PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Brak mocy, spadek obrotów, szarpanie.



V24
21-02-2015, 13:04
Witam, mam mianowicie taki problem, wczoraj jadąć autem (TDDI 115 km, 2001r) na rozgrzanym silniku auto zaczeło szarpać przy 2tys obrotów, auto maksymalnie pojechało jakieś 60/70 km/h po chwili autem zaczeło szarpać już całkiem a trzymając jednostajnie pedał gazu auto jakby raz łapało a raz nie, więc auto przyśpieszało i zaraz go przycinało, obroty skakały, autem szarpało aż wkońcu zgasł, próbowałem go odpalić, czasem załapał ale schodziło z tym troche, silnikiem strasznie trzęsło, ujechałem kilkanaście metrów i znowu gasł, skonczyło się na holowaniu, dojechałem do domu gdzie wyjąłem akumulator który dostał po dupie i go podładowałem, dziś rano go założyłem auto normalnie zapaliło, nawet przy 3tys/ obrotów nic się nie dzieje, przejechałem kawałek wszystko jest ok. I Teraz mam pytanie, czy to jest coś z systemem i po wyjęciu akumulatora zresetował się i dlatego jest okety, czy powodem może być to że kilka dni wcześniej tankowałem diesel gold, a przed wczoraj dotankowałem supra disel, tankowałem na tej samej stacji, ten pierwszy rodzaj paliwa jest niby lepszy, te drugi gorszy - wymieszałem je. Filtr paliwa wymieniony ze 3 msc temu, wąż od turbiny też nowy założony, nie widziałem w żadnym innym wężu uszkodzeń, jakieś pomysły prosze o pomoc :).

V24
21-02-2015, 16:04
Dziś jak pisałem wyżej normalnie zapalił, i nawet normalnie jeździł, do czasu... Sprawdzałem go, przyciskałem do 3tys. obrotów nawet, wszystko było ok, ale jak złapał temp. około 45 stopni przy 3 tyś obrotów znów zaczął przerywać i go zaczeło mulić, po czym stopniowo ta stopa maksymalnych obrotów zaczeła spadać, później muliło go już przy 2.5 tys, 2 tys... itd, aż wkońcu zgasł, trzęscie silnikiem i nie zapala, z tyłu widać dużo białego dymu, ale to chyba efekt gazowania i skoku obrotów, bo ewidetnie widać że przerywa i jak skoczy do 3 tys. obrotów nagle a za chwile spadnie do 1tys to dymi...

miras
21-02-2015, 16:08
Posłuchaj czy pomocnicza pompa paliwa przy baku pracuje.

V24
22-02-2015, 16:05
raczej nie słysze, sprawdzałem po tym jak auto osiągneło 45 stopni i zgasło, gdy tylko złapał 45 stopni tak zaczyna szarpać, im wyższa temp. tym ta stopa obrotów jest coraz niższa, aż zaczyna szarpać nawet gdy stoi - obroty skacza, auto gaśnie, nie chce odpalić, telepie silnikiem, gdy przestygnie odpala.

kojot310
22-02-2015, 16:49
99% pomocnicza pompka paliwa,miesci się pod samochodem na wysokości tylnych drzwi pasażera .Schylisz się to ją zobaczysz.Czasami pomaga uderzenie w nią jak zaczyna szwankować.

V24
22-02-2015, 17:54
Jaki koszt wymiany i samej pompki? I czemu dopiero jak auto złapie 45 stopni?

V24
23-02-2015, 19:58
Pompka, tak jak obstawialiście, stuknięcie i działa... koleś w sklepie mi dał podobną niby, że pasuje do passata też, numer ma taki sam a różni się tylko ostatnią cyfrą po pauzie, przy oryginale nie ma tej liczby po pauzie, mechanik stwierdził że jedna jest na gwint, druga na złączkę, tak więc kazał mi wymienić, czekam na część - 170/180 zł i do wymiany, dzięki za pomoc :)

kojot310
28-02-2015, 18:44
Wiec nie pomyliłem się :zakrecony: Normalna rzecz w TDDI 115 .Wczesniej czy później nie do unikniecia

kaj08
17-08-2015, 08:57
szukam pomocy w moim mondku 2.0 tddi mk3 ciepły gaśnie nie za każdym razem brak mocy nawet ostatnio zapaliła mi się kontrolka ładowania