PDA

Zobacz pełną wersję : Michelin CrossClimate – rewolucja czy nie ?



rezulteo opony
27-03-2015, 12:56
Najnowszy powód do dumy francuskiego producenta zebrał różne opinie. Na te najcenniejsze, czyli pochodzące od użytkowników, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Brakujące ogniwo

Tym, którzy nie chcą lub nie potrzebują dwóch kompletów opon, producenci proponują opony całoroczne. To teoretycznie świetne rozwiązanie nigdy nie odniosło jednak wielkiego sukcesu. Dlaczego? Ponieważ osiągi tych opon są przeciętne i w warunkach letnich (hałas, wysokie zużycie paliwa) i zimowych (długa droga hamowania). Nie zmienia to faktu, że producenci pracują w pocie czoła i wypuszczają na rynek coraz to lepsze produkty, chociażby najnowsza opona z gamy Cincurato – Pirelli Cincurato All Season (http://www.rezulteo-opony.pl/r-nowe-opony/pirelli-cinturato-all-season-27277).

Rewolucja

Czym więc różni się Michelin CrossClimate od wszystkich tych produktów, które już nam zaprezentowano?
Różnica tkwi już w samym projekcie: zamiast stworzyć oponę zimową, która nadaje się do jazdy latem, stworzono oponę letnią, która nadaje się do jazdy zimą. Pozornie mały szczegół, ale różnica jest.
Więcej o zastosowanych technologiach możecie przeczytać w tym artykule: Michelin CrossClimate, opona letnia i zimowa zarazem (http://www.rezulteo-opony.pl/r-nowe-opony/michelin-crossclimate-opona-letnia-i-zimowa-zarazem-27325)
Znajduje się w nim także nasza relacja z wydarzenia promującego ten produkt.

Opinie

Musimy przyznać, że nasza ekipa się podzieliła w tym temacie. Część uznała, że to świetna alternatywa, szczególnie w takich krajach jak Francja, gdzie zima raczej nie dokucza kierowcom. Niektórzy nie mogą nawet doczekać się maja, kiedy produkt ten zostanie wprowadzony na rynek.
W tych krajach, gdzie opony zimowe są obowiązkowe (np. Niemcy), pojawiły się głosy przeciw. Teoretycznie opony te mają odpowiednie oznaczenia (3PMSF), ale przecież lepiej mieć dwa komplety opon, wtedy wystarczą na dłużej.

Oczywiście opinii było dużo więcej, ale chcielibyśmy poczytać Wasze. Co sądzicie? Kto chciałby kupić takie opony? Czy to naprawdę rewolucja?

Zapraszamy do dyskusji :-)
Ekipa rezulteo

tojaartek
02-04-2015, 22:08
Ja robie rocznie 10 000 km. Zmieniam opony na nowe nie dlatego ze sie wytarly. A dlatego ze sa juz stare. 5 lat i starczy.Do mnie argument ze 2 komplety opon starcza na dluzej nie przemawia. Moj rozmiar 215 55 16 . Koszt 2 kompletow opon plus dodatkowo felgi stalowe na zime to wydatek ok 5 k.
Argumenty ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego tez do mnie nie przemawia. Oczywiscie ze majac opony letnie w lecie to najlepsze rozwiazanie. Ale. Kiedy je zmienic? Juz w kwietniu czy poczakac do maja. A pamietam snieg w maju. Ta sama kolomyja z letnich na zimowe. W oponie allseasion zawsze mamy minimum bezpiecznej trakcji. Moze sobie padac snieg w maju. Wedkuje, wiec czasem pcham sie w niezle dziury. Wiec lepsza przyczepnoscią opony allseasion w błocie taz nie pogardze.
Pamietac nalezy ze opona 5 krotnie zdjeta i zalozona na felge teoretycznie nie powinna by dalej w eksploatacji ( gdy brak felg zimowych). wielokrotne zakladanie/zdejmowanie jest bardzo wyniszczajace dla konstrukcji opony. skutkiem moga byc np uciazliwe , praktycznie nieusuwalne drgania na kierownicy.
Do tej pory zawsze mialem opony na kazdy sezon. Ale to chyba sie zmieni. Wielosezonowki jak na razie nie bardzo mnie przekonaly. Glosne malo komfortowe toczydla. W zime do zniesienia , w lato na autostradzie nie. No i te drogi hamowania. Dobrze jak przecietne a raczej kiepskie. Sprawdzaja sie w autach miejskich . Max kompakty.
Wiec czekalem na opony bardziej letnie niz zimowe. Mieszkam w duzym miescie i od paru lat widze ze sniegu coraz mniej. W tym roku wcale.
Do tej pory obserwowalem te dwa rodzaje opon i jedna nowosc z 2015r
Vredestein lite - brak mojego rozmiaru. Ciche , oszczedne opony. Drogie
Goodyear ls2 - czesem pisza ze letnie, czasem ze allseasion. Ciezko sie polapac. Ciche, komfortowe.
Nowosc to goodyear vector g2- brak opini , brak testow. Poprzednik chwalony. potwierdzam z autopsji. Mam na miejskim i20.
No i pojawia sie sie michelin climacross. Poczekam do maja , poczytam testy. Bede sie przygladal. Kto wie ? Ale musza byc ciche , to jest warunek niezbywalny. Mam czas do nastepnej zimy.
Cena katalogowa mojego rozmiaru to 142 euro za sztuke. To daje 2300zl za komplet. No i obecne letnie micheliny zawsze mozna spuscic na alledrogo.
Taki jest moj subiektywny opis sytuacji. Kosztow z wymiana sezonowa nie poruszam .kazdy wie ile to kosztuje.
Pozdrawiam.

