PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Dziwny szum, przy około 50km/h



marekpb
26-03-2015, 14:06
Cześć
Poprzeglądałem sporo tematów na forum i trafiłem na podobne tematy lecz nie chciałem się podpinać do czyjegoś problemu. Sprawa jest następującą przy około 50km/h zaczyna coś wyć wyraźnie słyszalne a wręcz głośne potem gdy przyspieszam to coraz bardziej aż w końcu kolo 80/90 km/h jest juz jednostajnie wycie. Jak można by to łatwo w warunkach domowych zdiagnozować bez kanału? Dodam że na pewno to nie są opony, ani nie sprzęgło ani nie wysprzęglik. myślałem o łożysku podpory półosi choć niektórzy twierdzą że ciężko żeby się ono rozleciało. Zaglądałem tam na nie no i z zewnątrz wygląda ok, nawet powiem ze jest czyste bo taka osłona go przykrywa. Co wam się wydaje to będzie to? Czego jeszcze innego można się czepiać no i najlepiej jak to sprawdzić ? Był bym bardzo wdzięczny za pomoc i podpowiedź.

Stasio1948
26-03-2015, 14:40
Czego jeszcze innego można się czepiać no i najlepiej jak to sprawdzić ? Był bym bardzo wdzięczny za pomoc i podpowiedź.

Auto na lewarek i kręcić kołami.Objawy pasują do uszkodzonego łożyska koła.

marekpb
26-03-2015, 15:50
Tylko ze nie zauważyłem tego przy sekrecie tylko nawet jadąc na prosto i przyspieszając. W któryś dzień podniosłem i kręciłem raz jednym raz drugim i nic nie słychać niepokojącego, bynajmniej w moim odczuciu. Próbowałem tez kiwać kolo w pionie i poziomie czy nie ma jakiś luzów i powiem że nie za bardzo coś czuć. Gdzieś czytałem że jak szumi od jakiejś prędkości zwykle kolo 60 to ze jest to łożysko podpory. Ale to tylko opieram się na tym co ktoś na forum jakimś napisał. Może mieli byście jakieś rady takie bardziej precyzyjne albo na co szczególnie zwracać uwagę gry nawet sprawdzam na lewarku?