PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Dziwna glośna i metaliczna praca silnika 2.0 tddi plus jakies stuki/ Wysokie spalanie



Przemek93
08-02-2015, 22:25
Witam wszystkich forumowiczow. Mam problem z moim mondeo mk3 2.0 tddi 115km a wiec:
1. Moja kiszeń bola bardzo wizyty na stacji srednie spalanie forda wedlug kompa przy jezdzie na odcinku do 30km max ok 8.5l/100 przy predkosciach 100/140. Na codzien dojezdzam do pracy 2km i wtedy to juz masakra totalna 12l/100 wedlug kompa. Na trasie ok 160km srednie z kompa wyszlo mi 7.7L/100km przy predkosciach ok 110km/h. Wymieniony filtr paliwa i nie wiem co dalej robic, co moze byc przyczyna takiego spalania?

2. Martwi mnie tez praca mojego silnika oraz biały dym na zimnym silniku (wszystko na filmie https://www.youtube.com/watch?v=vtbob2is7Zg ) Słychac dziwne stukanie i piski ale one pochodza z ktoregos z paskow. Problemy pojawiły sie po wizycie w warsztacie byl sciagany rozrzad zeby zregenerowac sterownik pompy. Panowie rozrzad ustawiali metoda prob i bledow i tu moje pytanie czy moze byc on przestawiony załóżmy o ten jeden ząbek i przez to te objawy ? na cieply silniku nie faluja obroty i dym takze znika lecz stukanie dalej pozostaje i zaczyna mnie to martwic.
Moze macie jakies pomysly i diagnozy skad taka praca silnika ? Dodam ze mondziak nie jest zamulony i bardzo dobrze sie zbiera, zero probemow z odpalaniem nawet przy ujemnych temperaturach. Co o tym sadzicie ? macie jakies pomysły ?

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

kuba01a
09-02-2015, 11:22
kolego to moze jedz do tego warsztatu i niech to opatrza podepna pod kompa i niech naprawiaja. czy rozrzad jest przesuniety to nie wiem czy ktoś Ci tutaj odpowie bo to jednak różnie moze sie objawiać ale czasem to moze byc i to.

wrc1000
09-02-2015, 12:22
Panowie rozrzad ustawiali metoda prob i bledow
O zgrozo!!!!
Ja bym żądał oddania kasy i naprawy - moim zdaniem spaprali ustawienie i pewnie pompy przed wyjęciem nie zblokowali...


przestawiony załóżmy o ten jeden ząbek i przez to te objawy
Oczywiście że tak

lecz stukanie dalej pozostaje
źle ustawiony rozrząd

Aha i po wszystkim ja bym nawet klocków tam nie zmieniał...

miras
09-02-2015, 15:06
Co to spalania to nie patrz na wskazania komputera.
W moim TDDI jest (minus) 1 litr realne spalanie do wskazań kompa.

Zalej do pełna zrób X kilometrów i zalej do pełna.
kalkulator z dłoń i masz spalanie.
Swoją drogą to TDDI nie wygrasz konkursu pt. Jazda na kropelce. :joint:

Przemek93
09-02-2015, 18:25
Aha i po wszystkim ja bym nawet klocków tam nie zmieniał...

O jakich klockach mowa ? bo nie za bardzo kumam o co chodzi.


Swoją drogą to TDDI nie wygrasz konkursu pt. Jazda na kropelce.

Takiego spalania nawet nie oczekuje jednak wiem ze mozna uzyskac stale spalanie ok 6,5-7l/100km

Ma ktos jakies pomysly co to tak stuka !!? Kopcenie jest znosne ale jak slysze taki metaliczny stukot silnika to az mnie serce boli

wrc1000
09-02-2015, 19:47
O jakich klockach mowa ? bo nie za bardzo kumam o co chodzi.
Hamulcowych oczywiście :)

Ma ktos jakies pomysly co to tak stuka !!? Kopcenie jest znosne ale jak slysze taki metaliczny stukot silnika to az mnie serce boli


źle ustawiony rozrząd

Np pompę o jeden ząb źle założyli

Przemek93
09-02-2015, 20:06
Np pompę o jeden ząb źle założyli
Wątpie w to zeby to pompa tak walila, odglos dochodzi wedlug mnie z okolic tego wtryskiwacza pierwszego od strony rozrzadu