rezulteo opony
03-04-2015, 11:53
Dzień dobry,

Dziękujemy za odpowiedź :-)

Prawda, że póki co opony całoroczne są głośne, z drogą hamowania różnie bywa... Ostatnio byliśmy w Finlandii i widzieliśmy różnicę pomiędzy drogą hamowania opony całorocznej i zimowej: http://bit.ly/1CBwSlH. Nie wygląda to przekonująco. A tutaj demonstracja CrossClimate: http://bit.ly/1w2MqiD, jak dla nas super! (mogli tylko pokazać też oponę letnią).

PS. Ciekawa uwaga o Goodyear LS2. Postaramy się dowiedzieć więcej i damy znać.

mollo
03-04-2015, 13:02
Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

tojaartek
03-04-2015, 17:47
Witam.
Goodyear ls2 to ciekawa opona. Na swiatowych rynkach jest roznie pozycjonowana. W USA jest traktowana jako wielosezon. Pierwsze wyposazenie BMW x5 i wysokich Lexusow. , Subaru.. Niestety sa klopoty z duzymi rozmiarami/niski profil. Pękają na boku. Wymiany gwarancyjne.
Duzo skarg na amerykanskich forach.
U Was ( rezulteo) nie ma klopotu jej pozycjonowania. Opony wielosezon i letnie sa pod jednym odnosnikiem.
Powinniscie to szybko zmienic , gdyz nie wypada by portal zajmujacy sie oponami ich nie rozrozniał.
W oponeo wielosezon. http://www.oponeo.pl/model-opony/goodyear-eagle-ls2?gclid=CjwKEAjw9PioBRDdpqy0-ofG3DgSJAACe5NEqGwdvtgj2ZEulefYmdTJH3x6edo8O3Q2WUm iWwytuRoC6Ubw_wcB
A tutaj jako letnie terenowe. http://www.opony.net.pl/32408-letnie-terenowe-goodyear-eagle_ls2-255_55r18-h-104-opona.html
Robicie dobra robote. Pozdrawiam.

rezulteo opony
03-04-2015, 18:15
Witam.
Goodyear ls2 to ciekawa opona. Na swiatowych rynkach jest roznie pozycjonowana. W USA jest traktowana jako wielosezon. Pierwsze wyposazenie BMW x5 i wysokich Lexusow. , Subaru.. Niestety sa klopoty z duzymi rozmiarami/niski profil. Pękają na boku. Wymiany gwarancyjne.
Duzo skarg na amerykanskich forach.
U Was ( rezulteo) nie ma klopotu jej pozycjonowania. Opony wielosezon i letnie sa pod jednym odnosnikiem.
Powinniscie to szybko zmienic , gdyz nie wypada by portal zajmujacy sie oponami ich nie rozrozniał.
W oponeo wielosezon. http://www.oponeo.pl/model-opony/goodyear-eagle-ls2?gclid=CjwKEAjw9PioBRDdpqy0-ofG3DgSJAACe5NEqGwdvtgj2ZEulefYmdTJH3x6edo8O3Q2WUm iWwytuRoC6Ubw_wcB
A tutaj jako letnie terenowe. http://www.opony.net.pl/32408-letnie-terenowe-goodyear-eagle_ls2-255_55r18-h-104-opona.html
Robicie dobra robote. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Dziękujemy za te uwagi! Zainteresowanie oponami wielosezonowymi rzeczywiście rośnie i na pewno popracujemy nad rozróżnieniem tych produktów na naszej stronie. No i teraz nie wiemy jaką kategorię wymyślić dla CrossClimate - Michelin wszystkim tłumaczy, że "to nie opona całoroczna, to opona letnia z homologacją zimową".
Jakieś pomysły? ;)

tomzyl
03-04-2015, 18:27
to nie opona całoroczna, to opona letnia z homologacją zimową

to czemu nie na odwrót, że zimowa z homologacją letnią... Opony letnie i zimowe. i tyle, nie ma sensu brać mieszanych moim zdaniem...

tojaartek
03-04-2015, 21:08
Witam.
"Róża nazwana inaczej ,pachnie jak róża."
Oczywiscie ,ze jest to opona caloroczna. Tylko troche inaczej rozlozono akcenty. Wpierw letnia a potem zimowa. Przy obecnych zmianach klimatu wydaje sie to logiczne. Co do nazewnictwa firmy.
Michelin, co zrozumiale, chce sie wyroznic za wszelka cene. Najlepiej byloby gdyby ;. Michelin , a z boku cala reszta.
Nie ukrywam ze w moim mniemaniu firma zrobila ciekawa opone. Licze ze swiat motoryzacyjny potraktuje ja powaznie i zweryfikuje obiecanki producenta w drobiazgowych testach.

