PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] sprzeglo,czy zabezpiecznie?:)



spagetti
03-11-2006, 21:17
Hej mam takie pytanko do kumatych...Od jakiegos czasu ciezko mi wlazi 2 bieg...Mianowicie jak ruszam z 1,potem dwojka to wchodzi..lecz np jak jade na luzie z gorki wchodze w zakret,tocze sie to juz nie bardzo chce wejsc....Na swiatlach czy w korku to biegi wchodza elegancko..Nie raz dwojka tez ciezko wlazi gdy ruszam z 1 i probuje wbic 2,ale to bardzo zadko.Czesto wlasnie gdy auto sie toczy po skrecie czy na prostej gdy mam zamiar parkowac redukuje z trojki na dwojke i lipa,nie chce wejsc:)..Czy to wina sprzegla,czy moze olej w skrzyni biegow w co watpie,lub zabezpieczneie takie:)?Z gory thx za odp

Zbyrdol
03-11-2006, 21:40
Spróbuj zrobić tzw. przygazówkę przy zmianie biegu z 3 na2. Zobacz czy pomoże.

radeq
04-11-2006, 00:03
synchronizator...??

modo
04-11-2006, 13:47
Mam to samo :wall: U mnie zaczęło się zaraz po wymianie oleju w skrzyni.Wymieniałem przegub i przy okazji wymieniłem olej,uznałem,że ten czerwony jest jak woda i zalałem mobila :getsome: Błąd jak cholera!!!Teraz już chyba tak zostanie(koszty)Dla pocieszenia dodam,że jak jest już troszkę rozgrzany 2-ka wchodzi oki.Czasami to co sugerują "majstrowie mechanicy"nie musi być prawdą :banan:

spagetti
04-11-2006, 22:31
no dokladnie jak jest roizgrzany wlazi bez problemu...W lato problemu nie mialem.Kolega mi powiedzial ze w zime mikroopilki metalu w skrzyni biegow przymarzajac tworza maz i dlatego jest ten problem.Pozdro

krzysieksa
05-11-2006, 01:25
no dokladnie jak jest roizgrzany wlazi bez problemu...W lato problemu nie mialem.Kolega mi powiedzial ze w zime mikroopilki metalu w skrzyni biegow przymarzajac tworza maz i dlatego jest ten problem.Pozdro

nie opiłki tylko olej jest gęsty !! Zobaczysz co bedzie sie działo przy -25 st.C. Mimo, że bedziesz miał auto na luzie to po nocnym postoju gdy odpalisz auto i puścisz sprzęgło to zacznie do produ autko jechać mimo, że jest na luzie. Fakt, nie bedzie jechał 20 km/h ale troszkę do przodu podjedzie jakieś 20 cm :))

Jeśłi olej jest gęsty to nicna to nie poradzisz - no chyba, że przeprowadzisz sie do ciepłych krajów :))

Rhapsody
05-11-2006, 03:00
było już o tym na forum. możliwe ze trzeba by było wymienić olej.
ewentualnie sprawdzic wyregulowanie "drążków" czy linek. zależy co tam masz. no i sprawdzenie stanu zawieszenia skrzyni i silnika, bo możliwe ze poprostu sypie sie któraś z poduszek.
a tutaj masz linka gdzie było o tym wspomniane
LINK (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8387&highlight=drugi+bieg)

STraits
05-11-2006, 12:05
Sprawdźcie panowie czy pod serwerm nie przeszkadza ciężarkowi od wybieraka biegów w poruszaniu się któryś z przewodów hamulcowych. W latach 1996-1998 był to problem bardzo częsty. Pomagało odgięcie na bok przewodów idących od pompy ABS do pompy hamulcowej.