PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Regulacja LPG



JJNS
16-03-2015, 15:34
Witam.
Mondeo 2.5 v6 st200 instalacja BRC Sequent 56. Występuje u mnie nierówna praca w okolicach obrotów 1000-2200 na gazie ( benzyna igła) . Jest to tym bardziej dokuczliwe przy ruszaniu. Zakupiłem interfejs do mojej instalacji , ale nie mogę dokonać kalibracji , bo nie mam dostępu do map sensora (?). Znalazłem kilka postów na innych stronach , aczkolwiek nic konkretnego się nie dowiedziałem. Odkryłem dodatkowy kabel znajdujący się w komorze silnika (https://imageshack.com/i/ex0kvw9Jj) - ten po lewej. Czy to jest kabel od MAP Sensora ? Podobno jest jakiś myk , żeby podłączyć sygnał z tej kostki ( jakiś biały kabelek ) pod interfejs z BRC , ale nie mam informacji konkretniejszych. Chciałbym to zrobić sam , gdyż w mojej okolicy ( Nowy Sącz ) nie ma zbyt dobrych warsztatów ogarniających LPG(BRC). Z góry dziękuje.

splitu
16-03-2015, 21:14
Występuje u mnie nierówna praca w okolicach obrotów 1000-2200 na gazie ( benzyna igła)

a możesz rozwinąć myśl tzn co to oznacza? bo nie bardzo rozumiem. co to znaczy że nie równo pracuje? faluje? szarpie? nierówno przyśpiesza?

JJNS
17-03-2015, 00:09
Podczas dodawania gazu , a zwłaszcza ruszania ( gdy silnik nie chodzi na biegu jałowym a dostaje opór ) , występują poszarpywania, przerywania , a w skrajnych przypadkach strzały w wydech. Na moje oko to zbyt bogata mieszanka na niskich obrotach , dlatego chce się pobawić przy mapach gazowych.

---------- Post added at 23:09 ---------- Previous post was at 23:07 ----------

Powyżej 2000 obrotów idzie jak wściekły , nawet nie parchnie :)

polciuxxx
17-03-2015, 09:56
Mi to pachnie niesprawnym układem zapłonowym ale niech bardziej obeznani w temacie sie wypowiedzą.

JJNS
17-03-2015, 11:00
Też o tym myślałem , bo coś na benzynie zaczął kombinować też na niskich obrotach. Założyłem nowe świece motorcrafta i się uspokoiło , znajomy ( gazownik amator ) stwierdził , że najprawdopodobniej jest zbyt bogata mieszanka gazu na niskich , więc chce zrobić tą kalibrację i regulację . Jeśli to nie pomoże to wejdą nowe kable i cewka (aczkolwiek wydają się ok). Chyba , że ktoś ma jeszcze inne pomysły na takie zachowanie silnika?

iceman150
17-03-2015, 11:59
Pozostaję Ci jeszcze kable i cewka. Polecam spsikać kable w ciemności wodą z atomizera (np taki do mycia szyb). Jeśli będzie widać przeskakujące iskry to kable też do zmiany.

JJNS
17-03-2015, 12:45
Patent znany , już sprawdzałm, jest ok . Ale dzieki. Nie wie ktoś jak z tym map sensorem , bo narzie na tym się skupiam ?

polciuxxx
17-03-2015, 17:32
Sprawdź na benie jeszcze, tzn z maksymalnie małej prędkości spróbuj auto rozpędzić z piątki i zobacz czy szarpie. Ja miałem podobnie że auto wariowało a wszystko nowe... przewód był uwalony ale przy świecy aż porcelankę opaliło taka iskra była.