P.s. Spokojnych i cieplych Świat dla calej redakcji.

Motyl73
08-04-2015, 23:43
A ja się napalam na nie. W tym roku śniegu prawie nie było a jeżdżę w 80 % po Warszawie i miałem większy problem z mokrą nawierzchnią niż ze śniegiem. A moje zimówki ( Kleber ) wody na drodze nie trawią. Na razie założyłem na przód nowe Fulda Ecocontrol HP i czekam na te Michelin CrossClimate. Jeśli cena będzie dobra to kupuję. A wiem, że będzie też rozmiar 195/60 R15 , i takie chcę sobie kupić. Jak będzie mnie na nie stać. Zapowiadają się odpowiednie na warszawską zimę. Niby mają być ciche i dobre na deszcz i mieć dobre trzymanie i te parametry są dla mnie najważniejsze.

tojaartek
09-04-2015, 19:48
Jesli dobrze pamietam to Twój rozmiar to ok. 90 euro za sztuke. Cena katalogawa producenta.

Motyl73
09-04-2015, 23:10
Czyli jakieś 360 zł. Do przełknięcia. Za dwie sztuki trochę ponad 700 zł. Dwie mogę przetestować.

rezulteo opony
06-05-2015, 18:53
Witamy ponownie,

No i opona już jest dostępna. Wszystkie informacje o CrossClimate tutaj: http://www.rezulteo-opony.pl/poznajcie-michelin-crossclimate, są już też pierwsze ceny.

Tu dobra wiadomość dla Motyl73, w rozmiarze 195 65 R15 CrossClimate kosztuje od 257zł za sztukę (link (http://www.rezulteo-opony.pl/opony-michelin/opona-crossclimate/ceny-195-65-R15-95V-28528226)).

Nas ceny pozytywnie zaskoczyły. A Was?

enjoypoznan
09-05-2015, 16:04
Widzę bardzo dużą, poważną wadę. Mianowicie nie wiem jak w innych rozmiarach ale w standardowym rozmiarze dla mondków opona 205/55r16 występuje tylko z indeksem nośności 94 czyli Extra Load. Jak wiadomo taka opona jest znacznie mniej komfortowa i cięższa. Stosowanie jej w aucie w którym nie jest wymagany indeks Extra Load powoduje również niepotrzebne, szybsze zużycie elementów zawieszenia.

Nie mam pojęcia dlaczego Michelin nie produkuje tej opony również ze standardowym indeksem nośności. :boshe:

rezulteo opony
11-05-2015, 17:40
Dzień dobry :)

Opona ta dopiero co została wprowadzona na rynek. Jesteśmy przekonani, że Michelin będzie systematycznie powiększać gamy proponowanych rozmiarów. Szczególnie o te najbardziej powszechne - 205 55 R16 91 to jeden z najpopularniejszych rozmiarów i zapewne nie braknie go w przypadku modelu CrossClimate. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Jeżeli ktoś planuje więc zakup to zalecamy poczekanie na standardowy rozmiar, z powodów wymienionych przez enjoypoznan. I oczywiście zachęcamy do porównania cen opon CrossClimate (http://www.rezulteo-opony.pl/opony-michelin/opona-crossclimate/ceny-205-55-R16-94V-28517274) w naszej porównywarce ;)

Pozdrawiamy,
Ekipa rezulteo

marasol
21-07-2015, 00:34
Czy ktoś juz jeździł na tych gumach , widział te opony?

enjoypoznan
24-07-2015, 22:38
Kolega niedawno założył w 5 E60 bo letnie miał fatalne a sezonowa zmiana opon doprowadzała go do szału. Oglądałem je dokładnie i miałem okazje jechać jako pasażer tym autem na tych gumach. Rozmiar 225/55R16. Co do wykonania to jak to Michelin. Najwyższa pólka. Wygląd bieżnika jak dla mnie przeciętny. Szału nie ma. Twierdzi że nie odczuwa różnicy w komforcie. Ja też nie dostrzegłem różnicy mimo że jak wszystkie CrossClimate ma indeks XL. W upale nic nie piszczy ani nie jest za miękka. Podobno na mokrym trzymają super. Nawet stojąca woda nie jest dla nich problemem.
To auto jest bardzo dobrze wyciszone więc ciężko mi powiedzieć jak z głośnością ale nie zauważyłem żadnych szumów itp. Jak będzie zimą to nie wiadomo. Ale opona ma homologację typowej opony zimowej więc powinno być dobrze. Autko ma 231KM i z trakcją nie ma problemów mimo że napęd na tył. Styl jazdy umiarkowany. Gość nie ma 20 lat i nie ciśnie gdzie tylko się da. W sumie to zdziwiłem się że do takiego auta opony całoroczne ale Jarek stwierdził że chce przetestować...

