PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania odnośnie kupna MK3



MrocznySzewc
05-03-2015, 21:19
Cześć wszystkim! Daaawno mnie nie było:P
Zamierzam kupić Mondeo MK3 lub Fiestę MK6. Ogólnie autko ma być około 2003r i żeby mieściło się mniej więcej w 30-35zł/100km.
I tutaj pojawiają się dylematy, jak mondeo to 2.0 lub 2.5V6 (miałem-kocham:) ) w gazie lub 2.0 TDDI 115KM(nie TDCI).
Jak Fiesta to 1.3 lub 1.4 benzyna lub gaz albo 1.4 w dieselku (nie znam silnika).

Moje pytania:
1. które z tych aut mają rozrząd na łańcuchu? (V6 to wiem:))
2. czy i jak można sprawdzić dwumasę?
3. czy fiesta diesel posiada dwumasę i na co zwrócić uwagę przy kupnie, co może słono kosztować: wtryski, dwumasy itd itp...
4. czy w którymś z tych aut występuje filtr cząsteczek stałych i czy mam się tego bać:P
5. na co ogólnie zwrócić uwagę przy kupnie, jakich ukrytych wad szukać?

aha... jeszcze chciałem się zapytać o automat w tych autach? Czy jeśli pojadę do serwisu, podepnę pod kompa i zrobięcałą ścieżkę diagnostyczną to da się sprawdzić wtryski w dieselku i automat i czy da mi to wgarancję że takie auto pojeździ dlugi czas czy to jest tak, że z dnia na dzień mogą mi wtryski paść albo automat?

Cris257
06-03-2015, 19:38
ad. 1. Wszystkie Mondeo mają łańcuch rozrządu. Fiesta 1.3 też, jak jest z 1.4 PB/ON nie wiem, ale pewnie łatwo wygooglować.
ad. 2. Na delikatnym wzniesieniu ruszasz z 1 biegu i kręcisz go bardzo wysoko, po czym zmieniasz na bieg wyższy (czyt. 3 lub 4). Jeśli obroty spadną mocno, ale auto nadal będzie kulać pod górę/szarpać z powodu niskich obrotów, to wszystko ok. Jeśli obroty wzrosną, dwumas się kończy.
ad. 4. Na forum fordclubpolska kiedyś znalazłem jakieś info, że Ford zaczął montować filtry cząstek stałych w samochodach od 2006r. Wcześniej od 2002r. prowadził ponoć tylko testy w warsztatach fabrycznych.
ad. 5. W chyba każdym Fordzie trza szukać rdzy. W Mondeo także pojawiają się problemy z zamkami. Jak jest we Fieście, nie wiem. Pewnie podobnie, skoro ludzie na forum opisują to w swoich Mdo MK3, a i brat w MK2 ma podobny problem. Jeśli chodzi o Mondeo mk3 2.0PB to chyba najważniejsze, by nie chodził jak diesel, bo to może oznaczać uszkodzone klapki kolektora. Chociaż może to oznaczać też kończący się pasek wieloklinowy, a to chyba tańsze jest w naprawie niż klapki. Chociaż nie sprawdzałem, więc 100% pewności nie mam. Także falowanie obrotów oznacza usterkę, niestety dokładnie nie powiem Ci jaką, bo jest wiele możliwości. Kłopoty z odpalaniem auta. Też wiele przyczyn. O Fieście raczej nie wiem nic.