PDA

Zobacz pełną wersję : Dławienie i szarpanie na LPG i zimnym silniku.



.Spirit
03-02-2015, 23:35
Witam,

Jakiś czas temu miałem problem z niedogrzanym silnikiem. Po wymianie termostatu wszystko ok, ale niestety dławienie i szarpanie pozostało.

Objawia się to tak, że przy zimnym silniku, przy wrzucaniu kolejnego wyższego biegu silnik jakby się zdławia i za chwilę jest takie uderzenie jakbym źle puścił sprzęgło i tarcze się zderzyły i dopiero jedzie. Bardzo nieprzyjemne uczucie. Na zimnym silniku przy Pb nic takiego nie ma miejsca. Jest to druga zima z tą instalacją i pierwsza z takimi objawami.
Poza tym jak jadę powiedzmy na dwójce bez dodawania gazu to silnik po chwili zaczyna strasznie szarpać. Tak jakby nie miał już siły jechać bez gazu, mimo, że prędkość nie jest bardzo mała i droga nie prowadzi pod górę. Z górki zresztą tak samo się dzieje. Kiedy tak zaczyna się dziać i dodaję gazu to również przez chwilkę szarpie. Ten problem dotyczy każdego biegu.

Co może być przyczyną?

Instalacja STAG III silnik 1.8 rocznik 98.

Ponadto zauważyłem, że gdy jadę trasą powiedzmy 120 i gdzieś kiedyś dojeżdżam do świateł to obroty zatrzymują się na 2 tyś, czasami z hakiem, i tak trzymają przez dłuższą chwilę. Kwestia adaptacji akumulatora?

Disizmi
04-02-2015, 07:10
Kolego zacznij od regulacji instalacji gazowej. Jak to nie pomoże to do sprawdzenia cały układ zapłonowy - cewka, kable i świece.

.Spirit
04-02-2015, 12:05
Byłem już jakiś czas temu u gazownika i powiedział, że "mapa" wychodzi mu idealnie według wzorca. Cewkę wymieniałem na nową z półtora roku temu bo jedno gniazdo padło. Mogę w tym wypadku ją sobie odpuścić, czy na zaś trzeba ją zmieniać?
A może jest to kwestia tego, że przy za niskiej temperaturze przełącza się na gaz?

Netoper
04-02-2015, 12:10
A może jest to kwestia tego, że przy za niskiej temperaturze przełącza się na gaz?
No a jaką masz ustawioną tę temperaturę?
Reduktor ile ma przebiegu? tak samo jak wtryski, i jakiej firmy są wtryskiwacze?

.Spirit
04-02-2015, 17:25
No a jaką masz ustawioną tę temperaturę?
Reduktor ile ma przebiegu? tak samo jak wtryski, i jakiej firmy są wtryskiwacze?
Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jakiej firmy są wtryskiwacze i jaka ta temperatura jest ustawiona. Podejrzewam temperaturę po swoich obserwacjach, bo od jakiegoś czasu po prostu wydaje mi się, że nawet mimo mrozów, za szybko przełącza się na ten gaz i sam go na chwilę wyłączam. Reduktor ma jakieś 60 tyś. może nawet trochę więcej po dwóch latach.

bolekrbv
05-02-2015, 09:00
Może nie masz ustawionych zubożeń na zimnym. Sprawdź jak z ciśnieniem na zimnym czy aby się reduktor nie pompował bo wtedy będzie ci zalewało gazem. Ja miałem tak z Alaską i zubożenia osłabiły objawy ale nie pomogły w 100%. W końcu po 12tys wymieniłem reduktor i z głowy.

Krisu
05-02-2015, 10:47
Ja mam staga 300-6. 2 wtryski są odłączone. Takie szarpanie miałem przy zbyt nisko ustawionej temperaturze przejścia na gaz. Druga sprawa. Moje auto po samoadaptacji gazu też nie jeździ. Gazowniki musieli ustawiać ręcznie mnożniki, ponieważ auto źle pracowało w średnim i wysokim zakresie obrotów. Źle pracowało, czyli dławiło się i szarpało.

mcmac
05-02-2015, 21:36
podejrzewam że sam sobie odpowiedziałeś...niedogrzany silnik, zimny reduktor, gaz się skrapla

krzys k-c
07-02-2015, 12:00
możesz zrobić screeny ustawień ew fotki spod maski

.Spirit
07-02-2015, 16:27
Ok. Jak umówię się z gazownikiem i mu to wszystko powiem. Postaram się zrobić screena z komputera.

Właśnie wróciłem z trasy Lublin-Poznań-Lublin. Okrutnie falowały mi obroty. Falowały już wcześniej, ale nie na taką skalę. Na gazie po chwili falowania samochód gasł. Na benzynie falowało, ale mniej i samochód nie gasł. Po przejechaniu jakichś 70 km falowanie ustąpiło. Falowanie oczywiście tylko na luzie. Poza tym zawieszały mi się obroty. Raz na 2 tyś, raz na 1500 po wrzuceniu na luz (np. na światłach). Najgorzej oczywiście było na zimnym silniku.

Na pewno muszę wymienić świece i kable bo już trochę na nich pojeździłem, a czasami w trakcie jazdy szarpnie samochodem, tak jakby, w którejś komorze nie było iskry. Tylko co z cewką? Muszę ją wymieniać "na zaś"?

rustin
07-02-2015, 20:00
Pod lublinem w snopkowie masz bardzo dobrego gaziarza , Adama Rogowskiego. Podjedź , będzie po problemie.

.Spirit
07-02-2015, 20:09
Dzięki za cynk ;). A orientujesz się ile bierze za coś takiego?

rustin
07-02-2015, 20:45
Zadzwoń i się dowiesz bo zależy co będzie do zrobienia

SE

Krisu
08-02-2015, 07:43
Tyle że to zacinanie obrotów może wskazywać też na krokowca. Tym bardziej że robi to też na beni

.Spirit
08-02-2015, 12:07
Tyle że to zacinanie obrotów może wskazywać też na krokowca. Tym bardziej że robi to też na beni
Jeszcze sobie przypomniałem, że w momencie schodzenia z dużych obrotów na luz, obroty spadają, a po chwili skaczą gwałtownie do góry (dużo) i znów spadają już do tysiąca.
To może wskazywać na ten silnik krokowy?