Podsumowując na suchym i mokrym bez zastrzeżeń. W upale ponad 30st nic nie piszczy i opona nie staje się zbyt miękka. Pewne prowadzenie. Jestem ciekawe jak szybko będą się zużywały.

kuras100
26-07-2015, 16:41
Opona jest nowa i szczerze to poczekał bym do najbliższej zimy z ocenami...
Ja osobiście sprawdziłem na własnej skórze już inne całosezonówki: Falken AS200 i z całą odpowiedzalnością POLECAM ! Zima nie gorzej niż Firestone Evo 2. Lato nie gorzej niż ContiPremium Contact (może odrobinkę głośniej). Ścieralność OK. Opory toczenia - spalanie również OK. Cena z tego co widzę sporo niższa niż CrossClimate.

Tomasz4000
28-07-2015, 18:53
Też chętnie się coś więcej dowiem na temat tych opon. Sam chcę je zakupić moje zimówki są już na wykończeniu letnie też nie najlepsze i wydaje mi się to rozsądną alternatywną. Jeżdżę głównie po Poznaniu i okolicach i w ostatnich latach zimy wielkiej nie było. Co o tym sądzicie i jak te opony wypadają na tle innych całorocznych???

marasol
03-08-2015, 19:45
Przez pewien czas oglądałem tą oponę kilka razy dziennie, wystawiano ją u mnie w firmie na każdym wydziale. Opona jest bardzo lekka i ma twardy bieżnik, myślałem że będzie głośna ale jak kolega enjoypoznan mówi że w rozmiarze 225/55 r16 jest znośnie to w tych rozmiarach w których jest testowana (205/60 r16 i 195/65 r15 ) powinna być zupełnie cicha... ciekawe jak to będize zimą.

jantp
30-08-2015, 11:21
Rewolucyjne to może nie - raczej innowacyjne. A to są opony symetryczne czy asymetryczne?

klakier
01-09-2015, 13:53
Symetryczne, to drogie opony klasy premium. Można je spotkać przede wszystkim w tych sportowych autach. Właściwości jezdne są zdecydowanie lepsze od "zwykłych opon".
Powiem Ci, że trochę tych różnic jest, dlatego odsyłam do http://www.motocorner.pl/rodzaje-opon/ - artykuł w którym masz dokładne porównanie tych dwóch rodzajów ogumienia.

enjoypoznan
13-01-2016, 12:35
Pozwolę sobie na aktualizację.

Bawarskie auto z laczkami CrossClimate zachowuje się bardzo dobrze. W ostatnich dniach testowaliśmy je na śniegu, błocie pośniegowym i lodzie. Jedynie na lodzie auto nie dało rady podjechać pod stromą górę. Ale na pocieszenie dodam ze auta z nowymi zimówkami wysokiej klasy też nie dały rady. Na 12 tys km ubyło ok 1 mm bieżnika. Czyli nie jest najgorzej. Co ciekawe tył/przód mniej więcej tyle samo.

Do tej pory brak negatywnych cech czy spostrzeżeń. Cytat kolegi: "nie widzę specjalnej różnicy między zimówkami czy letnimi".

Motyl73
14-01-2016, 20:25
No to jestem po jazdach próbnych. W Warszawie nie było fanu bo ulice pozbawione są lodu i śniegu ale za w Mińsku Maz. jest czadowo. Testowałem opony w lekkim śniegu, wodzie, błocie pośniegowym, na lodzie i lodzie pod wodą. Muszę przyznać,że w końcu jestem przygotowany do zimy. Oponki bardzo, ale to bardzo dobrze mnie zaskoczyły. Jedyny minusik to totalny lód. Niestety Mondeo podczas ślizgu na lodzie praktycznie nie hamuje. Na szczęście takie sytuacje są mega rzadkie. Na tych oponach wpadałem w poślizg na lodzie tylko przy większej prędkości i to nie na asfalcie. Przy normalnej jeździe ( nie takiej jak moja :-) ) opony zachowywały się lepiej od moich starych zimówek. Fajny lód ze śniegiem jest na PKS-ie w Mińsku. Chciałem tam wpaść w poślizg z obrotem ale się nie dało. Opony pomimo lekkich poślizgów nie pozwoliły na zarzucenie tyłem.Ostatni odcinek do domu jadę pośniegu i lodzie i tam nie udało mi się zerwać trzymania, przy normalnej jeździe. A rano na starych oponach szedłem takim ślizgiem,że nogi zrobiły się jak z waty.
Reasumując : Opony zaliczają się do drogich ( prawie 300 zł za 195/65/15 ) ale naprawdę są warte swojej ceny. Są dość ciche, bardzo dobrze trzymają w różnych warunkach i co bardzo ważne w końcu poczułem pewność w prowadzeniu. Ale najlepsze w nich jest hamowanie. I to nie to ostre ale takie codzienne. Ma się wrażenie,że jak złapią to samochód staje jak wryty. Nie jestem może piratem drogowym ( utrzymuję się w tysiącu w mandatach w roku ) ale zdarza mi się sprawdzić skrajne możliwości kapci. I te oponki są dla mnie. z czystym sumieniem polecam. Taka jest moja opinia. Może zabawna ale specjalnie dla Was zrobiłem dziś kilka rund po Mińsku.
Tak jak napisał Zenobiusz - Do tej pory brak negatywnych cech czy spostrzeżeń.
P.S. I na wiosnę nie muszę wydawać więcej kasy. :-)
P.S. Jestem stosunkowo zapracowany ale jeśli komuś naprawdę bardzo zależy, to pozwolę na małą przejażdżkę. :-)

