PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Spuszczanie mazutu z instalacji lpg



mareckis
03-11-2006, 10:29
Witam,
czy trzeba spuszczać tzw. mazut z instalacji lpg (u mnie w sekwencji lpg) i w jaki sposób tego dokonać?
Pytam, bo właśnie natrafiłem w necie na informacje, iż należałoby wykonywać taką operacje co 30 kkm.

bosman
03-11-2006, 10:48
Pierwsze słyszę 8O

krzys-68
03-11-2006, 13:37
Witam,
czy trzeba spuszczać tzw. mazut z instalacji lpg (u mnie w sekwencji lpg) i w jaki sposób tego dokonać?
Pytam, bo właśnie natrafiłem w necie na informacje, iż należałoby wykonywać taką operacje co 30 kkm.Trzeba i to samemu mozna zrobic.Tylko rozgrzac silnikmna dole parownika jest srubka,odkrecic przy chodzacym silniku.To wszystko,nie zapomniec zakrecic :banan:

mareckis
03-11-2006, 13:59
O.K., ale jeśli w mojej instalacji parownik jest w formie przewodu?

COUGAR
03-11-2006, 14:18
O.K., ale jeśli w mojej instalacji parownik jest w formie przewodu?

No reduktor to chyba musisz mieć. Przynajmniej ja jeszcze nie wiedziałem zagazowanego auta bez reduktora............no ale zdaję sobie sprawę, że jeszcze mało widziałem :) wiec jeżeli nie masz to opisz dokładniej jaką masz instalacje bo mnie to zaciekawiło.

krzys-68
03-11-2006, 15:13
To by musiał byc wtrysk LPG w fazie cieklej :metal

COUGAR
03-11-2006, 15:17
To by musiał byc wtrysk LPG w fazie cieklej :metal

No fakt bo wtedy nie ma potrzeby zmianu stanu skupienia z płynnej na gazową bo wszystko odbywa się w formie płynnej. O tym nie pomyślałem wcześniej. :)

mareckis
03-11-2006, 15:38
Tak jak napisałem, mam parownik w formie przwodu/rurki.
http://moto.allegro.pl/item139325966_nowa_rura_parownika_mistral_easy_jet _fr_a.html
Instalacja Autronic Mistral 2.

lyssy
03-11-2006, 18:55
Za "parownikiem" masz rozdzielacz, będący jednocześnie regulatorem ciśnienia. I gdzieś w tych okolicach szukaj filtra gazu - pewnie tam, po rozkręceniu, znajdziesz to czego szukasz :)

Jeszcze kuma podpytam, on też ma Mistrala i niedawno przerabiał czyszczenie.

EDIT: Tutaj (http://lyssy.webpark.pl/mistral_instrukcja_montazu2004.pdf) jest opis Mistrala z informacjami co, gdzie i kiedy trzeba czyścić :bigok:

mareckis
03-11-2006, 21:59
Za "parownikiem" masz rozdzielacz, będący jednocześnie regulatorem ciśnienia. I gdzieś w tych okolicach szukaj filtra gazu - pewnie tam, po rozkręceniu, znajdziesz to czego szukasz :)

Jeszcze kuma podpytam, on też ma Mistrala i niedawno przerabiał czyszczenie.

EDIT: Tutaj (http://lyssy.webpark.pl/mistral_instrukcja_montazu2004.pdf) jest opis Mistrala z informacjami co, gdzie i kiedy trzeba czyścić :bigok:
Dzięki za info. Jakbyś się mógł spytać kuma co jak jak robił :beer:

COUGAR
03-11-2006, 22:38
No troche poczytałem i tak się zastanawiam czy w tej Twojej instalce reduktor czyli rozdzielacz odpowiada za nazwijmy to "odfiltrowanie" mazutu. Za parownikiem w rozdzielaczu masz metalowy filtr do ciężkich zanieczyszczeń fazy lotnej. Natomiast faza ciekła jest filtrowana w filtrze fazy ciekłej przed parownikiem.

U mnie w mojej instalce też są dwa filtry i obydwa podlegają wymianie co ok 10-15tyś filtr fazy lotnej i co ok 15-20 tyś fazy ciekłej, z tym że ja mam parownik normalnej formie, a nie rurowej jak u Ciebie.

lyssy
03-11-2006, 23:12
W sumie mazut "wytrąca się" z gazu w momencie jego odparowania - a w Mistralu gaz odparowuje w podgrzewanym wężu-"parowniku", i już w postaci lotnej naciera do rozdzielacza. Czyli mazutu należy spodziewać się albo w "parowniku", albo w filtrze przed rozdzielaczem.

Trzeba tam zajrzeć to się sprawa wyjaśni :)

COUGAR
03-11-2006, 23:33
Trzeba tam zajrzeć to się sprawa wyjaśni :)

Dokładnie :metal

mareckis
04-11-2006, 15:54
W sumie mazut "wytrąca się" z gazu w momencie jego odparowania - a w Mistralu gaz odparowuje w podgrzewanym wężu-"parowniku", i już w postaci lotnej naciera do rozdzielacza. Czyli mazutu należy spodziewać się albo w "parowniku", albo w filtrze przed rozdzielaczem.

Trzeba tam zajrzeć to się sprawa wyjaśni :)
Filtr był czyszczony - po 30 kkm było dużo malutkich cząsteczek. Parownik, czyli w/w rurka nie była czyszczona. Zapytam się o to gazownika przy następnym przeglądzie.

krzys-68
04-11-2006, 16:09
U mnie wklad filtra sie wymienia :))

mareckis
05-11-2006, 17:17
Miałem na myśli filtr przed reduktorem. Ten "tradycyjny" zawsze jest wymieniany.

krzys-68
05-11-2006, 22:15
Miałem na myśli filtr przed reduktorem. Ten "tradycyjny" zawsze jest wymieniany.Ja tez,we wszystkich instalkach jakie mialem,a przeszedłem od I generacji do sekwencji zawsze był zamontowany zasobnik z wymiennym papierowym wkladem filtrujacym LPG :metal