PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIV] Auto po nocy odpala ciężko, szarpie i kopci przez chwilę na biało co jest nie Tak???



elmadzik
25-03-2015, 12:34
Witam wszystkich
Bardzo proszę o pomoc auto ford fiesta 1.6 tdci 90km DPF rok 2009 auto po nocy ciężko odpala za pierwszym razem podgrzewam go kilka razy kiedy odpali szarpie przez pierwsza minute i z wydechu leci biały dym po dodaniu gazu w miarę się uspokaja. Skąd takie szarpanie? Świece ok ost sprawdzone filtry paliwa oleju wymienione olej też! DPF nie jest na przepalaniu żaden błąd na diagnostyce nie pokazuje. Skąd takie zachowanie auta kiedy długo stoi??? Dlaczego szarpie?? C
zy ten dym chwilowy to norma? Proszę o pomoc zaznaczę tylko ze w ciągu dnia jak dużo jeżdżę jest ok to tylko po dłuższym postoju lub po nocy !

CoastBasse
25-03-2015, 14:29
U mnie to były końcówki wtryskiwaczy ale ja mam mk3 i bez DPF

Darek_ZG
26-03-2015, 02:06
Jak sprawdzałeś świece? W jakim celu kilka razy podgrzewasz? Czy to pomaga? Ile auto ma przejechane?
U mnie były podobne objawy. Odpalał bez większych problemów, w największe mrozy w zimie musiałem ze 2-3 razy zakręcić. Po odpaleniu kopcił na biało ok.10-20s, w zimie dłużej. Jak wyjeżdżałem z parkingu już było ok. Silnik po odpaleniu nierówno pracował.
U mnie winnych jest kilka czynników. Auto ma przejechane 245tys. wtryski już trochę zużyte. Trzy zimy przejeździłem i nie zauważyłem za bardzo, że żadna świeca nie działa. Zużyte wtryski plus niedziałające świece powodują kłopoty z zapaleniem mieszanki po długim postoju auta. Biały dym to właśnie skompresowana ale niespalona mieszanka. Silnikiem szarpie bo nie pali na jeden cylinder. Nie wiem jak u innych ale u mnie odłączenie kostki od jakiegokolwiek wtryskiwacza powoduje, że silnik zaczyna nierówno pracować ale nie ma jakiejś większej tragedii, więc może być ciężko poznać, że silnik nie pracuje na jeden cylinder. Co do kilkakrotnego podgrzewania to nie widzę większego sensu bo świece nie przestają grzać po zgaśnięciu kontrolki (przynajmniej w Mondeo mk3). Grzeją kilkadziesiąt sekund i pracują nawet po odpaleniu silnika. Więc jak ktoś 5 razy grzeje do zgaśnięcia kontrolki po 10 s to wyjdzie na to samo jakby odpalił za pierwszym razem bo świece i tak będą grzały w porównywalnym czasie.
Podsumowując: wymieniłem świece w styczniu i resztę zimy prawie wcale nie dymiło(powiedzmy że 1/10 tego co było wcześniej), w ciepłe dni puszcza pojedyńczego "bączka" i spokój.

Pucek_TM
26-03-2015, 09:34
Kolego ostatnio był taki post odnośnie C-MAX-a 1.6TDCI 109KM. I winowajcą okazał się uszkodzony wtryskiwacz. Z resztą w mondeo mk3 podobne objawy również w większości przypadków dotyczyły problemów z wtryskami.

elmadzik
17-04-2015, 09:47
Do auto został dolany środek do czyszczenia wtryskiwaczy i zalane inne paliwo, musze pochwalić duże zmiany auto odpala od razu tylko n ie wiem czy to wina tego że zroblło się ciepło czy rzeczywiście było cos przytkane na wtryskach okaże sie za jakis czas