tomzyl
14-01-2016, 20:30
I teraz powinno być porównanie z nowymi zwykłymi zimówkami, bo porównywanie do starych to tak jak porównywać kondycję 25 latka i 50 latka ;) :hehe:

Motyl73
14-01-2016, 20:45
Masz rację ale nie mam nowych zimówek. już się trochę wykasowałem a biedny żuczek ze mnie. Przy okazji, ja mam 42 lata i nadal mogę :hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

tomzyl
14-01-2016, 21:07
No tak;) w sumie nie my od testów jesteśmy, no ale dobrze by było porównywać jednocześnie to samo, czyli nowe do nowego.
Suma sumarum io tak chyba jesteś o jakąs tam kwote do przodu niz jakbys kupowal pozniej letnie w takim sammy rozmiarze?

Motyl73
14-01-2016, 21:46
Zapewne wszystko zależy od potrzeb. Chociaż chciałoby się nieraz depnąć to przy moich przebiegiach muszę już liczyć się z finansami. Sezonowa wymiana podwyższa koszty utrzymania samochodu i to dość znacznie. Między innymi dlatego wolę dołożyć do opon wielosezonowych niż kupować dwa komplety. Gdy robiłem dziennie 20 km. finanse nie były problemem. Teraz robię 100 - 150 km. i jeszcze kredyt za mieszkanie doszedł i już inaczej patrzę na portfel. Wszystko sobie dokładnie przeliczyłem, przeanalizowałem opinie i doszedłem do wniosku,że kupno tych opon jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Ale jeśli ktoś będzie miał inne priorytety i np. ważne będą dla niego wyłącznie osiągi pewnie kupi inne opony.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :zakrecony:
Dodatkowym atutem jest zachowanie gum. Przekroczyły one moje oczekiwania. Niejednemu z ciężką nogą też będą pasowały.

enjoypoznan
15-01-2016, 23:58
I teraz powinno być porównanie z nowymi zwykłymi zimówkam

Tak jak pisałem wcześniej. Tam gdzie CrossClimate nie dała rady na lodzie, znajomi z nowymi zimówkami premium też wymiękli. Na lód to chyba tylko kolce.

W kopnym śniegu, błocie pośniegowym, brei zachowują się jak nowe zimowe. Nie czuć różnicy. W końcu mają homologacje zimówki więc muszą spełniać odpowiednie parametry.

W sumie nie wiem do czego można by się doczepić. No może mógłby być troszkę tańsze. :hehe:

Motyl73
16-01-2016, 00:28
Dziś kolejny dzień testów i nareszcie dostałem kupę śniegu. Droga z Warszawy do Mińska była dziś w tragicznym stanie. Ale mnie jechało się dobrze. A chyba nie wszyscy na drodze czuli się dość pewnie bo korki były mega. Miałem jakieś drobne poślizgi ale ani razu nie straciłem trakcji. Na stacji benzynowej, widziałem gościa w całkiem ładnym BMW który obrócił się o 180 stopni. A ja wjechałem tam bez żadnych problemów. Dziś przesiedziałem w samochodzie trochę ponad 5 godzin, także i testów na dziś mam dość.
Wszędzie da się coś wynaleźć także i ja coś znalazłem w tych oponkach. Gródki lodu na asfalcie słyszałem dość mocno i czułem je na kierownicy. Ale to tak przy 80 - 100 km/h.
Co do kolców. Gdy odwiedzałem kolegę w Norwegii miałem okazję pojeździć na kolcach. Tyle,że tam inaczej podchodzą do tematu odśnieżania dróg i Norwegowie kolce mieć muszą. Dla Polaka dość dziwne uczucie ale da się do tego przyzwyczaić.
Czy tylko ja i enyopoznan jeździmy na tych gumach ?

jvc
17-01-2016, 00:11
No ,ale przecież sam michelin twierdzi że to opona letnia z homologacją opony zimowej. Jest inna od wszystkich całorocznych bo jest bardziej letnia niż zimowa. Różnica między Alpin A5 a CrossClimate będzie moim zdaniem duża , oczywiście w zimie.

