PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] mokro koło wtrysków.



kuba01a
13-02-2015, 18:16
witam. dzisiaj kolega podniósł pokrywe silnika i zobaczylem ze koło jednego wtrysku jest mokro. silnik mam 2.0 tddi 115km. wymieniłem wezyki przelewowe. czy to to było powodem? czy moze się lać z innego miejsca tam. probowałem to wytrzec ale sie nie dało. nie ma tam dostepu. jak tutaj wrzucić zdjęcie by wam to pokazać? ropy duzo nie bylo ale gdzieś cieknie i nie wiem gdzie. czy jeśli wtrysk nie był ruszany czy mógł zacząć przeciekać koło uszczelnienia czy co tam jest? jak jest on wkrecony tam? prosze o szybką porade.

Hunt
13-02-2015, 19:02
Skoro wymieniłeś węże przelewowe to teraz obsereuj. Niebawem gnojówka powinna odparować ;)
Zazwyczaj winne są oringi na przelewach, które puszczają. Koszt niewielki jak ktoś same oringi kupi :bigok:

kuba01a
13-02-2015, 19:04
Kolego ale ja na przelewach nie mam oringow tylko wciskam wężyk na siłę na rureczkę. Możliwe ze bez ruszania wtryskow puścił uszczelniacz? Kolo wężyka nie było widać mokrych śladów tylko w zagłębieniu od uszczelniacza wtrysku

Hunt
13-02-2015, 19:42
Aj..bo to TDDi..no mógł uszczelniacz puścić. Najprościej kupić niwy i wymienić..wielkiej filozofii i kosztu nie ma ;)

kuba01a
13-02-2015, 19:53
kolego a jak jest z odkręceniem? co muszę kupić oprócz tych uszczelniaczy? są tam jakieś podkładki miedziane jeszcze? jak jest z odkręceniem? nie urwę ich czasem? czy po wymianie wtryski wymagają jakiejś regulacji?

Wikar2
13-02-2015, 20:31
Nie wykrecasz w ogole wtryskow do wymiany uszczelniaczy.

kuba01a
13-02-2015, 20:39
ktoś wie jak to się wymienia? jak to jest w ogóle tam zrobione?

---------- Post added at 19:39 ---------- Previous post was at 19:34 ----------

juz znalazłem wszystko. prawdopodobnie w poniedziałek to załątwie i bedzie spokój. dla przyszłych tutaj jest wszystko. http://www.mondeoklubpolska.pl/content.php/279-MK3-TDDI-Wymiana-uszczelniaczy-wtrysk%C3%B3w-krok-po-kroku...

dirk79
04-03-2015, 18:11
Mam podobny kłopot tylko w TDCi przedliftowym.
Mokro koło wtrysków. Wężyki przelewowe wymienione jakieś półtora roku temu. Ostatnio od czasu do czasu wywala mi P0251...wiem że to oznacza umieranie pompy. Zastanawiam się tylko czy jest sens ruszać i wymieniać te uszczelniacze. Z tego co wyczytałem w tddi to częsty kłopot i łatwy do naprawy. Jak jest w tdci? Bo tam wtryski trochę inaczej zbudowane...

kuba01a
14-03-2015, 09:40
kolego w tdci z tego co patrzylem u kumpla masz taka sama wymiane ;)

fundil
14-03-2015, 10:08
TDCI czy TDDI żadna różnica uszczelniacze wymienia się tak samo. Tylko zostaje diagnoza czy to olej silnikowy wyrzuca czy wacha się sączy.

---------- Post added at 09:08 ---------- Previous post was at 09:06 ----------


Ostatnio od czasu do czasu wywala mi P0251...wiem że to oznacza umieranie pompy.

No niestety pompa lub wtryski. A najczęściej to i to :red: