PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] mk3 problem z 1 i R



MateoMondeo
03-03-2015, 22:00
Witam Was.
Czytam już o tej sprawie juz drugi tydzień i już w końcu nie wiem co zrobić. Po odpaleniu nie wchodzi 1 i wsteczny. Po ruszeniu nie ma takiego problemu. Pytalem sie mechanika czy wymiana oleju coś pomoże. Powiedział, że oleju się nie powinno wymieniać chyba, że jest mało. Dzisiaj coś czytalem żeby posmarować jakieś cięgna czy coś. O i mechanik coś przejeżdżał i podobno wcisnął sprzęglo w podłogę i bieg wszedł.
Powiedzcie mi czy jedyne rozwiązanie to wymiana sprzęgła.

Netoper
03-03-2015, 22:16
A płyn w układzie sprzęgła był kiedykolwiek wymieniany?
Na pierwszy ogień to bym zaczął właśnie od odpowietrzenia/przepompowania płynu.

MateoMondeo
03-03-2015, 23:30
Zobacze jutro i dam znac. A jakieś inne możliwości. Które nie dotyczą wymiany?

Netoper
04-03-2015, 11:05
A jakieś inne możliwości. Które nie dotyczą wymiany?
Padnięta pompka sprzęgła, padnięty wysprzęglik, docisk, uszkodzenie skrzyni biegów.

franczesko
04-03-2015, 12:40
Albo zatarty wałek sprzęgłowy :)
Przechodziłem przez to co ty tylko w mniejszym stopniu (biegi wchodziły z oporem 1 oraz R) został wyczyszczony oraz przesmarowany wałek sprzęgłowy i kłopoty się skończyły ;)

Netoper
04-03-2015, 13:27
Na pewno wałek sprzęgłowy?
Jakby się zatarł to by go po prostu ukręciło.

gnieciuch
04-03-2015, 21:13
Po odpaleniu nie wchodzi 1 i wsteczny. Po ruszeniu nie ma takiego problemu
u mnie ten problem pozostał nawet po:

1: po wymianie płynu
2 po wymianie:

pompka sprzęgła, padnięty wysprzęglik, docisk


wyczyszczony oraz przesmarowany wałek sprzęgłowy

wystarczy ruszyć i problemy się kończą - ja się poddałem, kilka razy wrzucam "2" i też już wchodzi 1 i R
skrzynia wyglądała na zdrową jak ją oglądaliśmy ...


piszę to żebyś wziął po uwagę że drogie i czasochłonne wymiany podzespołów nie zawsze przynoszą efekty :)

MateoMondeo
04-03-2015, 21:29
A jakieś inne możliwości. Które nie dotyczą wymiany?
Padnięta pompka sprzęgła, padnięty wysprzęglik, docisk, uszkodzenie skrzyni biegów.

A ile by to mogło wynieść




Po odpaleniu nie wchodzi 1 i wsteczny. Po ruszeniu nie ma takiego problemu
u mnie ten problem pozostał nawet po:

1: po wymianie płynu
2 po wymianie:

pompka sprzęgła, padnięty wysprzęglik, docisk


wyczyszczony oraz przesmarowany wałek sprzęgłowy

wystarczy ruszyć i problemy się kończą - ja się poddałem, kilka razy wrzucam "2" i też już wchodzi 1 i R
skrzynia wyglądała na zdrową jak ją oglądaliśmy ...


piszę to żebyś wziął po uwagę że drogie i czasochłonne wymiany podzespołów nie zawsze przynoszą efekty :)

Właśnie nie wiem. Chciałbym spokojnie jeździć.

gnieciuch
04-03-2015, 21:51
na początek zrób odpowietrzanie układu, ewentualnie zmień płyn jak nie był zmieniany długo - jak pomorze to gites malina - jak nie to będziesz się wtedy zamartwiał
koszt wymiany płynu ok 40 zł + płyn, więc nie ma tragedii

Netoper
04-03-2015, 22:17
skrzynia wyglądała na zdrową jak ją oglądaliśmy ...
Ale to co? z wierzchu ją obejrzeliście? czy otworzyliście i weryfikowaliście czy wałki, zębatki synchronizatory nie są zużyte ponad dopuszczalne wymiary?
Bo skoro wymieniłeś płyn, wysprzęglik, docisk, no to drogą eliminacji pozostaje uwalona skrzynia.

gnieciuch
05-03-2015, 18:21
Ale to co? z wierzchu ją obejrzeliście?
otwieraliśmy i patrzyliśmy też w środku - jak już było wyjęte to dlaczego nie :)

Krum
07-03-2015, 14:08
Ja mam podobny problem, na zimnym silniku czasem nie mogę przepchnąć drążka na R... Wrzucam wtedy 1 (wchodzi bez problemu) lekko w przód i problem znika.... Póki problem nie jest uciążliwy nie zamierzam się za to zabierać :)

Netoper
07-03-2015, 14:16
Ja mam podobny problem, na zimnym silniku czasem nie mogę przepchnąć drążka na R
Tutaj to jedno z dwojga, stary płyn w układzie sprzęgła, albo przechodzony olej w skrzyni.