Ciekawe jak będzie za jakiś czas z ząbkowaniem.

ARTi
17-01-2016, 00:15
Ciekawe jak będzie za jakiś czas z ząbkowaniem.

To chyba zależy tylko i wyłącznie od stanu zawieszenia, czy się mylę?

jvc
17-01-2016, 00:23
Nie do końca...
Trzeba rotacje robić, michelin też zaleca i cały czar z oszczędnościami pryska bo rotacje powinniśmy robić co około 8-10 tyś km. przód na tył a tył po skosie na przód.

ARTi
17-01-2016, 00:41
A to rotacjach dobrze wiedzieć, choć np. w przypadku opon kierunkowych po skosie się już nie da.

Gadałem kiedyś z gumiarzem to mi powiedział żeby bardzo dbać o stan zawieszenia - szczególnie w Fordach z wielowahaczem ponieważ Ford robi zawieszenia bardzo wymagające wobec opon, w sensie że opona naprawdę musi się napracować. Dlatego też zalecił mi nie bać się zakrętów, agresywniejszej jazdy czy luźnych nawierzchni - powiedział że opony muszą się ścierać bo przesadne cackanie się z nimi prędzej czy później doprowadzi do wyząbkowania.

tomzyl
17-01-2016, 01:46
No może mógłby być troszkę tańsze
jak spojrzałem na kwoty jakie zaplacilem za 2 komplety opon (16 i 17") to gdybym brał 17 crossy to bym zaoszczędził w stounku do dwóch kompletów bodaj 600zł.

sosnowicz
17-01-2016, 10:06
jak spojrzałem na kwoty jakie zaplacilem za 2 komplety opon (16 i 17") to gdybym brał 17 crossy to bym zaoszczędził w stounku do dwóch kompletów bodaj 600zł.

A te 17 cross przejadą taki sam dystans jak dwa komplety opon?? :confused:

kordyl
21-01-2016, 13:24
Zapewne nie, ale dla mnie dużym plusem było by pozbycie się drugiego kompletu kół. Cały rok można jeździć na jednych alusach, rotację zrobić w środku lata (martwy sezon w wulkanizacji) i spokój. Na razie tylko brak rozmiaru do mkIV 235/45/17. A jeśli już będzie, to pewnie trochę szarpnie po kieszeni :hmm:

tomzyl
21-01-2016, 14:05
mkIV 235/45/17
dla MK3 jest max 205/50R17, brak 225/40R18.

a co do dystansu... na pewno przejadą mniej jak 2 komplety, nawet jeśli będziemy mieli 2 komplety dosyć miękkie jak np Uniroyal Rainsport3;)

sokoleokoo2
21-01-2016, 16:13
Tak wszystko fajnie i pięknie, a ktoś już zdejmował koła które po 4 sezonach na jednym komplecie wielosezonowek jeździły ? 2 lata !!!

Finał taki że 2 śruby urwane, fela skorodowana i zapieczona na amen - jakoś zeszłą, i gwint nakrętek w stanie śmierci. Oczywiście nikt nie przeważył ... dramat. Wolę mieć 2 komplety, zdrowiej dla mnie i mechanika. Na tym się nie zaoszczędzi.

Jescze jak w hurtowni robiłem to taki stary dziadek mi mówił nie ma wielosezonowych są to tylko zimówki z innym bieżnikiem.

Motyl73
21-01-2016, 21:49
Koła nie zdejmowane dwa lata ? Sory ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Wymiana klocków czy też jakiekolwiek inne rzeczy robione przez mechanika. Ja nawet nie wiem czy opon nie zajadę w dwa lata. A klocki dokładnie zawsze na koniec zimy zmieniam. Koła trza zdjąć.
Opony weszły do sprzedaży bodajże w czerwcu a Ty polegasz na opinii starego dziada z podmiejskiej hurtowni bananów ?
P.S. Jest to opona letnia a nie zimówka z innym bieżnikiem.

tomzyl
21-01-2016, 22:05
Wymiana klocków
no jak w 2 lata robi się tyle, że klocki lecą to tak, ale jak ktoś robi po 10-15 tys km rocznie? to wychodzą 4 lata.

P.S. Jest to opona letnia a nie zimówka z innym bieżnikiem.
jest to opona zimowa z letnią homologacją.

Motyl73
21-01-2016, 22:45
Byłem przekonany,że letnia z wymogami zimowej.

tomzyl
21-01-2016, 23:08
a ja, moja culpa. na odwrót :zakrecony:

enjoypoznan
22-01-2016, 20:43
Każdy ma swoje argumenty i przekonania. Ma do tego prawo.

Ktoś pisał o zapieczonej feldze na piaście i urwanych gwintach w nakrętkach. A co to za problem raz w roku, latem zrobić rotacje kół i ewentualnie wyważyć sobie?

