PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Drgania przy przyśpieszaniu, czy to od pół osi?



venumek
03-03-2015, 12:06
Witam
Mam problem, a mianowicie drgania całego samochodu podczas przyspieszania na 3,4 i 5 biegu. Zdiagnozowana została prawa półoś, którą wymieniłem i drgania sie zmniejszyły, lecz nadal są wyczuwalne lekko przy >80km/h na wyzej wymienionych biegach. Jaka jest szansa, że to problem także lewej półosi. Czy po prostu kupiłem trafioną prawą, która jest uszkodzona w jakimś stopniu tak jak ta, którą wyciągnąłem. Proszę o szybką odpowiedź.


Proszę na przyszłość w tytule opisywać problem a nie podawać nazwę części/podzespołu.
Netoper

Netoper
03-03-2015, 14:44
Jaka jest szansa, że to problem także lewej półosi.
Tak sama jak to, że prawa jest uszkodzona.
Trzeba wejść pod auto i posprawdzać (przede wszystkim przeguby i podporę półosi)

A te drgania występują tylko przy przyspieszaniu? jak jedziesz z równą prędkością jest OK?
Poziom oleju w skrzyni prawidłowy?

tomdar
03-03-2015, 15:12
Przed wymianą półosi należy udać się do kilku warsztatów badających koła. Moja przygoda z drganiami:
W jednym warsztacie sprawdzili i powiedzieli że koła dobre. Wymieniłem półoś i drgania niedużo się zmniejszyły. Pojechałem do innego warsztatu wściekły jak nigdy i okazało się, że 3 z prostych kół to mniejsze lub większe śmigła. Po operacji prostowania felg, problem zanikł całkiem.

Netoper
03-03-2015, 15:50
problem zanikł całkiem.
Problem miałeś tylko w czasie przyśpieszania?

tomdar
05-03-2015, 10:27
Przyśpieszanie a potem jazda z prędkością autostradową po autostradzie.

grafi73
06-03-2015, 09:53
U mnie ten problem powodowały tarcze hamulcowe po przekroczeniu 110 km/h po wymianie tarcz i klocków jest super. Wcześniej też sprawdzona zbieżność, przeguby , łożysko podpory, koła .

Netoper
06-03-2015, 10:04
Przyśpieszanie a potem jazda z prędkością autostradową po autostradzie.
No to by wychodziło że miałeś dwie usterki.
Bo telepka przy stałej prędkości jest od niewyważenia elementów kręcących się, a telepanie przy przyśpieszaniu jest od usterki elementów przenoszących napęd.