PDA

Zobacz pełną wersję : Gaśnie przy skręcaniu, a ostatnio nawet bez powodu



nie_mientki
18-03-2015, 23:06
Pacjent: Mondeo MKI, 1,8 ZETEC
Objawy: zaczęło się od dużego spadku obrotów przy skręcaniu. Chwila buszowania po forum-hura, to tylko jakiś mały czujnik ciśnieniowy; przejrzeć styki, w najgorszym wypadku wymienić-byłem w sumie szczęśliwy. Ale zaczęło być gorzej. Zaczął gasnąć zaraz po odpaleniu(czasami) bądź zahamowaniu(np. na skrzyżowaniu). W dodatku od jakiegoś czasu słychać było szumiąco-chrzęszczący odgłos wzrastający wraz z obrotami silnika.

Zauważyłem mokrą plamę pod pompą wspomagania, płyn uzupełniłem, kupiłem już nową na wymianę, czekam na chwilę wolnego i ją wymienię

Czy jest możliwe że zapowietrzony układ powodował głupawe sygnały idące z czujnika do komputera, czy po wymianie pompy spodziewać się jeszcze jakichś niespodzianek?

Netoper
19-03-2015, 12:10
Czy jest możliwe że zapowietrzony układ powodował głupawe sygnały idące z czujnika do komputera, czy po wymianie pompy spodziewać się jeszcze jakichś niespodzianek?
Nawet jakby nie było w ogóle płynu w układzie to nie wpływałoby na gaśnięcie silnika, tutaj wygląda że pompka jest już tak rozklekotana, że daje takie opory z którymi silnik sobie nie radzi.

nie_mientki
20-03-2015, 08:25
Dzięki. To w sumie pasowałoby do innych objawów(chrzęst, czasami zamulony rozrusznik podczas kręcenia).
Wczoraj nawet wypiąłem ten czujnik i faktycznie-dużej różnicy nie było.

Mam nadzieję że jest tak jak mówisz i objawy znikną po wymianie pompy. Jeszcze raz serdeczne dzięki:up:

Netoper
20-03-2015, 11:39
Jest jeszcze możliwość że np altek się rozsypał i to on daje takie opory.
Trza zdjąć pasek wieloklinowy i ręką pomacać czy gdzieś luzu nie ma, bo równie dobrze i na napinaczu może łożysko się skończyło.

nie_mientki
28-03-2015, 20:39
Dzięki za podpowiedzi, winna-ku mojemu lekkiemu zdziwieniu-okazała się sprężarka od klimatyzacji. Dokonała żywota i zduszała silnik, wizyta na szrocie i generalnie znów jest fajnie.

Dlaczego to się powiązało ze skręcaniem sam nie wiem. Widocznie silnikowi za dużo było kiedy dołączała się też pompa.