Poza tym porównywanie dawnych opon całorocznych do obecnych to nieporozumienie. Diesle tez kiedyś były wolne, kopciły i paliły więcej. A teraz ciche, palą mało i mają kopa. Tak samo jest z oponami. Mieszanki gumowe są inne niż kiedyś.
Na mnie opona całoroczna CrossClimate zrobiła bardzo dobre wrażenie. Staram się patrzeć na temat obiektywnie a nie sugerować się mitami. Nie ma się do czego doczepić w tej oponce. Latem sprawuje się jak wysokiej klasy letnia a zimą jak dobra zimówka. Czego chcieć więcej? Jest to bardzo dobra alternatywa dla osób które robią umiarkowane przebiegi rzędu 15-20tys km rocznie.
Nowa całoroczna będzie pod każdym względem lepsza niż leciwa sezonowa.

To nie prawda że całoroczna to taka zimówka z innym bieżnikiem. Tak może było kiedyś.

Kto miał okazję jechać autem na zimowych w lecie przy +35st. wie o czym piszę. Całoroczne to inna bajka.

Motyl73
23-01-2016, 00:00
Czytałem w jakiejś gazecie motoryzacyjnej,że kilka modeli Forda sprzedaje się właśnie na tych oponach. Ford uznał je za dobre do swoich samochodów i daje je na pierwszy montaż.
W całej dyskusji tutaj nikt jeszcze nie wspomniał o problemie z czujnikami ciśnienia powietrza montowanych w nowych samochodach. Tak czy inaczej przyszłość należy chyba właśnie do takich opon.

krzywy777
28-03-2016, 21:12
Czy ktoś coś może więcej powiedzieć o tych oponach? planuję zakup i się waham...

iceman150
28-03-2016, 21:39
W gazecie trafiłem na test tych opon wiec mogę wrzucić skan. Tylko możliwe ze artykuł był sponsorowany.

krzywy777
28-03-2016, 22:00
a chętnie poczytam:) Cena troszkę wysoka ale coraz więcej ludzi chwali

chudy206
29-03-2016, 12:46
Ja zamówiłem dzisiaj komplet po 340zl za sztukę wiec cena bez szaleństwa

krzywy777
29-03-2016, 17:23
u mnie rozmiar 215 55 także cena wyższa

Artur_
06-04-2016, 16:39
Zaproszony do dyskusji podczas poszukiwania jakichkolwiek opinii konsumenckich na temat rzeczonej opony, postanowiłem zarejestrować się na tym forum, ale też i pewnie z sentymentu do Forda wszak miałem ich kilka. W każdym razie jestem posiadaczem Michelin CrossClimate 205/55R16 94V, szału nie ma a zakupowy entuzjazm ulotnił się.

Po pierwsze, też uważałem, a już teraz na pewno uważam, że jak coś jest do wszystkiego to może nie do niczego, ale nie jest bez wad. Wyznaję, także zasadę, że opony kupuje się głównie premium, czyli Continental bądź Michelin lub jakiś średni odpowiednik, ale z grupy, np. Kleber w przypadku Michelin, dlatego postanowiłem dać CrossClimate szanse, bo też pojazd ma być 2 albo 3 autem w rodzinie, a nie chciało mi się zmieniać opon dla 2000 km zimą. Opony zamontowane są na Mercedesie.

Pierwszy rozczarowujący powód to Michelin Made in Germany kiedy zawsze miałem Made in France, ale OK, Niemcy/Francja bez znaczenia, choć mówi się, że lepsze wrogiem dobrego, a że z Francji było dobre, to lepiej aby tak zostało.

Druga sprawa to już w momencie wyważania opon. Opony wyważam, z optymalizacją położenia opony względem felgi na sprzęcie Hunter. Okazało się, że jedna opony ma 11,5 kg bicia gdzie maksymalna wartość wynosi 9kg. Mam na to wydruk z pieczątkami z serwisu etc. Mógłbym reklamować, ale może się ułoży może nie, poczekam choć w serwisie wątpią aby cokolwiek miało się ułożyć. Z innymi Michelin czy Continental, a nawet Kleber, problemów nie miałem.

Trzy, CrossClimate zastąpiły u mnie inne wysłużone letnie Michelin. Było cicho i bez wibracji natomiast po założeniu CrossClimate czuję wibracje na aucie. Pewnie to wina konstrukcji poprzecznej bieżnika. Zaznaczam, że nie mówię o wibracji kierownicy. O tym, że felgi są proste chyba nie muszę wspominać.

Cztery, jeszcze nie wiem, ale chętnie zwróciłbym i wziął jakieś inne Michelin Made in France, już na tym etapie dziękuję za wynalazki. Chcę komfortowo, a nie taniej.

