niej, leży gdzieś na drodze, ja tak straciłem już parę śrub i uszczelkę metalowa rury do EGRa