JJNS
17-03-2015, 18:58
Na benzynie chodzi igła , na niskich na 5 i ruszać mogę ( nie praktykuje bo mi sprzęgła szkoda). Rozpędzam go do takiej prędkości , że jak wrzucę 5 mam jakieś +/- 1000 obrotów i daje SPÓD to aksamitnie i delikatnie się wkręca tak jak powinien :) Inną sprawą jest jeszcze to , że podobnie auto kombinuje , nie tylko przy przyspieszaniu , ale także podczas hamowania silnikiem w okolicach właśnie 2200 do 1000 obrotów ( i też TYLKO na LPG ). Tak to czuć, jakby jeszcze wtryski gazowe podawały jeszcze większą ilość paliwa i auto jedzie/nie jedzie , tak szuka swojej drogi :/

JJNS
17-03-2015, 22:38
Może warto jeszcze zmienić przerwę na świecy? Jak teraz zakładałem org. Motorcraft to były ustawione na jakieś 1,1mm . Może zmienić na 0.8 ?

iceman150
17-03-2015, 23:14
Może warto jeszcze zmienić przerwę na świecy? Jak teraz zakładałem org. Motorcraft to były ustawione na jakieś 1,1mm . Może zmienić na 0.8 ?
Jeśli mnie pamięć nie myli to fabrycznie mają 1,3mm.
A co do sklepywania świec, to moim zdaniem jest ostateczność, gazownicy często to stosują chyba tylko dlatego żeby zatuszować swoje papudractwo. Nigdy nie pozwoliłem zaklepać sobie świec.

JJNS
17-03-2015, 23:37
Ok dzięki za info. Ja tak dla pewności sprawdzałem jak przerwa i szczelinomierz chyba nie kłamie , wyszło 1,1. Świece dobierane przez jakiegoś grzyba z serwisu forda ( po VIN'ie podobno , takie jak mają być do ST200 ). Ile w tym prawdy to nie wiem , ale musiałem na świeczki czekać tydzień , więc byle czego z magazynu chyba nie spuszczali ... Aczkolwiek w PL to nigdy nic nie wiadomo ....

iceman150
17-03-2015, 23:52
Może do st jest inna przerwa. Tego 1,3 tez pewien nie jestem, ale na pewno to jest powyzej 1mm

JJNS
18-03-2015, 00:02
Tym niemniej jeszcze raz Wielkie Dziękuje za info.

ARTi
18-03-2015, 02:19
Dziwne że SQ56 ma problem ponieważ ta instalacja nie korzysta z map gazowych tylko jedzie na wskazaniach live korygowanych przez PCM auta.

MAP do kalibracji zrobiłem kiedyś na bazie starego MAPa z jakiegoś opla. Wszystko działało podczas kalibracji. Wystarczy w konfiguracji wybrać opcję MAP OEM

Map z opla np. taki:

http://sensory.com.pl/p/2014/05/czujnik-map-sensor-opel-astra-vectra-cors-90225716-4142861631.jpg

Robisz instalację wg. tego schematu:

http://lpg-forum.pl/download/file.php?id=14142&mode=view/mapsensor2.JPG

I heja :hmm:

JJNS
18-03-2015, 08:47
Ok, dzięki wielkie , spróbuje przebrnąć przez to w weekend. Ale jak sam mówisz , że instalacja na bierząco się adaptuje , to może wina leż jednak po stronie ukł. zapłonowego....

polciuxxx
18-03-2015, 14:46
Może do st jest inna przerwa. Tego 1,3 tez pewien nie jestem, ale na pewno to jest powyzej 1mm

Nie jest inna, ma być taka jaka jest fabrycznie.

iceman150
18-03-2015, 15:10
Ale właśnie chodzi o fabryczną przerwę :) I się zastanawiałem czy fabryczne świece mają inną przerwę niż np od 2,0.
Poszukałem z czystej ciekawości i wychodzi na to, że fabrycznie do mondków była przerwa 1,3mm mowa o zwykłych wersjach. Więc pamięć całkiem mnie nie zawodzi.
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/5004-jaka-przerwa-na-%C5%9Bwiecach

JJNS
18-03-2015, 19:58
Postanowiłem już dla 100% pewności jednak wymienić przewody i .... POMOGŁO. Wszystko gitara , tak jak powinno być . Stare przejrzałem , nic nie wskazywało na to że już zdechły. Dzięki wszystkim za pomoc , jak zwykle skończyło się na tym , że najprostsze rozwiązania są ..... najprostsze i się sprawdzają.

iceman150
18-03-2015, 20:04
To do ładnie. Niech się sprawuje.