Wszystko powyższe nie dyskwalifikuje opony. Na pewno jest to opona letnia z możliwością jazdy zimą i rozsądnie używana albo w drodze kompromisu, sprawdzi się przez cały rok. Sam dziękuję za taki kompromis, wolę dobrze, a nie tylko jakoś.

Zastrzegam, że jest to opinia prywatna i na gorąco, ale uważam, że mam do niej prawo, a same punkty 2 i 3 uprawniają mnie do bycia niezadowolonym i taki jestem, a nawet trochę zły.

Pozdrawiam,

Artur

chudy206
07-04-2016, 14:49
Mam te opony takze w rozmiarze 205/55/16 GER
Produkcja Niemcy/Francja dla mnie bez znaczenia
przy wywazaniau nie wnikalem ue w szczegoly bo sie nie zam, ale wulkanizator nie narzekal i pewnie jakby bylo cos nia halo to bysmy nie zakladali.
Zadnych niepokojacych wibracji nie odczuwam i nie zauwazylem.
Jestem bardzo zadowolony na ta chwile ale czas i km pokaze jak jest naprawde.

chudy206
15-04-2016, 09:45
Zrobiłem juz na oponach jakieś 3000km gdzie w ostatni weekend trasa północ-południe w deszczu i zmiennych warunkach.
Temp 7stopni prędkości 150-170km/h w deszcze i opona prowadzi pewnie bez niespodzianek. Na suchym trzyma jeszcze lepiej. Jesli ktoś sie zastanawiam to śmiało moge polecić.

krzywy777
26-04-2016, 20:54
Zaproszony do dyskusji podczas poszukiwania jakichkolwiek opinii konsumenckich na temat rzeczonej opony, postanowiłem zarejestrować się na tym forum, ale też i pewnie z sentymentu do Forda wszak miałem ich kilka. W każdym razie jestem posiadaczem Michelin CrossClimate 205/55R16 94V, szału nie ma a zakupowy entuzjazm ulotnił się.

Po pierwsze, też uważałem, a już teraz na pewno uważam, że jak coś jest do wszystkiego to może nie do niczego, ale nie jest bez wad. Wyznaję, także zasadę, że opony kupuje się głównie premium, czyli Continental bądź Michelin lub jakiś średni odpowiednik, ale z grupy, np. Kleber w przypadku Michelin, dlatego postanowiłem dać CrossClimate szanse, bo też pojazd ma być 2 albo 3 autem w rodzinie, a nie chciało mi się zmieniać opon dla 2000 km zimą. Opony zamontowane są na Mercedesie.

Pierwszy rozczarowujący powód to Michelin Made in Germany kiedy zawsze miałem Made in France, ale OK, Niemcy/Francja bez znaczenia, choć mówi się, że lepsze wrogiem dobrego, a że z Francji było dobre, to lepiej aby tak zostało.

Druga sprawa to już w momencie wyważania opon. Opony wyważam, z optymalizacją położenia opony względem felgi na sprzęcie Hunter. Okazało się, że jedna opony ma 11,5 kg bicia gdzie maksymalna wartość wynosi 9kg. Mam na to wydruk z pieczątkami z serwisu etc. Mógłbym reklamować, ale może się ułoży może nie, poczekam choć w serwisie wątpią aby cokolwiek miało się ułożyć. Z innymi Michelin czy Continental, a nawet Kleber, problemów nie miałem.

Trzy, CrossClimate zastąpiły u mnie inne wysłużone letnie Michelin. Było cicho i bez wibracji natomiast po założeniu CrossClimate czuję wibracje na aucie. Pewnie to wina konstrukcji poprzecznej bieżnika. Zaznaczam, że nie mówię o wibracji kierownicy. O tym, że felgi są proste chyba nie muszę wspominać.

Cztery, jeszcze nie wiem, ale chętnie zwróciłbym i wziął jakieś inne Michelin Made in France, już na tym etapie dziękuję za wynalazki. Chcę komfortowo, a nie taniej.

Wszystko powyższe nie dyskwalifikuje opony. Na pewno jest to opona letnia z możliwością jazdy zimą i rozsądnie używana albo w drodze kompromisu, sprawdzi się przez cały rok. Sam dziękuję za taki kompromis, wolę dobrze, a nie tylko jakoś.

Zastrzegam, że jest to opinia prywatna i na gorąco, ale uważam, że mam do niej prawo, a same punkty 2 i 3 uprawniają mnie do bycia niezadowolonym i taki jestem, a nawet trochę zły.

Pozdrawiam,

Artur
Kapitalny wpis!! Wnoszący do dyskusji aż.... NIC. Z postu rozumiem, że ma Pan 3 samochody i jeden z nich jest mercedesem i miał Pan kilka fordów. Chciałem Panu serdecznie pogratulować (bo chyba o to Panu chodziło). Ma Pan jedną oponY (pisownia oryginalna), która nadaje się do serwisu ale lepiej o tym pisać na forum niż ją wymienić. Nie jestem posiadaczem tych opon, głównie przez nic nie warte komentarze takich jak Pan.