PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Kłopot ze wspomaganiem. Pytanie przed zakupem



mlodyzero
01-03-2015, 12:53
Witam.

Zamierzam zakupić mondeo mk3 2.0 TDCi 115 km, kombi.

Niepokoi mnie wyłącznie to iż czy to w stojącym czy jadącym aucie, przy skręcaniu kół z prostych dochodzi do stuknięcio-szarpnięcia (przepraszam za takową nazwę).

Przy malutkich ruchach nie wyczuwam chyba żadnych luzów w układzie, więc chyba mogę wykluczyć sprawę luzów.

Pozostaje jeszcze kwestia maglownicy oraz pompy wspomagania.

Czy macie może jakieś doświadczenia w tej sprawie, albo inne typy możliwej usterki ?

werwer
01-03-2015, 15:46
Może łożysko amortyzatora siadło i kierownica przeskakuje

mlodyzero
01-03-2015, 16:44
Ale to by się tak działo kręcąc w obie strony?

I to czuć na początku opór przy skręcaniu, jest taki tak jakby przeskok (szarpnięcie) i idzie dalej lżej..

Motyl73
01-03-2015, 17:49
Wiem o co chodzi. Wymieniłem pompę a stuk pozostał ( przy okazji nie polecam pomp firmy Lauber, wyje jak diabli). Jeśli dobrze zrozumiałem, chodzi o to , że tak jakby w jednym położeniu kierownica staje i trzeba lekko mocniej nią przekręcić, żeby skręcić koła i przy okazji słychać lekki stuk. Dziś chciałem sprawdzić to, zdjąłem koło a kolega lekko ruszał kierownicą i czuję tak jakby stuk pochodził z przekładni albo z jakiejś końcówki. Czuć to gdy trzyma się ręką drążek kierowniczy. Ale mogę się mylić. Końcówki też niby dobre. Temat dla mnie bardzo ciekawy i czekam na rozwinięcie.
Jeśli Twoja awaria jest tym samym co u mnie to pompa nie jest winowajcą. Sprawdziłem. 500 zł. w plecy a pompa i tak do wymiany. Dobrze, że starej nie wyrzuciłem, będzie do regeneracji, bo tych niby regenerowanych Lauber nawet za darmo już nie chcę. W V6 ciężko się je wymienia, ze dwie godziny się męczyłem.

jerry77
01-03-2015, 18:32
Pozostaje jeszcze kwestia maglownicyTak,to maglownica do regeneracji,tysiak +robocizna nie Twoje i będzie git:up:

steell
03-03-2015, 21:55
U mnie winne było łożysko górne amortyzatora. Potrzebne są dwie osoby, jedna trzyma rękę na mocowaniu amortyzatora pod maską, a druga na odpalonym aucie kręci w jedną i drugą, jeżeli to wina jednego z tych łożysk to da się wyczuć które.

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

Podobny efekt daje lekko ukruszona sprężyna przy górnym łożysku, czasami ciężko zdiagnozować jak ukruszenie jest niewielkie.

Hunt
07-03-2015, 23:03
Też to mam. Jak chce delikatnie skręcić w prawo kierownicą, to zazwyczaj czuję opór i dopiero coś stuknie i już idzie dalej normalnie. U mnie to występuje przy próbie lekkiego skrętu kół w prawo z położenia "na wprost". Przy skręcaniu w lewo tego nie ma. Wymieniłem płyn wspomagania i pomogło na kilka kręceń ;) boję się właśnie, że maglownica do regeneracji..ale póki co jeżdżę, bo zjawisko się ani nie nasila, ani nie ustępuje.
Ale przy okazji sprawdzę opcję łożyska amortyzatora