PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Szyba przednia-czołowa



wadim90
28-02-2015, 12:06
Witam, sprawa następująca: Mam pękniętą szybę przednią, pęknięcie się poszerza coraz bardziej, grzeje już tylko wąziutki pasek- tak więc chciałbym wymienić takową szybę. Wiadomo w grę wchodzi tylko szyba podgrzewana, nówki no troszeczkę drogie wiadomo więc zastanawiam się nad kupnem używki. I teraz kilka pytań, może ktoś bardziej ogarnięty mi tutaj wyjaśni co nieco:
1. Czy rocznik samochodu, wersja nadwozia, przed-po lift ma tutaj jakiekolwiek znaczenie? (nie wiem wymiary, kształt, czy ogólnie do mk3 są takie same itp)
2. Czy przy kupnie używki jest jakakolwiek możliwość sprawdzenia takiej szyby czy cała grzeje?
3. Ile kosztuje wymiana takiej szyby (mniej a więcej) ?
4. Ewentualnie na co zwracać uwagę?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)

tomzyl
28-02-2015, 12:25
1. wszystko to samo
2. jak zapniesz 12V to będzie widać, i kwestia jak zaczyna "parować" szyba określisz grzanie.
3. w Warszawie wymiana to bodajże ze 140 było z uszczelką.
4. nie wiesz ile używka wyczymie.

Pucek_TM
28-02-2015, 12:30
Jak używana trafi się oryginalna to grzanie dłużej wytrzyma niż w nowym zamienniku. U mnie po dwóch latach zaczęły pojawiać się braki w ogrzewaniu.

wadim90
28-02-2015, 12:35
dziekowac :) no wlasnie z ta uzywka to mnie boli, chyba jednak trzeba sie bedzie "szarpnac" :) w sumie jeszcze pytanko mam. czytalem ze sa szyby z czujnikiem deszczu i zanim dokladnie o tym poczytam, poszukam to zapytam, potrzebne sa jakies konkretne wycieraczki i inne bajery zeby to dzialalo?

tomzyl
28-02-2015, 12:41
wiązka, czujnik i chyba tyle. to musisz doczytać w temacie o dokładaniu do przedlifta ;-) w howto's szukaj :)

wadim90
28-02-2015, 13:16
dzieki wielkie jeszcze raz :))

skamil89
25-11-2015, 20:40
Odgrzeje
Planuje wymiane szyby z ubezpieczenia PZU i gosc do mnie jaki mam odcien a ja nie wiem.Mówi ze mam przyłożyć kartke od środka i bede widział.Dzisiaj sprawdziłem i jest przezroczysta bo juz kiedys była wymieniana a boczne podchodzą pod zielen i mam dylemat jaki odcien wybrac.Ktos doradzi??